Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

In urma cu 13 ani am fost diagnostizat cu probleme la coloana (30% handicap,tasare in 2 puncte si deformatie datorita unor accidente,pe atunci traiam in Germania),ptr. a diminua durerile de spate lombare doctorul mi-a recomandat achizitia unui pat cu apa.Mi-am cumparat unul si de atunci dorm linistit fara dureri.De trei ani m-am intors in Romania si doresc sa fac accesibile aceste paturi oricui.

Pe piata Romina sint 3-4 firme care vind astfel de paturi cu preturi de la 1400 de euro in sus ( ceea ce este enorm ptr. majoritatea cetatenilor).

Pe scurt am importat direct paturi si pot vinde oricui la un pret accesibil de cca. 350 de euro.(saltelele se pot monta si intr-un pat existent)

 

Suna a reclama :airkiss: , si este putin dar va rog sa tratati acest thead si puneti-va intrebarea daca va ofera un plus sanatatii dumneavoastra.

 

1. Avantaje:

1.1 O sustinere a intregului corp

1.2 un confort fara puncte de tensiune

1.3 o temperatura placuta, sunt calde iarna, iar vara sunt reci

1.4 rezistenta indelungata la uzura saltelei

1.5 Presiunea scazuta si senzatia de plutire duc la o relaxare mai buna si mai rapida a corpului

1.6 Sunt recomandate persoanelor alergice, saltelele cu apa ofera o protectie maxima impotriva microorganisme ( acarieni), transpiratia si resturile de piele uscata nu pot patrunde in interior. Husa saltelei detasabila se poate spala ori de cate ori e nevoie la fel si suprafata saltelei. Si apa este dexinfectata prin adaugarea la sase luni a unei solutii speciale

1.7 Durerile de spate sunt diminuate si de foarte multe ori chiar dispar, imbunatatesc deficientele motorii rapid si erficient

1.8 Prelungesc fazele de somn profund

1.9 Reprezinta ultima solutie in cazul bolilor ca: sciatica, insomnie, dar mai ales reumatism

 

comenzi si info sub : telimp@gmx.de

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

toate dimensiunile standard.

100 x 200 cm

140 x 200 cm

160 x 200 cm dual numai 547 de Euro

180 x 200 cm dual

200 x 200 cm dual

Dual = doua saltele si doua incalziri,fiecare saltea se

post-128223-1245499889_thumb.jpg

post-128223-1245499911_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In urma cu 13 ani am fost diagnostizat cu probleme la coloana (30% handicap,tasare in 2 puncte si deformatie datorita unor accidente,pe atunci traiam in Germania),ptr. a diminua durerile de spate lombare doctorul mi-a recomandat achizitia unui pat cu apa.Mi-am cumparat unul si de atunci dorm linistit fara dureri.De trei ani m-am intors in Romania si doresc sa fac accesibile aceste paturi oricui.

Si eu am auzit de paturile acestea, dar din pacate am auzit ca un un dezavantaj, este dificil sa te ridici din ele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si cu sexu in acel pat cu stai Pegast? :think:

 

 

Acolo dorm oameni bolnavi si sexul nu mai este optiune de distractie in viata lor!!!

 

In State scrie clar pe contractele de inchiriere ca nu accepta locatari cu pat de apa!!! si mai ales decand se reclama saltelele

de Tempurpedic ... cred ca s-au pensionat fabricantii acestui lux american destul de vechi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acolo dorm oameni bolnavi si sexul nu mai este optiune de distractie in viata lor!!!

 

In State scrie clar pe contractele de inchiriere ca nu accepta locatari cu pat de apa!!! si mai ales decand se reclama saltelele

de Tempurpedic ... cred ca s-au pensionat fabricantii acestui lux american destul de vechi.

Conteaza ca e vechi sau nou? Credeam ca important este sa beneficieze cei care le cumpara de ele.:o: Vrei sa zici ca ideea patului cu apa este noua? :crazy:

Saltele si pernele de memory foam sunt recomandate aici si de catre medici (fie ca-s facute de Tempur-Pedic sau alta firma).

 

Acolo dorm oameni bolnavi si sexul nu mai este optiune de distractie in viata lor!!!

 

In State scrie clar pe contractele de inchiriere ca nu accepta locatari cu pat de apa!!! si mai ales decand se reclama saltelele

de Tempurpedic ... cred ca s-au pensionat fabricantii acestui lux american destul de vechi.

