Sari la conținut
Forum Roportal
Anonymus Kline

Prozac

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am citit in ziarul de azi un articol despre prozac: http://www.ft.com/cms/s/0/7e8c1d0e-9191-11...00779fd2ac.html si a-si vrea sa imi ziceti ce credeti despre el... voi pune textul lui aici ca sa nu trebuiasca sa mergeti la link, si in caz ca linkul nu merge...

 

A-si fi bucuros daca l-ati citi, sau macar sa ii luati intelesul principal, daca nu puteti sa il cititi cuvant cu cuvant (tehnica se numeste skimming)

 

Happy anniversary

 

By Jessica Apple

 

Published: November 16 2007 21:30 | Last updated: November 16 2007 21:30

 

Nearly a decade ago, on my honeymoon in Venice, I realised something was terribly wrong. I had no doubts that I loved my husband, but I didn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am citit in ziarul de azi un articol despre prozac: <a href="http://www.ft.com/cms/s/0/7e8c1d0e-9191-11...00779fd2ac.html" target="_blank">http://www.ft.com/cms/s/0/7e8c1d0e-9191-11...00779fd2ac.html</a> si a-si vrea sa imi ziceti ce credeti despre el... voi pune textul lui aici ca sa nu trebuiasca sa mergeti la link, si in caz ca linkul nu merge...

 

A-si fi bucuros daca l-ati citi, sau macar sa ii luati intelesul principal, daca nu puteti sa il cititi cuvant cu cuvant (tehnica se numeste skimming)

 

 

 

Chiar e mai bine? Oare? Nu putem sa ne departam de ele, niciodata? Ca si cum ar face parte din noi? Eu, marturisesc ca iau una din surorile lui... un SSRI.... si, sentimentele traite de mine sunt asemanatoare cu cei care nu au vrut ca numele lor sa fie tiparit in articol :yahoo: ....

Din experienţa mea, un antidepresiv mai bun ca oricare altul este o prietenă cu care să faci dragoste

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce-i prea mult strica :yahoo: ,io zic ca-s prea multe doze pe saptamana

Mai sunt şi săptăm

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Io nu pot sa il iau pe ala.. ca nu o sa fac sex inaite de casatorie...................... :yahoo:

 

 

 

Pentru mine e o probl f mare. tre sa ma duc la asistenta sa imi dea medicametele in fiecare dimineata, si pur si simplu mi-e rusine sa nu afle colegii de ce merg....

 

In plus, ca nu pot bea alcool, asa ca mi-e greu in RO cand ma invita un tovaras vechi la o bere, sau unchiu la o palinca....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Io nu pot sa il iau pe ala.. ca nu o sa fac sex inaite de casatorie...................... :yahoo:

Uite un motiv temeinic de depresie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Uite un motiv temeinic de depresie.

Nu cred.... haideti, fiti seriosi..... fara offtopicuri

Editat de Anonymus Kline

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca nici un medicament nu e bun.mai ales cele care creeaza dependenta.sunt ca si drogurile!cei ce le iau trebuie sa isi asume riscuri asemanatoare ca si in cazul in care ar lua heroina sau ceva de genul asta.poate nu la fel de puternice, dar foarte asemanatoare ca efect,in timp...asa ca,grija mare cu ele...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu cred.... haideti, fiti seriosi..... fara offtopicuri

Foarte serios. Crezi ce vrei, dar pe costul depresiei tale. Daca scoti panseuri d-astea cu "inainte de casatorie" e clar ca ai nevoie de niste reamenajari. Depresia este un semn pe care trebuie sa-l iei in seama.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In principiu nu sunt de acord cu medicatia de acest gen. In principiu nu sunt de acord cu medicamentele. Insa atunci cand ele sunt cu adevarat necesare si pot contribui la imbunatatirea sanatatii, eu zic ca trebuie sa apelam la ele. Cat despre dependenta... sunt atatea cazuri de persoane ambitioase, care au reusit sa reduca pana la 0 dozele si in final sa renunte la ele. Insa tine foarte mult de evolutia psihologica a fiecaruia. Vad ca nimeni nu vorbeste si despre dependenta mentala, aceea asemanatoare cu efectul placebo. Pe unii ii afecteaza numai gandul ca nu le vor mai lua, care poate declansa noi atacuri de panica in subconstient. Gandul ca nu vor mai avea un sprijin, fie el medicamentos, ii poate aduce in aceeasi stare pentru care le-au luat initial. Pentru asta este recomandat ca tratamentul sa fie insotit de unul de consiliere psihologica.

Desi nu sunt de acord cu medicamentele, am ajuns la capatul puterilor, iar in urma controlului pe care il voi face marti la psihiatrie, este posibil sa mi se prescrie un antidepresiv si eventual, ce imi doresc eu cel mai mult - un stimulent pt memorie si atentie. Intrebarea mea pentru cine ia prozac sau alte antidepresive - sunt scumpe?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×