Sari la conținut
Forum Roportal
lalyka

Un om, doua tipuri de cancer

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna! vin la voi cu un apel disperat. Mama mea are 50 de ani, de la 32 de ani pb cu cancer de san, iar acum, la 50 de ani, a suferit de o operatie in timpul careia i-au fost scoase ovarele, uterul...tot.( a avut doua chisturi la ovar, s-au dovedit a fii maligne). noi am crezut ca are legatura directa cu poblemele de la san, ei bine nu e asa. nu are absolut nicio legatura. un alt tip de cancer. Cum e posibil????tin sa mentionez ca a facut chimioterapie pt pb de la san de doua ori in tot acest timp(de la 32 -la 50 )......inainte de operatia aceasta a facut iar chimioterapie (Degeaba...trebuia intai operata...dar asta este medicina in rom, in mult ravnitul CJUJ) Acum,dupa ce a aflat toate rezultatele,pe 25 nov, va incepe din nou chimioterapia, substante mult mai tari :) .

orice sfat, indemn,alinare sunt bine venite!!!!! am nevoie de voi

 

credeti ca e mai bine ca nu are legatura cu cancerul de san???? e mai simplu sa scapam, macar pt o perioada? astept sa-mi scrieti la adresa moldovanroxanalaura@yahoo.com

 

AM NEVOIE DE VOI!!!!!! MULTUMESC

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ati incercat la un medic care face tratamente naturiste?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ati incercat la un medic care face tratamente naturiste?

da...dintre cele mai scumpe......+ tratamente homeopate, avem cea mai buna doamna doctor in materie, +acupunctura ...poate ca asta ne-a ajutat sa scapam de pb de la san....dar acum parca e prea mult, lumea noastra se naruie din nou. va dati seama ce nenorocire...intr-o SINGUR viata de om

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ati incercat la un medic care face tratamente naturiste?

..............

de cate " cancere" vindecate cu "ceaiuri" ai auzit mataluta...?

eu de nici unul!!!! :)

sau cunosti tu formula vre-unui panaceu si noi ...nu stim!!!!!!!

...boala secolelor vindecata cu "ceai"..hm :) ...

...................

sa fiu on topic..

exista sute de tipuri de cancer...la care se aplica tratamente diferite

cand o celula se divide, o face in mod controlat, ....ei..cand acest mod controlat de diviziune o ia razna ( din x motive)...celulele se divid necontrolat , dand astfel nastere la tumori...

benigne...( celule ce nu se imprastie in jurul tesuturilor)..pot sta in stare latenta pana la adanci batraneti

maligne...celulele se divid cu rapiditate si invadeaza tesuturile apropiate si/ sau pleaca pe cale sangvina sau limfatica dand nastere la alte tumori secundare in alte zone ale organismului---metastazele

.....

2 tipuri de cancer in acelasi organism?.....da...gandeste-te...sunt legate intre ele de latura hormonala....sanii--organele genitate...

daca a avut cancer la san acum 20 si de ani...a fost nesansa care a favorizat aparitia cancerului la ovare ( menopauza care "deregleaza hormonal toate femeile" ...foarte multe fac chisturi ovariene si ajung chiar sa faca cancer )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
..............

de cate " cancere" vindecate cu "ceaiuri" ai auzit mataluta...?

eu de nici unul!!!! :)

sau cunosti tu formula vre-unui panaceu si noi ...nu stim!!!!!!!

...boala secolelor vindecata cu "ceai"..hm :) ...

...................

sa fiu on topic..

exista sute de tipuri de cancer...la care se aplica tratamente diferite

cand o celula se divide, o face in mod controlat, ....ei..cand acest mod controlat de diviziune o ia razna ( din x motive)...celulele se divid necontrolat , dand astfel nastere la tumori...

benigne...( celule ce nu se imprastie in jurul tesuturilor)..pot sta in stare latenta pana la adanci batraneti

maligne...celulele se divid cu rapiditate si invadeaza tesuturile apropiate si/ sau pleaca pe cale sangvina sau limfatica dand nastere la alte tumori secundare in alte zone ale organismului---metastazele

.....

2 tipuri de cancer in acelasi organism?.....da...gandeste-te...sunt legate intre ele de latura hormonala....sanii--organele genitate...

daca a avut cancer la san acum 20 si de ani...a fost nesansa care a favorizat aparitia cancerului la ovare ( menopauza care "deregleaza hormonal toate femeile" ...foarte multe fac chisturi ovariene si ajung chiar sa faca cancer )

da...asa este...nu vindeca dar ajuta!!!! pe mama a ajutat-o mult, cel putin in ameliorarea starilor de rau de dupa citostatice. stiu cam tot ceea ce se poate despre cancer...si tocmai chestia ca nu au legatura cele doua tipuri de cancer in cazul mamei ne-a uimit pe toti, medici ,familie. a fost nesansa vietii ei. am cerut parearea a trei medici din cj si de aceea spun totul cu foarte mare convingere. la noi e mai complicat, bunica mea(din partea mamei) a murit tot la 50 de ani si tot de cancer la san

 

vei avea mesageria activa doar dupa ce ai 15 mesaje pe forum...

merci mult pentru raspuns

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
..............

de cate " cancere" vindecate cu "ceaiuri" ai auzit mataluta...?

eu de nici unul!!!! :)

sau cunosti tu formula vre-unui panaceu si noi ...nu stim!!!!!!!

