Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Cutremur in Vrancea

Postări Recomandate

Un cutremur a zguduit ieri zona Vrancea la ora 18 si 16 minute. Miscarea seismica a inregistrat 5,2 grade pe scara Richter si a avut loc la o adincime de peste 150 de cailometri. Cutremurul a putut fi simtit si in Bucuresti cu o intensitate de 4-5 grade pe scara Richter.

 

Sursa: EVZ

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si nu numai in Bucuresti...si aici,in Iasi a fost simtit tot la fel de tare.eu stateam la birou si dintr-o data acesta venea spre mine,si cand m-am uitat la lustra se misca destul de tare... :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A ajuns si-n Bucuresti, insa nu la-am simtit ca eram in dus... mai bine ca iar nu dormeam azi-noapte de frica unor replici... :blinca: :blinca: :blinca:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alti bucuresteni au simtit cutremurul, eu nu la-am simtit deloc. Am aflat de la o vecina la cateva minute dupa producerea lui. Cred ca cei care locuiesc la bloc au fost zguduiti bine...

Editat de CristinaParus

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La bloc, in Buc. a fost simtit bine, la et. IX. Cred ca a avut o componenta orizontala destul de lunga in timp, dar cred ca am inceput sa ne obisnuim cu nota asta de 5 sau 5 si ceva...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Noi la Timisoara suntem norocosi din punctul asta de vedere.

Suntem prea departe ca sa simtim cutremurele din Vrancea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da prietena mea era pe fotoliu si spunea " bai e cutremur?"

eu si sora ei nu am simtit si in acele momente ma sunat pritenul meu(ii e frica de cutremure) si imi spune " bai a fost cutremur ai simtit?"

 

am ras ca numai ei doi au simtit :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×