Conteaza ca e vechi sau nou? Credeam ca important este sa beneficieze cei care le cumpara de ele.:o: Vrei sa zici ca ideea patului cu apa este noua? :)

Saltele si pernele de memory foam sunt recomandate aici si de catre medici (fie ca-s facute de Tempur-Pedic sau alta firma).

 

PS: Am avut ocazia sa dorm odata intr-un pat cu apa.N-am inchis un ochi toata noaptea.Cum ma foiam putin ma duceam de colo colo si la stanga si la dreapta,in sus in jos....si toata noaptea bloop bloop apa...ma facut cu nervii.:think:

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

ptr. toti sexul e mai frumos si interesant ca in tecut :roll:

 

In ceea ce priveste "in state...." doresc sa ma indoiesc daca ai curiozitatea sa privesti cifrele de vinzari in state vei observa o explozie de vinzari la aceste paturi.

 

Eu am trait o vreme in Germania si tot acolo mi-a fost indicat de catre ortoped,e adevarat ca in Romania inca nu sunt apreciate aceste paturi ( parerea mea din nestiinta,si din dorinta unor firme de profit acele firme care vind un pat cu apa cu mai mult de 700-750 Euro pat de 160- dar e o parere personala)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
PS: Am avut ocazia sa dorm odata intr-un pat cu apa.N-am inchis un ochi toata noaptea.Cum ma foiam putin ma duceam de colo colo si la stanga si la dreapta,in sus in jos....si toata noaptea bloop bloop apa...ma facut cu nervii. :roll:

 

 

saltelele astea cu apa pot fi de full wave la waveless - cred ca tu ai nimerit una full wave sau poate nu era complet umpluta

 

a mea are valuri medium si e suuper

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am testat si eu una - pare interesanta , DAR

 

Cica iarna e crima :o: ( chiar daca sunt si modele cu incalzitor ) - aparent contribuie la reumatism later in life :o:

 

Enjoy :roll:

 

Si cu sexu in acel pat cu stai Pegast? :o:

 

Pentru probleme gen ce ai tu si altele,recomand salteaua Tempur-Pedic.Pentru mine a facut minuni.

http://www.tempurpedic.ca/en/index.php

http://www.tempurpedic.com/about/our_scien...empur_material/

 

 

Tempur-Pedic Swedish Mattress Complaints

 

A Tempur-Pedic mattress is made of good quality, high density memory foam. But all mattresses, be it Tempur-Pedic or other brands, have one thing in common.

 

The number one complaint about any memory foam mattress is heat. Foam is a material that generally traps heat well and dense foams trap it even better which can be a problem. Visco elastic foam is much denser than conventional foam. Tempur-Pedic Swedish foam also is up to twice as dense as cheaper, discount memory foam. But while warmth is directly related to density, there are three other reasons why these mattresses may sleep hot.

 

The technology behind Tempur-Pedic foam is quite unique. When you lie down on one of their Swedish mattresses, the unsealed cells tend to 'collapse' under your body's own weight. They compress fully and spread air pressure to adjoining cells resulting in better weight distribution over a wider area.

 

Unfortunately, while this custom moulding effect is responsible for relieving pressure, and in turn, for reducing tossing and turning during the night, it also means that your body makes 30% more body contact with the mattress.

 

Tempur-Pedic Swedish mattresses are also made of heat-responsive memory foam which, on body contact, results in even better contouring and weight distribution. Coupled with the shaping effect of visco foam cells, Tempur mattresses make, therefore, even more body contact.

 

The drawback is that more body contact means more of your skin touching the Tempur-Pedic Swedish mattress instead of being exposed to air. Evaporation causes cooling and the areas touching the visco foam mattress cannot benefit from this. The mattress may feel even hotter. Moreover, Evaporation is partly dependant on movement.

 

Tempur-Pedic Swedish foam mattresses can reduce tossing and turning during the night by as much as 90%. That much less movement will, in some people, result in the mattress feeling too warm. One way to tell if the mattress feels too warm is a memory foam home trial.

 

About Us | Contact Us | Resources | Sitemap | Disclaimer | Privacy Policy

 

This website is Valid XHTML 1.0! | Valid CSS!

 

Copyright

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×