Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Reclame la TV

Postări Recomandate

Ce impact au reclamele de la TV daca sunt bine facute. Eu de exemplu am cumparat un Pate de ficat (Sibiu) tocmai datorita reclamei de la tv. Mi-am consultat prietenii si am afalat ca nu sunt singurul.

 

Acum ar mai fi si reclama la Unirea care nu o inteleg deloc. Poate este buna pentru targetul bauturii ....

 

Voua ce reclame va plac si care nu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mie imi place reclama la unirea! dar poate ca ai dreptate, roportal!

eu mi-am cumparat spuma epilatoare veet, la cat o lauda reclamele am zis ca-i ceva de vis! dar... doar 2 zile a avut efect! so, fetele, folositi eterna ceara! ::roll::

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Corect! cu Veet am muscat-o si eu, ca sa nu mai zic de pacaleala cu concursul cu SMS!!!

 

Sa mai auzim si pe altii cum sa-or pacaclit!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce frumos ai zis-o blue butterfly (chat in frantuzeste este pisica :dee :dee ).

 

 

Oca, de acord cu tine, numai ca nu amu ca nu am timp!

 

Ciao, duminica placuta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De multe ori nu mergem la un magazin special ca sa cumparam un produs dar daca il vedem il cumparam si pentru ca am vazut reclama de la TV.

 

Intr-adevar, reclama de la Unirea e cea mai mare porcarie din istoria reclamelor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De multe ori nu mergem la un magazin special ca sa cumparam un produs dar daca il vedem il cumparam si pentru ca am vazut reclama de la TV.

Nici mie nu mi sa-a intamplat sa plec dupa un produs fiindca am vazut reclama dar cand eram in magazin si la-am vazut pe raft am zis: hai sa-la incerc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aia se cam numeste publicitate subliminala si in unele tari dezvoltate cam este interzisa ...

 

Sunt curioasa cum stau lucurirle pe la noi ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa trezeasca emotii (negative sau pozitive, nu conteaza). Important este sa le ti minte. Ciudat mi se pare spotul in care tipa aia boceste ca nu si-a luat frigider anti-bacterian (uite, ca am retinut pina la urma produsul din spot :roll: ). Nu stiu ce a vrut realizatorul spotului. Sa ne faca sa o compatimim, sa ne trezeasca mila, sa ne arate ca si noi putem sa plingem daca nu luam decizii corecte sau alte prostii?

Nu-mi place la spoturile publicitare, in marea lor majoritate, ca pentru orice cacatel mic si fara importanta (gen: Orbit fara zahar, fiare de calcat, scobitori, brinza topita, ciocolata, etc, etc, lista e prea lunga) personajele din film parca doar pentru aceea prostioara traiesc. Este sensul vietii lor. Senzatia dezagreabila pe care mi-o lasa este ca au pierdut proportiile si echilibrul aprecierii lucrurilor din jur. Si totul este prea superficial. La nici o televiziune nu mai vezi pe cineva meditind serios la un subiect important. Asta este pop-cultura americana?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

miam luat si eu clearasil ca ii tot facea reclama dar la tenul meu nu prea a avut efect

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×