Sari la conținut
Forum Roportal
andi_

Calatorii in astral......realitate sau iluzie?

Postări Recomandate

Buna seara.Va propun un subiect fascinant pentru mine,eu am avut o astfel de experienta si a fost minunata......nu am cuvinte pentru a putea descrie senzatiile percepute.As dori sa imi expuneti calatoriile voastre in astral: tipul calatoriei,senzatiile traite,modul cum s-au desfasurat intamplarile,daca ati intalnit diverse obstacole,daca ati efectuat calatoria in astral pe timp de zi sau noaptea,in timpul somnului,si altele.Va astept cu mult drag sa discutam.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

desi am incercat nu o data sa ma proiectez voluntar in astral nu am reusit...nu stiu ce am de nu ma pot concentra pe exercitiile mele,tot imi zboara mintea in alta directie si niciodata nu reusesc...poate din cauza ca mi-e si un pic teama.Am auzit multe cate se spun despre proiectiile astrale.Cineva foarte apropiat mie a incercat sa faca asta voluntar,a reusit,dar a fost una din cele mai urate experiente ale lui si a spus ca nu mai incearca.Ce e drept,l-am intrebat daca si-a facut o protectie inainte de a iesi in astral si mi-a zis ca nu.Sa ceri protectie e una din regulile esentiale cand decizi ca vrei sa te proiectezi in astral...acolo ti se pot intampla atatea,esti mult mai vulnerabil...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
desi am incercat nu o data sa ma proiectez voluntar in astral nu am reusit...nu stiu ce am de nu ma pot concentra pe exercitiile mele,tot imi zboara mintea in alta directie si niciodata nu reusesc...poate din cauza ca mi-e si un pic teama.Am auzit multe cate se spun despre proiectiile astrale.Cineva foarte apropiat mie a incercat sa faca asta voluntar,a reusit,dar a fost una din cele mai urate experiente ale lui si a spus ca nu mai incearca.Ce e drept,l-am intrebat daca si-a facut o protectie inainte de a iesi in astral si mi-a zis ca nu.Sa ceri protectie e una din regulile esentiale cand decizi ca vrei sa te proiectezi in astral...acolo ti se pot intampla atatea,esti mult mai vulnerabil...

 

Esentiala este pentru o astfel de experienta,am ..primit-o "si eu cand am ,,plecat" fara...si nu-i placut deloc,dar nu am renuntat. :jester:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai ai mai multe variante de a te proteja in acest sens:

1.poti cere direct la Cel de Sus

2.te poti concentra puternic asupra plexului solar al tau inainte de a face proiectia(plexul solar este a treia din cele 7 Chakre principale - Manipura Chakra - asezata la cca 7.5-8 cm deasupra ombilicului)

3.un procedeu ocult este acela de a trasa in jurul tau un cerc de sare sau sulf care - se spune - reprezinta protectia ta.

Cam astea le stiu...poate sunt mai multe...

 

Si sa crezi in asa cvea ca exista!Bine hai sa iti spun: tata a facut proiectia voluntar si a fost urat rau pentru ca nu avusese protectie(daca vrei iti pot povesti mai pe larg ce si cum) si mama a avut parte de o proiectie involuntara in timpul somnului pe care a constientizat-o(de multe ori in timpul somnului ne proiectam in astral - unii zic ca in fiecare noapte ne proiectam in astral in timpul somnului,dar ma rog...e discutabil- dar fara sa ne dam seama,fara sa constientizam.Mama a avut parte de una pe care a constientizat-o si mi-a spus dimineata ca a visat ceva urat in seara precedenta (ea nu stie de fapt ce si cum,i-am explicat eu).Mi-a zis ca a visat ceva urat,si ca ea era cam la un metru inaltime de podea , langa pat, uitandu-se la ea cum doarme in pat si ca s-a speriat foarte tare de acest vis.Eu am inceput sa rad,i-am spus sa nu se mai sperie,ca n-a fost un vis,a fost doar o proiectie in astral... :jester: asa s-a incapatanat sa creada ca a fost vis si multe explicatii a trebuit sa ii dau si mult mi-a luat pana sa o fac sa creada ca nu e ce crede ea si ca a avut parte de ceva mai special,pe care eu incerc sa-l experimentez de ceva vreme si nu-mi iese... :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E intr-adevar o notiune relativ asbtracta pentru multi dintre noi.Inchipuie-ti ca e un alt univers decat universul nostru fizic in care traim.E de fapt o alta stare de constiinta.E ca atunci cand corpul astral al tau(stii sunt 3 corpuri:fizic,astral si eteric) se desparte de cel fizic in timpul somnului(daca reusesti sa constientizezi acest moment,tocmai despre asta e vb,ca nu multi isi dau seama) sau mai greu pana sa ajungi acolo -> e starea pe care o ai imediat dupa moartea fizica(sau senzatiile pe care le traiesc cei din moarte clinica).

Vezi tu,chestiile astea le poti face si voluntar prin niste exercitii speciale.Multi le fac din curiozitate macar; dar sa stii nu trebuie sa le faci asa de distractie...au si ele un scop!Si anume acela de a te cunoaste pe sine...acolo ai acces la mult mai multe informatii decat aici,informatii pe care trebuie sa le folosesti spre cunoasterea si constientizarea de sine. :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu mai mult decat o stare pe care o aveam si cand eram in adolescenta si veneam beat acasa de la disco ... chestia aia cand te asezi in pat si se invarte totul cu tine ... nu am putut mai mult :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×