...boala secolelor vindecata cu "ceai"..hm :) ...

...................

sa fiu on topic..

exista sute de tipuri de cancer...la care se aplica tratamente diferite

cand o celula se divide, o face in mod controlat, ....ei..cand acest mod controlat de diviziune o ia razna ( din x motive)...celulele se divid necontrolat , dand astfel nastere la tumori...

benigne...( celule ce nu se imprastie in jurul tesuturilor)..pot sta in stare latenta pana la adanci batraneti

maligne...celulele se divid cu rapiditate si invadeaza tesuturile apropiate si/ sau pleaca pe cale sangvina sau limfatica dand nastere la alte tumori secundare in alte zone ale organismului---metastazele

.....

2 tipuri de cancer in acelasi organism?.....da...gandeste-te...sunt legate intre ele de latura hormonala....sanii--organele genitate...

daca a avut cancer la san acum 20 si de ani...a fost nesansa care a favorizat aparitia cancerului la ovare ( menopauza care "deregleaza hormonal toate femeile" ...foarte multe fac chisturi ovariene si ajung chiar sa faca cancer )

 

 

prin tratament naturist nu ma refeream strict la ceai, ma refeream la tot ce presupune alimentatie naturala, anumite fructe, salate, ceaiuri in combinatii si cantitati anumite pt a da rezultate de ameliorare.

si exista doctori in romania care, pe langa tratamentul medicamentos, prescriu si astfel de diete care ajuta organismul sa lupte cu boala.

as vrea sa fi auzit de un astfel de panaceu cum spui tu, sincer.pentru ca am fi putut-o ajuta mai mult.

:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
prin tratament naturist nu ma refeream strict la ceai, ma refeream la tot ce presupune alimentatie naturala, anumite fructe, salate, ceaiuri in combinatii si cantitati anumite pt a da rezultate de ameliorare.

si exista doctori in romania care, pe langa tratamentul medicamentos, prescriu si astfel de diete care ajuta organismul sa lupte cu boala.

as vrea sa fi auzit de un astfel de panaceu cum spui tu, sincer.pentru ca am fi putut-o ajuta mai mult.

:o:

ajuta!!!! eu CRED!!!!!!! mama nu a mancat niciodata mult, amestecat, grasimi de niciun fel.........DE ACUM VA FI SI MAI DRASTICA ...SUNT SIGURA........ASA CUM SUNT SIGURA CA NE VA FI BINE..IN FINAL UITE CHIAR ACUM IMI ZICE CA I-A FOST RECOMANDATA DIETA!!!!! DE DNA DE LA ONCOLOGIE, APOI ACASA DE DNA LA CARE A FOST PT TRATAMENTUL COMPLEMENTAR.....

Editat de lalyka

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
prin tratament naturist nu ma refeream strict la ceai, ma refeream la tot ce presupune alimentatie naturala, anumite fructe, salate, ceaiuri in combinatii si cantitati anumite pt a da rezultate de ameliorare.

si exista doctori in romania care, pe langa tratamentul medicamentos, prescriu si astfel de diete care ajuta organismul sa lupte cu boala.

as vrea sa fi auzit de un astfel de panaceu cum spui tu, sincer.pentru ca am fi putut-o ajuta mai mult.

:o:

............

nici eu nu am facut ref la ceaiuri in mod strict...sunt puse ghilimelele de rigoare..

tratament naturist?......diete naturiste este mai bine spus...suplimente nutritive naturale,,,schimbarea modului de viata si a alimentatiei..in favoarea "medicinei naturiste"..este altceva....

dar cand spui "tratament"...deja trebuie sa te gandesti la altceva...

bafta si bon couraje

 

ajuta!!!! eu CRED!!!!!!! mama nu a mancat niciodata mult, amestecat, grasimi de niciun fel.........DE ACUM VA FI SI MAI DRASTICA ...SUNT SIGURA........ASA CUM SUNT SIGURA CA NE VA FI BINE..IN FINAL UITE CHIAR ACUM IMI ZICE CA I-A FOST RECOMANDATA DIETA!!!!! DE DNA DE LA ONCOLOGIE, APOI ACASA DE DNA LA CARE A FOST PT TRATAMENTUL COMPLEMENTAR.....

.........

esti foarte optimista..bravo..se vede din felul in care ai scris asta...

sa aibe grija cu alimentatia.....

o alimentatie-- "drastica" ---precum spui poate decompensa un organism deja slabit si care se afla intr-o batalie crancena..

mare grija...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×