Sari la conținut
Forum Roportal
6834728

Expira trialurile!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cand orice program,joc etc.,expira,si daca il instalez din nou(dupa ce l-am dezinstalat),imi spune tot ca a expirat(normal).In legatura cu lucrul asta,ar fi evident ca programul lasa un agent,sau un mic programel pus undeva,care face sa stie a expirat,cel putin asa cred.Stiti cumva unde se poate gasi acesta de obicei ca apoi sa-l sterg si sa inceapa un nou trial?! :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai adesea se pune o cheie in registry. Exista programe de monitorizare a instalarilor si care urmaresc principalele modificari din calculator in urma unei instalari: fisiere noi, chei noi in registry, fisiere modificate etc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cand orice program,joc etc.,expira,si daca il instalez din nou(dupa ce l-am dezinstalat),imi spune tot ca a expirat(normal).In legatura cu lucrul asta,ar fi evident ca programul lasa un agent,sau un mic programel pus undeva,care face sa stie a expirat,cel putin asa cred.Stiti cumva unde se poate gasi acesta de obicei ca apoi sa-l sterg si sa inceapa un nou trial?! :doh:

Poţi să

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai bine ai incerca sa cumperi programele?Sau doar asta e mentalitate de roman,expira trialurile...let's crack them.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa stii(stiti) Mr PClaudiu,ca asa aere mi-am dat si eu cand am intrat pe forum!Imi placea sa spun ce e bn si ce e rau.... :) :doh: :o: :offtopic:In orasul meu nu se gasesc programe de cumparat!Sper ca nu v-ati suparat!

Editat de Alex Mar

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa stii(stiti) Mr PClaudiu,ca asa aere mi-am dat si eu cand am intrat pe forum!Imi placea sa spun ce e bn si ce e rau.... :) :doh: :o: :offtopic:In orasul meu nu se gasesc programe de cumparat!

 

Se pot cumpara de pe internet cu o carte de credit. Un program care expira, in cele mai multe cazuri, fie lasa o informatie in registrii fie un fisier pe disc. Cel mai simplu si rapid este sa lansezi programul intr-un debugger (asm) si sa vezi ce testeaza inainte de a zice ca a expirat. Deci ca sa poti trece peste o protectie, trebuie mai intai sa inveti cum functioneaza lucruriile. Toate informatiile le gasesti pe google. Success!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oh,nu am vrut sa ofensez pe nimeni.Insa de cele mai multe ori preferam sa trisam si sa furam decat sa facem ceva cinstit.Si ca sa fiu on topic..modifica ceasul din bios,da-l inapoi cu perioada de timp al trialului.In general va functiona.

@Argv..nu prea cred ca va rezolva ceva cu assembler.Sa cauti in cateva sute de instructiuni de salt conditional si sa analizezi nu e o treaba chiar asa de usoara,nici pentru un profesionist.Plus ca trebuie desasamblat executabilul(si cam dureaza ceva timp),iar asta inseamna automat pierderi de date.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
@Argv..nu prea cred ca va rezolva ceva cu assembler.Sa cauti in cateva sute de instructiuni de salt conditional si sa analizezi nu e o treaba chiar asa de usoara,nici pentru un profesionist.Plus ca trebuie desasamblat executabilul(si cam dureaza ceva timp),iar asta inseamna automat pierderi de date.

 

 

Pui un breakpoint acolo pe API-ul windows in cauza.. Am zis, ca trebuie sa invete. Incercand asa ceva, sper sa le dea de gandit la unii care folosesc licente piratate, cata munca inseamna sa creezi un joc sau o aplicatie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pui un breakpoint acolo pe API-ul windows in cauza ...

Discuţia asta devine academică :o: :)

 

Hai să facem altfel: el spune ce program

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×