Sari la conținut
Forum Roportal
CONSTANTIN*

Aspiratorul de praf

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce stiti despre aspiratoarele cu filtru de apa si cele cu filtru cyclon(fara sac)?

Care ar fi cea mai buna alegere?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce stiti despre aspiratoarele cu filtru de apa si cele cu filtru cyclon(fara sac)?

Care ar fi cea mai buna alegere?

 

eu as alege prima varianta! am vazut o demonstratie si m-a convins! :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma tenta si pe mine la un moment dat ....dar apa e mediul prielnic vietii ....ce te faci cu bacteriile ? le dai sat de vacantza ? :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma tenta si pe mine la un moment dat ....dar apa e mediul prielnic vietii ....ce te faci cu bacteriile ? le dai sat de vacantza ? :think:

 

Asta, nu cred ca ar fi o problema. Apa oricum se arunca dupa fiecare utilizare si chiar mai mult de atat, nimic nu ne impiedica sa adaugam in apa inainte de folosire un dezinfectant. Intrebarea este cat de eficiente si mai ales cat de fiabile sunt.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce stiti despre aspiratoarele cu filtru de apa si cele cu filtru cyclon(fara sac)?

Care ar fi cea mai buna alegere?

Eu am cu filtru cyclon...Cel cu apa nu m-a convins sa-l cumpar pentru ca avea pretul dublu si nu facea nimic in plus.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hello,asp cu apa sunt mai bn pt sanatate pt ca nu emana praf deoarece ramane tot in bazinul de apa se face scama,se arunca si asa se curata aspiratorul insa sunt mai scumpe de intretinut pt ca astea au niste filtre HEPA care protejeaza motorul de praf (pt ca ramane in cuva da?nu mg separat in sac si-l arunci)si daca nu schiombi des filtrele astea scumpe vreo60-80 lei 1buc aprox la 6-12 aspirari dep cat si ce aspiri,praful iti intra la motor si..........s-a arssi pe langa asta mai sunt si alte filtre care rez la spalare(plastic)care nici alea nu-s ieftine;treaba si-o fac la fel si unele si altele.....stiu ca toata ziua imi vin la service.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am aspirator de la Quelle, cumparat la misto! Ei, bine, este nemaipomenit. Este fara sac, se strange mizeria intr-un recipient de plastic si vezi cu okiul liber cat jeg se strange la 2-3 zile. DirtyEvil se numeste.

 

Am vazut si demonstrastiile la Kirby si, de ce sa mananc ce nu trebe :airkiss: ...e suuuper suuuper.Dar si 3.5 mii euroi...Stie multe, poate multe, dar sa iti ieie aspirator in rate mi se pare kiar de rasul curcilor...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exista un sistem de aspirare care iti permite sa tii aspiratorul in pod, subsol sau balcon si in casa sa ai niste prize in fiecare camera, in care doar introduci furtunul si aspiri, fara zgomot, praf si fara a cara dupa tine tine cutia de aspirator, care se izbeste intotdeauna de mobiler si cand ti-e lumea mai draga si mai ai un coltisor de aspirat constati ca nu-ti mai ajunge cablul si trebuie sa schimbi priza. Acest sistem este prezent in Romania, dar intra la categoria case inteligente

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Exista un sistem de aspirare care iti permite sa tii aspiratorul in pod, subsol sau balcon si in casa sa ai niste prize in fiecare camera, in care doar introduci furtunul si aspiri, fara zgomot, praf si fara a cara dupa tine tine cutia de aspirator, care se izbeste intotdeauna de mobiler si cand ti-e lumea mai draga si mai ai un coltisor de aspirat constati ca nu-ti mai ajunge cablul si trebuie sa schimbi priza. Acest sistem este prezent in Romania, dar intra la categoria case inteligente

 

 

Hau maci daz it cost :spiteful: ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×