Sari la conținut
Forum Roportal
lonely_girl

Cine stie sa puna corzile unei chitari?

Postări Recomandate

cine stie sa puna corzile unei chitari, sa ma invete si pe mine?:crazy:( sau macar un linca de pe net care sa te ajute sa faci asta.

Editat de lonely_girl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca stii engleza, uite aici un "ghid" complet:

 

http://guitar.about.com/od/beginners/ss/acoustic_string.htm

 

Banuiesc ca este vorba de o chitara acustica. Daca nu intelegi textul din link, revino cu un mesaj si iti explic pe scurt ce si cum e de facut (nu mare lucru, oricum). Sau il punem pe Seraf sa ne spuna cum si-a schimbat corzile pentru prima data, daca a apucat deja. :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
vreau si eu macar unul ca nu gasesc niciunul:( (bine, nu prea stiu sa caut pe net :)), da' nici ce sa caut nu stiu:|)

 

Uite aici un "tuner" online. Da pur si simplu click pe fiecare coarda si acordeaza-le pe ale tale dupa sunetul produs.

 

http://www.guitarforbeginners.com/onlinetuner.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu prefer tunerele reale, nu astea online :phone:. pe al meu l-am luat cu 35 de lei şi merge şi la acustică şi la chitară. ştie doar acordaj standard. pentru mai multe feluri de a acorda chitara era unul la 65 de lei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu prefer tunerele reale, nu astea online :cheer:. pe al meu l-am luat cu 35 de lei şi merge şi la acustică şi la chitară. ştie doar acordaj standard. pentru mai multe feluri de a acorda chitara era unul la 65 de lei.

 

Acu deh, stii cum e, unii au ureche muzicala buna si se descurca si cu cele acustice. :phone:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acu deh, stii cum e, unii au ureche muzicala buna si se descurca si cu cele acustice. :phone:

da, aşa e. dar dacă sunt aşa ca mine de nu se prind, unul care

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si io stiu sa pun corzi la chitari .....la chitara clasica,normal..... ca la electrica ...ma corentez....:phone:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×