Sari la conținut
Forum Roportal
flaminggo

Ingrijirea orhideelor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna flaminggo,

 

Am gasit un site pentru tine unde gasesti mai multe informatii despre plante (cactusi, trandafiri, ficus, etc) si evident despre orhidee :good: [/color]

 

" Raspandite pe tot globul (dar mai ales in padurile tropicale) si cunoscute inca din antichitate ca plante decorative, orhideele sunt niste flori speciale...." clicca aici pentru continuare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand salutare, :good:

multumesc mult pentru raspuns, am sa incerc sa ma pun la curent cu ceva informatii.

Daca e cineva care are nevoie de alte informatii (referitoare la plante) (si nu numai)...pot ajuta cu placere. :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca e cineva care are nevoie de alte informatii (referitoare la plante) (si nu numai)...pot ajuta cu placere.  :cheer:

[snapbacca]46675[/snapbacca]

 

Da, eu...

 

Nu stiu cum arata tristania...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am gasit! Daca te referi la o plantacu acest nume, Tristania, iata ce informatii am gasit eu: Tristania Conferta face parte din familia Myrtaceae. Se przinta sub forma de copac sau arbust. Are flori galbene de 1-1.5 cm cu 5 petale.....creste in Australia....Nu stiu daca aceste informatii te pot ajuta sa cresti o planta :cheer: , dar poate mai apare cineva cu cate o idee.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hei, oameni buni.......ce mai ziceti despre plante si flori? nu ati mai admirat nici una intre timp?

Cum e cu Tristania aia domnule, am dreptate sau nu? Ati mai gasit ceva noutati?

Mie mi-a inflorit un cactus....si un trandafir....acum astept crinii.

Va salut :wub: si va stept din drumetii cu noutati.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Help me plsssss! Am nevoie de macar o lalea neagra pana marzti ca e ziua sorei mele si isi doreste de cand lumea... in TM as vrea sa stiu de unde as putea sa o cumpar! Va rog pana Marti sa-mi ziceti unde... mai amanuntit... ca nu cunosc asa bine TM ca sunt din Resita... ms mult de tot!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

draga, LoRe BaBy, asta e ca si cum ai cauta acul in carul cu fan...dar nu se stie... never...asa ca eu iti doresc succes. Cred ca o idee ar fi sa cauti pe net servici care aduc flori la domiciliu. Pana la urma laleau neagra nu e chiar neagra, e asa un fel de grena super inchis (asta in caz ca nu o gasesi sa nu iti para rau). E cam geu caci este vara si lalelele sa-au trecut (doar daca iti aduce careva de la o sera), dar cum Timisoara e in Romania....e mai greu. Eu zic sa cauti niste bulbi de lalele negre, dai comanda pe net.

Pana una alta iti doresc succes in cautare si LA Multi Ani, pentru sora ta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×