Sari la conținut
Forum Roportal
crystyann

Marimea conteaza?...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am avut azi o discutie asemanatoare cu un prieten si m-am amuzat copios...toti suntem constienti ca o relatie de lunga durata nu poate rezista fara a face dragoste (asta cu exceptia celor cu idei preconcepute despre noaptea nuntii si virginitate) si stim ca nepotrivirea in acest domeniu poate fi fatala unei relatii...asadar intrebarea mea este....mai multe :good: :

1.Ati putea sa aveti o relatie cu un om care nu va satisface in pat ?(intrebare si pentru baieti si pentru fete deoarece aceasta este o problema generala)

2.Credeti ca marimea conteaza?(stim noi a cui :"> )

3.Credeti ca multe cupluri nu comunica suficient de mult in ..pat?

 

PS:Stiu ca este un topic putin cam ..sexual,dar consider ca are o mare legatura cu dragostea... parerea mea...deci si-ar gasi locul in acest loc

Astept raspunsuri!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1.Ati putea sa aveti o relatie cu un om care nu va satisface in pat ?(intrebare si pentru baieti si pentru fete deoarece aceasta este o problema generala)

2.Credeti ca marimea conteaza?(stim noi a cui )

3.Credeti ca multe cupluri nu comunica suficient de mult in ..pat?

 

 

 

1. Da, poti avea o relatie cu un om care nu te satisface in pat...1 an. 2 chiar si 5 (ascultati-ma ca stiu ce zic :good: ), dar in nici un caz nu poate dura la infinit...

 

2. Nu, marimea nu conteaza....sau poate conteaza, dar sa ne gandim si la "marimea" fetei...asadar (parerea mea) conteaza ISTETIMEA :good:

 

3. Da, ft multe cupluri inca nu comunica destul de mult in pat....asta pentru ca inca mai exista "sex in noaptea nuntii", lipsa de comunicare si in viata de zi cu zi sau pudismul.

 

Concluzie: trebuie sa cauti bine partenerul ideal, cu care sa te intelegi din toate punctele de vedere, dar pentru a-la gasi risti sa fii considerat afemeiat, in cazul baietilor sau o "femeie usoara" in cazul fetelor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu sunt de aceiasi parere ,poti avea o relatie cu cineva care nu te satisface ,mai ales in cazul fetelor ,sa dam exemplu o virgina care sa-a indragostit ,e innebunita dupa peroana respectica si isi incepe viata sexuala si normal nu are experienta si nu stie intr-adevar cum este sa fii satisfacuta pe deplin ,ii place poate intr-un fel il iubeste pe resectivul si ii este de ajuns si aceiasi parere o am ca relatia nu v-a tine normal pana la infinit sau poate v-a tine ,sunt atatea persoane care nu sunt satisfacute (vb.in cazul femeilor )dar iubesc se casatoresc ,barbatul de langa ea nu are nici el asa multa experienta poate dar ei se iubesc si uite asa se casatoresc si traiesc pana la adanci batraneti nestiind poate ca exista ceva mai satisfacator ,pentru, ca nu incearca sau exista posibilitatea sa invete mai multe despre satisfacere si in felul asta vor fii fericiti :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si ce sa spun in legatura cu marimea sunt sigura ca nu conteaza ,tehnica conteaza cel mai mult va dau exemplu pe mine am avut barbati cu ditai .... :good: si am avut si ceva mai micut asa :good: si surpriza am fost satisfacuta surprinzator asa ca fetele care pun accent pe cel mare :- se insala nu spun ca nu poate fii si invers acum depinde de la femeie la femeie de la barbat la barbat ,dar experienta ,comunicarea conteaza f. mult si sunt sigura si de faptul ca exista f. multe cupluri in care nu exista comunicaremai deloc ,le este rusine sa vb direct ,au retineri ,sunt inhibate asa ca unul ar trebui sa deschida subiectul desprea asta ,sa vb deschis in cazul in care ceva nu este in regula ,sa intrebe unde iti place sa observe ce ii place mai mult cd, se excita mai tare bla bla bla.... ;)"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa raspund si eu scurt si la obiect:

 

1 . - DA, o vreme, pana cand se presupune ca se schimba situatia :good:) Iar daca lucurile nu sa-ar schimba, raspunsul ar fi NU.

