Sari la conținut
Forum Roportal
ciobanu corina

Cum sa lupt cu tristetea care ma macina?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cum sa lupt cu tristetea asta care-mi macina sufletul? Cum pot sti daca sotul meu are pe alta? Cuvintele imi sunt insuficiente pt a exprima durerea pe care o simt. Ce pot face pt a scapa de dubii?

El nici nu neaga dar nici nu afirma aceasta posibilitate, ca si cum i-ar fi indiferent daca ar fi adevarat sau nu.

Nu cred c-as suporta acest lucru. El este totul pt. mine. Nu-mi pot imagina ca-n viata lui chiar ar putea exista, si totusi, am niste dubii. Primeste n telefoane, majoritatea de la persoane de genul feminin, justificand ca sunt in interes de serviciu. O ultima discutie telefonica pe care am auzit-o se incheia cu " Si eu". Ce poate insemna asta, ca si el o iubeste, ce altceva sa cred. Nici nu se oboseste sa se justifice intr-un fel sau altul. Nu stiu ce sa mai cred. Chiar nu stiu, stiu doar ca acest lucru doare si doare f. mult. Numai eu stiu cat il iubesc pe acest baiat, numai eu stiu cat am luptat sa fim impreuna, numai eu ...si el , bineinteles.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

lasa-l.nu mai spune ca nu-ti poti imagina viata fara el, nu faci altceva decat sa iti ceri osanda. nu tine la tine si nici n-o iubeste pe aia care-i da telefoane. el crede de fapt ca iubirea e o prostie.

nu-l mai considera pe el centrul universului. nu-ti pierde speranta la o viata faina doar pt ca el e cum e.

nu mai sta in starea asta.

ti-ai pierdut destula tinerete cu el. da-l naibii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca-ti faci prea multe probleme daca nu ai certitudunea. Doar banuiesti poate nici nu te inseala,poate persoana respectina ea spus sunt obosit , sau merg sa mananc sau sa dorm si el a zis si eu . Cel mai bine cred ca ar fi sa discuti cu el si sa-i spui ceia ce te macina abia dupa aceia sa tragi concluzi pentru ca poate iti faci griji degeaba.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca-ti faci prea multe probleme daca nu ai certitudunea. Doar banuiesti poate nici nu te inseala,poate persoana respectina ea spus sunt obosit , sau merg sa mananc sau sa dorm si el a zis si eu . Cel mai bine cred ca ar fi sa discuti cu el si sa-i spui ceia ce te macina abia dupa aceia sa tragi concluzi pentru ca poate iti faci griji degeaba.

 

Nu fii copila AIME. Este ceva putred daca el nu vorbeste deschis cu sotia lui.

Intro relatie normala sotii isi povestesc fara rezerve despre relatiile de serviciu.

Daca telefonul lui ( si al ei ) nu sunt totdeauna la vedere ( si accesibile fara ideea de teama ) atunci se pare ca nu mai este comunicare reala / deschisa , apare raceala , reprosurile si.... tot ce este neplacut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca telefonul lui ( si al ei ) nu sunt totdeauna la vedere ( si accesibile fara ideea de teama ) atunci se pare ca nu mai este comunicare reala / deschisa , apare raceala , reprosurile si.... tot ce este neplacut.

Pai ce, daca de exemplu nu's de accord sa mi se umble in telefon inseamna ca e ceva putred la mijloc?

Cred ca si asta tine de intimitatea fiecaruia... :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea este ca pana la urma conteaza foarte mult cum a evoluat inainte de asta relatia . Telefon ascuns , sau la vedere , telefoane primite la ore tarzii ... Depinde ce anume te streseaza si ar fi bine daca ai avea posibilitatea de a sta de vorba cu el despre toate framantarile tale . Poate pana la urma totul se demonstreaza a fi doar o himera si atunci veti ajunge inapoi la intelegerea de dinainte de aceasta " furtuna " .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

corina, tu iti doresti sa te incurajam su sa iti spuneam parerea noastra?

parerea mea:

si eu cred sincer ca este ceva putred la mijloc. in primul rand pentru ca tu ai ajuns sa scrii despre asta pe un forum. intr-o relatie asemenea lucruri se simt. iar ca sa vorbesti cu el mi se pare un nonsens. evident va nega. linistea nu o vei obtine dupa discutia asta. poate ca vei reusi sa il tii in continuare langa tine (chiar acceptand compromisuri care pe cei din jurul tau i-ar indigna), insa eu sunt sceptic.

un fel de incurajare:

pe termen lung, ce nu te omoara te face mai puternica. in general in tot raul e un bine, insa niciodata binele pe care ti-l doresti tu la momentul respectiv.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum sa lupt cu tristetea asta care-mi macina sufletul? Cum pot sti daca sotul meu are pe alta? Cuvintele imi sunt insuficiente pt a exprima durerea pe care o simt. Ce pot face pt a scapa de dubii?

El nici nu neaga dar nici nu afirma aceasta posibilitate, ca si cum i-ar fi indiferent daca ar fi adevarat sau nu.

Nu cred c-as suporta acest lucru. El este totul pt. mine. Nu-mi pot imagina ca-n viata lui chiar ar putea exista, si totusi, am niste dubii. Primeste n telefoane, majoritatea de la persoane de genul feminin, justificand ca sunt in interes de serviciu. O ultima discutie telefonica pe care am auzit-o se incheia cu " Si eu". Ce poate insemna asta, ca si el o iubeste, ce altceva sa cred. Nici nu se oboseste sa se justifice intr-un fel sau altul. Nu stiu ce sa mai cred. Chiar nu stiu, stiu doar ca acest lucru doare si doare f. mult. Numai eu stiu cat il iubesc pe acest baiat, numai eu stiu cat am luptat sa fim impreuna, numai eu ...si el , bineinteles.

 

 

...ce nu inteleg eu e ...de ce trebuie sa te gandesti ca are pe cineva? de crezi ca are pe cineva? la intrebarea asta cam ce ai vrea sa-ti spuna? daca zice ca are ....faci scandal,daca zice ca nu are ...vrei dovezi ca nu are ,adica nu-l crezi ...deci ...de ce te legi la cap daca nu te doare si daca te doare e ca iti provoci singura durerile :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

n-ai spus daca ai sau nu copil....

asa ca dak mai esti inca cu el....inseamna nu te inseala

la faza cu "si eu".....poate o fi zis aia....."am niste acte de tras la xerox" "si eu" :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×