Sari la conținut
Forum Roportal
italiano_bosss

Harry Potter si talismanele mortii

Postări Recomandate

la 13 ani nu prea ai ce citi..dar cand ai sa mai cresti putin incearca sa citesti:colectionarul,lumea vazuta de garp,numele trandafirului etc. sau ceva de genul asta...sunt carti mult mai bune decat harry potter!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
la 13 ani nu prea ai ce citi..dar cand ai sa mai cresti putin incearca sa citesti:colectionarul,lumea vazuta de garp,numele trandafirului etc. sau ceva de genul asta...sunt carti mult mai bune decat harry potter!

 

 

sunt carti mai bune, poate, ca harry potter, dar ptr cineva de 13 ani, e un fenomen..

 

oricum, majoritatea copiilor, in ziua de azi, s-au apucat de citit, datorita lui Harry Potter :bye:

Editat de hellboy_bv

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mz pentru sugeriment, dar deocamdata eu citesc hary potter, si deocamdata astept pe cnv care sa fie interesat de cartea asta si sa discutam despre herry potter.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
la 13 ani nu prea ai ce citi..dar cand ai sa mai cresti putin incearca sa citesti:colectionarul,lumea vazuta de garp,numele trandafirului etc. sau ceva de genul asta...sunt carti mult mai bune decat harry potter!

 

eu am mai crescut un pic da nu prea ma atrag acel gen de cartii...si mie a inceput sa imi placa sa citesc datorita primei carti harry potter-si dupa am citit si lord of the ring...apoi toate cartile ale lui coehlo si dupa am inceput sa citesc mai mult ,bine chestii de istorie,dar mie oricum imi va placea toata viata harry potter si ultima carte a fost super

mz pentru sugeriment, dar deocamdata eu citesc hary potter, si deocamdata astept pe cnv care sa fie interesat de cartea asta si sa discutam despre herry potter.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-au placut foarte mult cartile cu Harry Potter.

Ultima a fost reusita, si am fost destul de incantata de faptul ca autoarea a incercat, prin epilogul cu: dupa 15 ani, sa incheie aventurile lui Harry in cartea asta.

Cu toate acestea, am vazut un articol, in care se spune ca autoarea ar dori sa continue sa scrie despre Hogwarts.

 

Ideea este ca aceasta serie, "Harry Potter", a adus in atentia publicului cartile fantasy. "Stapanul inelelor" este doar una dintre ele.

 

Alte carti fantasy pe care le recomand, si care sunt cu mult mai "vechi" decat "Harry Potter": "Cronicile din Narnia", "Poveste fara sfarsit" (Michael Ende), "Tales from Earthsea"(Ursula K. Le GUIN) (Tales from Earhsea - articol). Aceste carti au fost si ecranizate :doh: .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am citit toate cartile "Harry Potter" mai putin pe ultima...

 

 

ce sa spun, in perioada aia mi`au placut, dar acum, parca nu mai au acelasi farmec; am incercat sa le recitesc dar ma plictisesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×