 

2. - NU STIU, nu cred ca sunt in masura sa dau un raspuns exact, probabil ca intr-adevar lucrurile difera de la persoana la persoana ... unele femei prefera masculii mai "dotati" , altele pe cei mai "dibaci" ::good::

 

3. Sincer, chiar nu stiu ce fac altii in pat si nu cred ca e treaba mea sa aflu cat comunica ei :- Sa speram totusi ca lipsa de comunicare nu e o caracteristica pentru multe cupluri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  Sincer, chiar nu stiu ce fac altii in pat si nu cred ca e treaba mea sa aflu cat comunica ei :good: Sa speram totusi ca lipsa de comunicare nu e o caracteristica pentru multe cupluri.

[snapbacca]46718[/snapbacca]

ca-n bancul acela:" Mimisor, tu cind faci sex comunici cu sotul tau? " raspuns:" desigur, daca ma suna..."

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si eu sunt de aceiasi parere ,poti avea o relatie cu cineva care nu te satisface ,mai ales in cazul fetelor ,sa dam exemplu o virgina care sa-a indragostit ,e innebunita dupa peroana respectica si isi incepe viata sexuala si normal nu are experienta si nu stie intr-adevar cum este sa fii satisfacuta pe deplin ,ii place poate intr-un fel il iubeste pe resectivul si ii este de ajuns si aceiasi parere o am ca relatia nu v-a tine normal pana la infinit sau poate v-a tine ,sunt atatea persoane care nu sunt satisfacute (vb.in cazul femeilor )dar iubesc se casatoresc ,barbatul de langa ea nu are nici el asa multa experienta poate dar ei se iubesc si uite asa se casatoresc si traiesc pana la adanci batraneti nestiind poate ca exista ceva mai satisfacator ,pentru, ca nu incearca sau exista posibilitatea sa invete mai multe despre satisfacere si in felul asta vor fii fericiti :good:

[snapbacca]46657[/snapbacca]

 

Perfecta dreptate!

Am trait aceasta experienta. Chiar cu sotul meu. Nu aveam de unde sa stiu cum este...Pana intr-o zi, cand...m-am simtit perfect. Tot cu el...

Comunicarea...este super importanta!

 

sa-auzim de bine!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca conteaza si marimea...dar daca e intelegere si o minte deschisa tuturor procedeelor se poate recurge la chirurgie estetica(pentru marire...).Deci nu conteaza...daca e dragoste comunicare respect...si un chirurg bun ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1.Ati putea sa aveti o relatie cu un om care nu va satisface in pat ?(intrebare si pentru baieti si pentru fete deoarece aceasta este o problema generala)

2.Credeti ca marimea conteaza?(stim noi a cui :"> )

3.Credeti ca multe cupluri nu comunica suficient de mult in ..pat?

 

    PS:Stiu ca este un topic putin cam ..sexual,dar consider ca are o mare legatura cu dragostea... parerea mea...deci si-ar gasi locul in acest loc

Astept raspunsuri!

[snapbacca]46639[/snapbacca]

 

 

 

 

1. daca ar compensa cu mult mai mult in alte "domenii", raspunsul este DA, si totusi singurul motiv care ar fi "scuzabil" ar fi o boala care nu poate fi tratata, etc...

 

2. daca ar fi sa raspunda sotul meu ar spune, nu conteaza ptr. ca e "dotat" altfel poate ar conta.... si poate e adevarat, nu stiu, dar stiu sigur ca fiind prea "dotat" nu este mai bine(cel putin in cazul meu).....(nu ma intreba cum stiu, dar crede-ma, stiu!!!) deci pe scurt:daca nu ar fi fost "dotat", poate ar fi contat.

 

3. nu stiu daca multi comunica ori nu,(dar daca nu, este spre dezavantajul lor) si totusi cred ca multi nu comunica de ajuns....

dar este "tare bine" sa poti comunica deschis orice cu partenerul/sotul tau, si totusi trebuie sa-ti cunosti partenerul bine, sa ai incredere sa-ti impartasesti orice gind !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×