Sari la conținut
Forum Roportal
chante

Ce trebuie sa faci cand te mustra constiinta?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

am si eu o mare problema care ma roade de cateva luni ...miam inselat prietenul.... din prostye ...el m`a inselat inainte cu 2 printre care si fosta iubita m`a mintit de nenumarate ori ...si cand l`am iertat si ne`am impacat tot nu a vrut sa recunoasca tot ..... niciodata nu a recunoscut nici cad a fost prins ..... si eu la randul meu .... cand am fost la tara in vacantza .... din prostye l`am inselat ...pt ca incepusem sa`mi zic " ba fata tu esty proasta de unde stii tu ca nu te inseala ca nu e langa tine nu te suna cand il suni vbeste rece" si multe altele .... era foarte indiferent nepasator si eu simteam nevoie de afectiune de o vorba buna ...si l`am inselat ca o proasta cu un tip de care kiar nu mi`a plakut dar am crezut ca asa pot devenii indiferent ( nu l`am inselat trupeste adica n`ma facut sex cu el) pe moment mmi s`a parut ca fac lucrul cel mai corect...dar ulterior ...a inceput sa ma mustre contiinta ma gandeam ca o sa afle si ce o sa`i zic ...eu sunt genul de persoana care cand face ceva pana nu spune se macina se framanta :spiteful:(( ...si nu e bine deloc...am luat hotararea dupa cateva luni sa`i zic adevaru .... crezand ca ma va intelege mai aales pt simplu fapt ca si el mia gresit am crezut ca vom putea discuta ce ne`a determinat sa ne inselam unul pe celalalt..... dar el ... a fost ranit in orogoliu enorm a zis ca nu poate trece peste asta ca ...cum am putut el a stat cuminte si m`a asteptat a avut atatea ocazii sa ma insele dar nu a facut`o ca ma iubeste si se gandea la mine si nu a intraznit sa ma insele pe perioada aceea....ceea ce mis e pare cam imposibil cunoscandu`l pe el cat e de mincinos minte si cand doarme..... mai ales pt simplu fapt ca atunci cand m`am intors de la tara l`am luat prin surprindere si i`am cerut telefonul pe care nu a vrut sa mi`l dea sa retras si a sters meesajele din eldupa care m`a mintit ca erau smsurile de la un pr care`si bagase cartela`n telefonul lui .... greu de crezut kiar nu l`am crezut si cand i`am recunoscut eu ca l`am inselat el m mia zis ca mesajele alea erau de la o fata ...ca nu a vrut sa stea cu ea ca se gandea la mine cas la tara si ca sunt cuminte ...dar ma intreb daca nu avea de`a face cu ea de ce i`a dat numarul de telefon ....tokmai deasta multi mi`au zis ca trebuia sa` renunta de mult la el dar nu am avut puterea pt ca`l iubesc enorm si faza ca l`am insela t m`a facut sa realizez cat de mult il iubesc ...si ca nu imi pot permite dsa`l pierd vreodata dar sentimentul de vinovatie si mustrarea constiintzei m`a facut sa`i spun adevaru crezand ca m`a va intelege dar in skimb el mi`a spus ca nu ma poate ierta niciodata .....iar eu inca ma mai simt vinovata ...de faptul ca l`am inselat atunci .... pls spuneti`mi si mie ce sa fac ???:| mai ales ... ca el a zis ca vrea sa ne despartim o perioada sa inteleg ca vrea sa ne despartim de tot ??? ??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

tu nu ai nici o vina, el e cel care nu te merita. si...atata timp cat te minte si stii sigur ca te'a mai inselat...de ce inghiti toate mizeriile astea?! probabil ca acum vrea sa scape de tine si face pe victima, ai gresit cand i'ai spus ca l'ai inselat. la urma urmei nu a fost cine stie ce. era mai grav daca te culcai cu celalalt. eu te sfatuiesc sa incerci sa renunti la el... :pardon:

 

P.S.: Cati ani aveti?

