Sari la conținut
Forum Roportal
mirela b

Va plac oamenii?

Postări Recomandate

Intrebari:

 

1. Va plac oamenii in general? (Credeti ca sunt mai mult buni sau mai mult rai? Zic in general, daca faceti o comparatie intre bune si rele).

 

2. Va simtiti in largul vostru intre oameni, in general?(in societate)

 

3. Credeti ca influenta oamenilor asupra mediului (asupra altor oameni, animale, plante, planeta in general) este mai mult benefica sau mai degraba malefica. Explicati.

 

Merci. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nush daca e buna intrebarea cu - mai multi oameni buni sau rai. Omul poate fi ambele in diferite situatii.

 

In influenta asupra mediului cred: Americanii au descoperit niste bombe care, explodandu-le in aer, pot aduna sau risipi norii. Poate vreodata ne distrug pe toti cu experimentele lor. Waaaaa :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1) Imi plac oamenii in general. Sunt mai mult sau mai putin buni sau rai in general.

 

2) Ma simt cateodata bine, cateodata rau, in general in societate.

 

3)In general cred ca influenta lor este.

 

Cu placere. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1.Iubesc oamenii si cred ca sunt buni doar ca imprejurarile ii fac rai.

2.Ma simt foarte bine intre oameni,ma deprima singuratatea.

3.Oamenii incearca sa-si faca lumea lor mai buna.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intrebari:

 

1. Va plac oamenii in general? (Credeti ca sunt mai mult buni sau mai mult rai? Zic in general, daca faceti o comparatie intre bune si rele).

 

2. Va simtiti in largul vostru intre oameni, in general?(in societate)

 

3. Credeti ca influenta oamenilor asupra mediului (asupra altor oameni, animale, plante, planeta in general) este mai mult benefica sau mai degraba malefica. Explicati.

 

Merci. :o:

 

 

1. Mie unul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nush daca e buna intrebarea cu - mai multi oameni buni sau rai. Omul poate fi ambele in diferite situatii.

 

In influenta asupra mediului cred: Americanii au descoperit niste bombe care, explodandu-le in aer, pot aduna sau risipi norii. Poate vreodata ne distrug pe toti cu experimentele lor. Waaaaa :o:

Ideea era cum ii percepe fiecare, ca pe un fel de organism unitar. Ca regn uman sau cum sa-i zic? Mai degraba pozitiv sau mai degraba negativ? Normal ca sunt si buni si rai da' mai mult buni sua mai mult rai, care e parerea ta?

 

Nu ma intereseaza impresiile despre americani, cubanezi, manelisti, homosexuali etc.

 

1) Imi plac oamenii in general. Sunt mai mult sau mai putin buni sau rai in general.

 

2) Ma simt cateodata bine, cateodata rau, in general in societate.

 

3)In general cred ca influenta lor este.

 

Cu placere. ;)

2. Per total te simti mai mult bine decat rau...in societate? Sau mai mult rau decat bine?

3. Influenta este... cu plus (privind the big picture) sau cu minus?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ideea era cum ii percepe fiecare, ca pe un fel de organism unitar. Ca regn uman sau cum sa-i zic?

 

 

Da, eu ii percep ca pe o colonie de furnici zapacite.

 

 

2. Per total te simti mai mult bine decat rau...in societate? Sau mai mult rau decat bine?

3. Influenta este... cu plus (privind the big picture) sau cu minus?

 

 

generalul genereaza generali. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Rezulta ca este mai degraba malefica decat benefica? Asta vrei sa zici? Nu ma refer numai la poluare. Ia in consideratie si restul (Renastere, descoperirile etc.).

Da, pentru mine schimbarea naturii e malefică. Sunt subiectiv, din cauză că mie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×