Sari la conținut
Forum Roportal
mondialu_Tgv

Oare tiganii din Rusia,Ungaria,Germania,etc nu au aceias stramosi precum tiganii romani?

Postări Recomandate

De ce credeti ca din nici-o alta tara in care locuiesc etnici tigani,pentru ca va dati seama ca ei se gasesc aproape pe tot globul,numai cei din romania comit infractiuni si cand spun infractiuni ma refer la faptul ca raportat la alte etnii, tiganii din romania depasesc cu mult ? Vreau sa va spun ca eu sunt tigan si ma intereseaza un raspuns cat de cat sincer din paretea celor care o sa se exprime in legatura cu aceasta intrebare pe care eu mi-o pun.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce credeti ca din nici-o alta tara in care locuiesc etnici tigani,pentru ca va dati seama ca ei se gasesc aproape pe tot globul,numai cei din romania comit infractiuni si cand spun infractiuni ma refer la faptul ca raportat la alte etnii, tiganii din romania depasesc cu mult ? Vreau sa va spun ca eu sunt tigan si ma intereseaza un raspuns cat de cat sincer din paretea celor care o sa se exprime in legatura cu aceasta intrebare pe care eu mi-o pun.

 

Bine pusa problema!

Eu nu fac diferenta intre etnii,toti suntem oameni,cu aceleasi drepturi si obligatii.

Si de ce romanii sunt priviti ca un popor de tigani?...as mai aduga eu.

Oare tiganii au influentat un popor intreg?...sau lucrurile se petrec tocmai invers?(ma refer la nivelul de infractionalitate).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce credeti ca din nici-o alta tara in care locuiesc etnici tigani,pentru ca va dati seama ca ei se gasesc aproape pe tot globul,numai cei din romania comit infractiuni si cand spun infractiuni ma refer la faptul ca raportat la alte etnii, tiganii din romania depasesc cu mult ? Vreau sa va spun ca eu sunt tigan si ma intereseaza un raspuns cat de cat sincer din paretea celor care o sa se exprime in legatura cu aceasta intrebare pe care eu mi-o pun.

 

 

simplu; aici(in romania) au avut timp de gainarii...nu i-a pus nimeni la munca-societatea (a se citi regimurile) i-a lasat de izbeliste!

nu conta ca nu merg la scoala,ca nu fac armata etc...ca nu au serviciu-pe romani ii lua de pe strada si-i "incadrau" in munca...

pe tigani,niciodata...si ce sa faca tiganu'? tr.sa se descurce!

copiii tiganilor,la randul lor, nu au fost motivati sa invete,sa munceasca;nu si-au vazut parintii plecand dimineata la lucru si venind seara..dorindu-si in felul acesta sa "faca scoala" sa se educe si sa nu mai "traga" asemeni parintilor!

cel mai bun exemplu au fost parintii...

concluzia;tiganii nu au "cultul"muncii...nu stiu ce-i aia sa se trezeasca dimineata la 6.00 sa-si puna mancare in gamela si sa plece la serviciu!...daca stiau "mersul"asta nu mai aveau timp de acest gen de infractiuni pe care-l practica!

sper ca,desi zici ca esti tigan,doresti sa faci si altceva decat "spalatul parbrizelor"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
simplu; aici(in romania) au avut timp de gainarii...nu i-a pus nimeni la munca-societatea (a se citi regimurile) i-a lasat de izbeliste!

nu conta ca nu merg la scoala,ca nu fac armata etc...ca nu au serviciu-pe romani ii lua de pe strada si-i "incadrau" in munca...

pe tigani,niciodata...si ce sa faca tiganu'? tr.sa se descurce!

copiii tiganilor,la randul lor, nu au fost motivati sa invete,sa munceasca;nu si-au vazut parintii plecand dimineata la lucru si venind seara..dorindu-si in felul acesta sa "faca scoala" sa se educe si sa nu mai "traga" asemeni parintilor!

cel mai bun exemplu au fost parintii...

concluzia;tiganii nu au "cultul"muncii...nu stiu ce-i aia sa se trezeasca dimineata la 6.00 sa-si puna mancare in gamela si sa plece la serviciu!...daca stiau "mersul"asta nu mai aveau timp de acest gen de infractiuni pe care-l practica!

sper ca,desi zici ca esti tigan,doresti sa faci si altceva decat "spalatul parbrizelor"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bineinteles ca au aceiasi stramosi. Insa societatea romaneasca a permis prea multe tiganilor.

 

 

as adauga si "s-a complacut" in relatia cu etnia!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce nu se vorbeste de tiganii din tarile UE?

 

 

de ce s-ar vorbi daca, ai nostri-s cei mai "educati"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Om fi noi in top dar si aia banuiesc comit infractiuni dar nu se vorbeste nimic. Eu una n-am auzit si n-am citit ceva rau de tiganii dun UE

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Om fi noi in top dar si aia banuiesc comit infractiuni dar nu se vorbeste nimic. Eu una n-am auzit si n-am citit ceva rau de tiganii dun UE

 

 

realitatea-i clara; am batut toate topurile!

e ca in muzica,e premiat ala cu cele mai mari vanzari!

repet,cum i-am cresct asa-i avem!

trebuie intai sa ne schimbam noi,majoritatea,sa fim mult mai seriosi si responsabili cu noi insine,si dupa aceia sa putem schimba ceva...o sa dureze ani!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×