Editat de Scufiţa Roşie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu 19 el 21 (neimpliniti both of us) ....nush ....totusi eu inca ma simt vinovata ...intradevar poate se da lovit acum mai ales ca are si asa zisiii prieteni care`l influenteaza mult ...:| ...dar ar fi trebuit sa analizeze si el situatia sa vada "ma eu cu ce am gresit etc etc " dar el e lovit in orogoliu ca vezi doamne cum am putut eu sa`l insel pe el cu un taran ... etc ...dar nu intelege de ce am facut lucru asta ...:| pakat.... am crezut ca este sufletul meu pereke .... tokmai deasta l`am iertat de multe ori ca ma gandeam ca intr`o relatie orogoliu nu are ce cauta...dar pt el orogoliu e mai puternic decat asa zisa dragoste pe care o simte pt mine.... eu iert rpd ... pe ceilalti dar de exemplu acum nu sunt deloc impakata cu mine insami ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu 19 el 21 (neimpliniti both of us) ....nush ....totusi eu inca ma simt vinovata ...intradevar poate se da lovit acum mai ales ca are si asa zisiii prieteni care`l influenteaza mult ...:| ...dar ar fi trebuit sa analizeze si el situatia sa vada "ma eu cu ce am gresit etc etc " dar el e lovit in orogoliu ca vezi doamne cum am putut eu sa`l insel pe el cu un taran ... etc ...dar nu intelege de ce am facut lucru asta ...:| pakat.... am crezut ca este sufletul meu pereke .... tokmai deasta l`am iertat de multe ori ca ma gandeam ca intr`o relatie orogoliu nu are ce cauta...dar pt el orogoliu e mai puternic decat asa zisa dragoste pe care o simte pt mine.... eu iert rpd ... pe ceilalti dar de exemplu acum nu sunt deloc impakata cu mine insami ...

 

Parerea mea este ca el astepta ca tu sa'i gresesti cumva. Daca era ceva mai simtit, tacea din gura, atata timp cat stie ca nici el nu a stat cuminte. Este vorba si de orgoliu, insa nu faptul ca l'ai inselat tu cu un "taran" e problema, ci faptul ca l'ai prins de cateva ori pe picior gresit. Nu cred ca se merita sa suferi pentru o persoana ca el. Dar totusi te inteleg...deocamdata esti orbita de sentimente. In momentul in care ai sa revii cu picioarele pe pamant, ai sa'ti dai seama ce fel de om este de fapt.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiam ca ai inselat doar daca ai avut o relatie intima cu o persoana de sex opus. In rest , suc, vin, masa la restaurant, discutii....nu e inselat.

Tind sa iert chiar saruturi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu stiam ca ai inselat doar daca ai avut o relatie intima cu o persoana de sex opus. In rest , suc, vin, masa la restaurant, discutii....nu e inselat.

Tind sa iert chiar saruturi.

