Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Exista cupluri care isi gasesc fericirea in a se iubi la nesfarsit, jurandu-si credinta vesnica si sunt cupluri care au renuntat la acest gen de angajamente. Cuplurile swingers sunt acele cupluri care, din dorinta de a depasi monotonia instalata intre parteneri, au adoptat un nou stil de viata ce consta in schimbul de parteneri intre mai multe cupluri si implicarea acestora in jocuri erotice care, de obicei, se desfasoara sub forma de orgii. Intre partenerii swingers trebuie sa existe o foarte buna comunicare, ei trebuie sa se accepte unul pe altul si sa nu se lase prada geloziei.

 

Exista cateva stiluri diferite de a practica swinging-ul:

1 Cand partenerii prefera sa nu se vada unul pe celalalt facand sex cu alte persoane.

2 Cand partenerii isi gasesc placerea in a se privi unul pe altul facand sex cu alte persoane.

3 Cand partenerii acepta jocurile sexuale cu alte persoane, nu si raporturile sexuale.

 

Am deschis acest topic deoarece prea putini cel putin dintre cunoscuti mei cunosc nontiunea de swingers, astept si parerile voastre daca a-ti putea face swing cu persoana iubita.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
NU :yes:

:no: ok astept si parerile membrilor forumului care sunt implicati intr-o relatie de lunga durata unde ma gandesc ca intr-un fel s-au altul sa instalat monotonia,ce parere au.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt contra.Nu pentru ca am prejudecati,ci pentru ca mi se par bolnavi psihic.Nu am nimic cu ei atata vreme cat viata lor nu o incurca pe a mea, e ca in cazul homosexualilor. Nu am pentru ce sa fiu de acord sau sa ii admir,nu fac nimic admirabil,ci mi se par dezaxati din toate punctele de vedere,si incoerenti in trairi. Unii ii pot considera sinceri si de apreciat pentru ca nu se ascund de partener,eu personal nu spun decat ca n-am nevoie de asa ceva in viata mea,n-as face-o niciodata,mi se pare cea mai mare tradare...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Exista cupluri care isi gasesc fericirea in a se iubi la nesfarsit, jurandu-si credinta vesnica si sunt cupluri care au renuntat la acest gen de angajamente. Cuplurile swingers sunt acele cupluri care, din dorinta de a depasi monotonia instalata intre parteneri, au adoptat un nou stil de viata ce consta in schimbul de parteneri intre mai multe cupluri si implicarea acestora in jocuri erotice care, de obicei, se desfasoara sub forma de orgii. Intre partenerii swingers trebuie sa existe o foarte buna comunicare, ei trebuie sa se accepte unul pe altul si sa nu se lase prada geloziei.

 

Exista cateva stiluri diferite de a practica swinging-ul:

1 Cand partenerii prefera sa nu se vada unul pe celalalt facand sex cu alte persoane.

2 Cand partenerii isi gasesc placerea in a se privi unul pe altul facand sex cu alte persoane.

3 Cand partenerii acepta jocurile sexuale cu alte persoane, nu si raporturile sexuale.

 

Am deschis acest topic deoarece prea putini cel putin dintre cunoscuti mei cunosc nontiunea de swingers, astept si parerile voastre daca a-ti putea face swing cu persoana iubita.

poate nici nu vor s-o cunoasca :yes:

 

nu cred ca m-ar tenta oricata monotonie ar exista in relatia noastra. Exista alte zeci de mii de lucruri care pot revigora o relatie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt contra.Nu pentru ca am prejudecati,ci pentru ca mi se par bolnavi psihic.Nu am nimic cu ei atata vreme cat viata lor nu o incurca pe a mea, e ca in cazul homosexualilor. Nu am pentru ce sa fiu de acord sau sa ii admir,nu fac nimic admirabil,ci mi se par dezaxati din toate punctele de vedere,si incoerenti in trairi. Unii ii pot considera sinceri si de apreciat pentru ca nu se ascund de partener,eu personal nu spun decat ca n-am nevoie de asa ceva in viata mea,n-as face-o niciodata,mi se pare cea mai mare tradare...

Cred ca gresesti cand ai cataloghezi ca fiind bolnavi psihic,eu ai vad mai degraba ca pe niste persoane care au open mind relationship,care doresc sa iasa din monotonia cotidiana,si in plus de asta nici unu nu merge sa-si insele partenerul in mod individual merg impreuna:) cu toate ca ei nu considera ca si-au inselat partenerul.

Decat unul pe furis mai bine amandoi pe fata :yes:,eu sincer ai admir dar ca mascul orgolios si mandru ce sunt nu cred ca as permite o astfel de relatie insa nu pot sa stiu cum ar fi peste 10 de ani cand poate as fi deacord datorita monotoniei din viata de cuplu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu ferm :yes:

ok :no: dar sa intamplat vreodata sa i-ti inseli iubita,prietena...?sa nu-mi zici ca ai fost fidel tuturor relatiilor pe care le-ai avut :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ok :P dar sa intamplat vreodata sa i-ti inseli iubita,prietena...?sa nu-mi zici ca ai fost fidel tuturor relatiilor pe care le-ai avut :P

da am inselat si se pare de fiecare data , ... din pacate sau nu nu stiu dar asa-i firea barbatului ... sau poate ..... cine stie .., eu nu am fost inselat niciodata si poate daca voi fi atunci voi avea o viziune mai clara , cu tote ca locuind mult timp cu o persoana mi-am dat seama ca pot face viata noastra intima destul de diversa prin alte metode inafara de inselare :no:

 

dar sa vad cum o face cu altul sau ...nu .. era o vorba in care mai cred , ce nu stii nu doare :yes:

Editat de IntergalacticNightWolf

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da am inselat si se pare de fiecare data , ... din pacate sau nu nu stiu dar asa-i firea barbatului ... sau poate ..... cine stie .., din pacate eu nu am fost inselat niciodata si poate daca voi fi atunci voi avea o viziune mai clara , cu tote ca locuind mult timp cu o persoana mi-am dat seama ca pot face viata noastra intima destul de diversa prin alte metode inafara de inselare :no:

 

dar sa vad cum o face cu altul sau ...nu .. era o vorba in care mai cred , ce nu stii nu doare :yes:

Ce nu stii nu doare dar aproape intodeauna se afla :P de ce sa inseli cand ai alternativa asta,eu stau si ma gandesc si i-mi dau seama ca daca as putea trece peste orgoliu ca femeia mea sa fie cu altu alternativa swing ar fi o solutie la multe probleme legate de intimitatea conjugala.

Eu sincer am avut relatii si de 4 ani si ma simteam ingrozitor de plictisit de viata mea sexuala si am avut tot felu de activitati contra monotoniei,jocuri sexuale, am schimbat locurile unde obisnuiam sa facem sex,chestii romantice altele mai putin romantice altele mai perverse dar cu toate astea tot nu scapam de monotonie pana nu inselam...cand inselam era bine dupa aia vreo 2-3 luni dupa care iar o luam de la capat si ma gandesc acum privind inapoi ca poate ar fi o buna alegere daca am putea calca peste inhibitii si orgoli...

Eu zic ca e bun swing-ul pentru cei ce au curaj si ai admir pentru asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×