Jump to content
Forum Roportal
LPismylife

Crearea negativelor

Recommended Posts

deci care ma ajuta si pe mine la niste melodii??? sau la niste negative ??? cum sa fac negative cu ce program ??? sau de unde sa fac rost? Va rog, ajutatima :haha:

Edited by Big.Brother
fără tz, sh, k

nu-mi plac manelele :) ........ si LP vine de la Linkin Park ........ haideti ma fiti si voi cu obraz si ajutatima ce ii asha greu.......imi place rock-ul si hiphop-ul asa sa stiti :)

Cu ce melodii sa te ajutam ? Cu ce negative sa te ajutam ? Pentru negative exista o gramada de programe, dar mai degraba ele se fac instudiouri. Pai poti sa faci rost de pe net, folosind www.google.ro :flowers:

Uite cum sa cauti : http://www.google.ro/search?hl=ro&q=pr...oogle&meta=

Edited by Big.Brother

mersi sefy da asha am incercat si eu :roll: si stiu negativele se fac in studiouri dar......se pot si cu anumite programe cineva mi-a spus de un program E-Jay si nu l-am incercat si mno dak stiti cv despre programu` asta.....

mersi sefy da asha am incercat si eu :cheer: si stiu negativele se fac in studiouri dar......se pot si cu anumite programe cineva mi-a spus de un program E-Jay si nu l-am incercat si mno dak stiti cv despre programu` asta.....

programe deejay raveejay virtual dj goldwave mixcraft 4

Daca vrei sa faci ceva original, si cauti un program accesibil incepatorilor, incearca Fruity Loops, insa daca stapanesti bine softurile muzicale, incearca si Reason, desi e prea complex... nici eu nu prea le am cu Reason.

hai proiect muzical ma inveti?

Daca vrei sa faci ceva original, si cauti un program accesibil incepatorilor, incearca Fruity Loops, insa daca stapanesti bine softurile muzicale, incearca si Reason, desi e prea complex... nici eu nu prea le am cu Reason.

hai proiect muzical ma inveti?

Pai iei niste intrumente presetate, le editezi pana iese un sunet clar si apropiat de muzica, iei niste drumkits, la fel le poti edita dupa bunul plac pana cand percutia se potriveste cu pianul, chitara, efecte digitale etc, dupa care incepi sa le aranjezi: intro, solo, outro. Insa iti sugerez sa nu te iei neaparat dupa mine, deoarece eu sunt un amator care face asa ceva din pasiune, la un nivel calitate relativ slaba.