Sari la conținut
Forum Roportal
Jet Black

Daca dragoste nu e macar sex sa fie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am fost inspirat de semnatura unui user.Scuze am uitat care e.

Titlul spune tot dupa parerea mea,dar sa detaliez putin.Nu ma refer la sex de 1 noaptea sau sex cu prostituate.De asemenea nu ma refer la contextul unei relatii in care cei 2 nu se mai iubesc,dar sexul inca e foarte bun.

 

Daca nu gasesc o persoana de care sa ma indragostesc(nu ca as cauta sau imi doresc neaparat asa ceva),atunci macar de sex sa am parte.Sa am asa o relatie:o plac,ma place,practic doar atractie asa cum se discuta pe alt topic.Pana la urma sunt om si o atingere poate fi foarte benefica.Ideea e sa am acolo parte de ceva,daca de dragoste nu.

 

Acum si intrebarea: v-ati multumi cu sex,daca dragoste nu e?

Editat de Jet Black

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am fost inspirat de semnatura unui user.Scuze am uitat care e.

Titlul spune tot dupa parerea mea,dar sa detaliez putin.Nu ma refer la sex de 1 noaptea sau sex cu prostituate.De asemenea nu ma refer la contextul unei relatii in care cei 2 nu se mai iubesc,dar sexul inca e foarte bun.

 

Daca nu gasesc o persoana de care sa ma indragostesc(nu ca as cauta sau imi doresc neaparat asa ceva),atunci macar de sex sa am parte.Sa am asa o relatie:o plac,ma place,practic doar atractie asa cum se discuta pe alt topic.Pana la urma sunt om si o atingere poate fi foarte benefica.Ideea e sa am acolo parte de ceva,daca de dragoste nu.

 

Acum si intrebarea: v-ati multumi cu sex,daca dragoste nu e?

nu :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stim cu totii ca puterea dragostei este mare: ne face sa ne purtam ridicol, sa facem lucruri nebunesti si cu siguranta ca o implinire a ei vine si sexul, ... :cry: :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nici vorba !!! daca dragoste nu e, nimic nu e !!!

 

Uitati ca suntem in secolul XXI... rar sa mai gasesti seminta ei; :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum si intrebarea: v-ati multumi cu sex,daca dragoste nu e?

Nu, daca nu ar fi dragoste, n-ar putea sa fie nici sex.

N-as putea sa am un contact fizic cu cineva fara sa il iubesc pe acel cineva. Iar relatiile in care exista doar sex, mi se par stupide. Omul are nevoie de sentimente, vrea sa iubeasca si sa se simta iubit.

 

nici vorba !!! daca dragoste nu e, nimic nu e !!!

Foarte adevarat. :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci mai bine sa nu existe nimic niciodata,daca nu exista dragoste? Sa murim singuri si virgini? Chiar asa toti ne gasim dragostea vietii? Nu e cam mare pretentia sa ajungi la o anumita varsta si sa mai vrei sa fie si dragoste adevarata?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deci mai bine sa nu existe nimic niciodata,daca nu exista dragoste? Sa murim singuri si virgini? Chiar asa toti ne gasim dragostea vietii? Nu e cam mare pretentia sa ajungi la o anumita varsta si sa mai vrei sa fie si dragoste adevarata?

 

Lupini asa zice. :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum si intrebarea: v-ati multumi cu sex,daca dragoste nu e?

 

Jack Black ... un clasic căruia i'am uitat numele :cheer: spunea : dacă dragoste nu e, nimic nu e !

 

nici măcar sex , aş completa eu ... .

 

şi dacă o faci manual, tot

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deci mai bine sa nu existe nimic niciodata,daca nu exista dragoste?

Decat ceva superficial, mai bine deloc.

Sa murim singuri si virgini?

Exagerezi. Fiecare om iubeste macar o data in viata.

Deci nu moare nimeni virgin.

Chiar asa toti ne gasim dragostea vietii?

Nu toti o gasesc, dar multi au sansa asta.

Trebuie doar sa profite de ea si sa deschida ochii atunci cand trebuie.

Nu e cam mare pretentia sa ajungi la o anumita varsta si sa mai vrei sa fie si dragoste adevarata?

Pretentie?!

Nu, nu e o pretentie, ci o dorinta destul de mare de a simti ca cineva iti impartaseste sentimentele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×