sa-ti spun o poveste... :tease: mi-a povestit cineva ca venind acasa dupa o calatorie a gasit in bucatarie 2 pahare si o sticla de vin pe jumatate goala, 2 farfurii si tacamuri folosite pentru doua persoane. in momentul acela a stiut ca a fost inselata. si stii ce mi-a spus: "nu ma deranja daca faceau sex, dar faptul ca au mancat impreuna, ca au baut vin, ca au discutat... asta inseamna ca m-a inselat cu adevarat si nu pot ierta". ce zici? unii gandesc si asa... :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nush dar mi`e frica de un lucru el imi stie slabiciunea ...daca vine la mine si`si cere iertare (si are un mod de a se pericepe la cuvinte si o privire cand vrea sa para ca`i pare rau de ti se rupe sufletul) ...mi`e frica sa nu ma impak cu el .... o sa faca mereu la fel.... el are conceptia ca el e baiat si are voie iar eu ca fata n`am voie ...ca cica as fi "curva" daca as face dar in primul rand eu nu am facut sex cu pers respectiva .... iar el asta considera....:| ...nush ..... poate acum perioada asta care zice el ca o vrea ...poate ca vrea sa`si faca de cap ...iar dupa sa revina la mine ...ca stie ca proasta ca mine sa`l ierte numai gaseste ..pt cate mi`a facut si pt cate l`am iertat .... ... dar sunt o proasta ..ca nu stiu sa fiu ca el sa`l mint si sa nu ma mustre contiintza ...:pardon: il iubesc ca o proasta ... credeam ca e my soul mate...de mutle ori ne completam ne intelegeam din priviri ....dar suntem nush prea la fel ... el e genu de pers care vrea sa fie dominanta..... sufera de un complex de superioritate ff mare....adica el are voie ca e baiat ...si e normal sa faca...i se pare normal ....daca un baiat inseala sau minte dar ca o fata sa faca lucru asta nu`i convine.... ...kiar nush ce sa fac,..... si mi`e teama tre sa` mi revin sa`mi fac ordine`n idei sa nu ma mai invinovatesc .... am uitat lucrurile de mi le`a facut el mie si m`au ranit ...si ma invinovatesc pe mine ....:tease: poate ca nu a fost sa fie ... dar mi`e frica ca intr`o zi o sa vina dupa mine si am sa ma impac cu el ..si cine stie ...poate o sa vrea sa se razbune ...daca nu cumva deja o face....de ex incercai sa`l sun si nu rasp la tel ... azi dimineatza imi zisa ca vrea o perioada sa fim despartiti ...poate ca nu rasp ca nu vrea sau e cu vreuna.... fratele lui imi zisa ca e plekat cu "cateaua" cam asta`mi spun de la un timpd e vreme cand nu`l gasesc pe el acasa...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nush dar mi`e frica de un lucru el imi stie slabiciunea ...daca vine la mine si`si cere iertare (si are un mod de a se pericepe la cuvinte si o privire cand vrea sa para ca`i pare rau de ti se rupe sufletul) ...mi`e frica sa nu ma impak cu el .... o sa faca mereu la fel.... el are conceptia ca el e baiat si are voie iar eu ca fata n`am voie ...ca cica as fi "curva" daca as face dar in primul rand eu nu am facut sex cu pers respectiva .... iar el asta considera....:| ...nush ..... poate acum perioada asta care zice el ca o vrea ...poate ca vrea sa`si faca de cap ...iar dupa sa revina la mine ...ca stie ca proasta ca mine sa`l ierte numai gaseste ..pt cate mi`a facut si pt cate l`am iertat .... ... dar sunt o proasta ..ca nu stiu sa fiu ca el sa`l mint si sa nu ma mustre contiintza ...:pardon: il iubesc ca o proasta ... credeam ca e my soul mate...de mutle ori ne completam ne intelegeam din priviri ....dar suntem nush prea la fel ... el e genu de pers care vrea sa fie dominanta..... sufera de un complex de superioritate ff mare....adica el are voie ca e baiat ...si e normal sa faca...i se pare normal ....daca un baiat inseala sau minte dar ca o fata sa faca lucru asta nu`i convine.... ...kiar nush ce sa fac,..... si mi`e teama tre sa` mi revin sa`mi fac ordine`n idei sa nu ma mai invinovatesc .... am uitat lucrurile de mi le`a facut el mie si m`au ranit ...si ma invinovatesc pe mine ....:tease: poate ca nu a fost sa fie ... dar mi`e frica ca intr`o zi o sa vina dupa mine si am sa ma impac cu el ..si cine stie ...poate o sa vrea sa se razbune ...daca nu cumva deja o face....de ex incercai sa`l sun si nu rasp la tel ... azi dimineatza imi zisa ca vrea o perioada sa fim despartiti ...poate ca nu rasp ca nu vrea sau e cu vreuna.... fratele lui imi zisa ca e plekat cu "cateaua" cam asta`mi spun de la un timpd e vreme cand nu`l gasesc pe el acasa...

 

Ar fi bine sa faci o lista cu lucrurile respective si sa o lipesti undeva pe perete, in camera ta. Profita de perioada asta si incearca sa'l uiti - iesi cu prietenii, cauta'ti o ocupatie care sa te faca sa nu te mai gandesti la el, incearca sa cunosti oameni noi, etc- Parerea lui in legatura cu baietii si fetele, e gresita,dar cred ca prin asta incearca sa se scuze cumva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×