Sari la conținut
Forum Roportal
Ma

Cu ce sunt vinovati copiii sa se imbolnaveasca de cancer ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

" Ieri dimineata la ora 7.45, la Spitalul Municipal, Liana Stanciu a nascut o fetita. Micuta este sanatoasa, cantarea la nastere 3,200 kg, si se va numi Teodora.

 

Liana a nascut prin cezariana, operatia decurgand normal.

Vedeta TV a lucrat pana in ultima zi, cu ambitia si daruirea care o caracterizeaza.

Pe langa emisiunea

de la B1TV, "Trenul vietii", pe care o realizeaza, Liana a intrat si in noua grila Star FM, cu emisiunea "Azi despre azi".

 

Fericitul tatic este Mita (Mihai Georgescu), vocalul de la trupa Bere Gratis.

Cei doi s-au casatorit in mare secret vara aceasta. Pentru a pastra cat mai discreta ceremonia de la Starea Civila a sectorului 1, ei nici macar nu au cerut ca Primarul sa oficieze, asa cum procedeaza de obicei vedetele.

 

Liana si Mita s-au cunoscut in 1999, dar au negat multa vreme ca intre ei ar fi ceva mai mult decat o simpla prietenie. "

 

Acesta este un articol publicat a doua zi dupa nasterea Teodorei . Astazi , ascult ingrozita cum micuta Teodora de nici macar doi ani a suferit o prima operatie in urma depistarii unor noduli si a unui diagnostic groaznic ... cancer .

Ce anume duce la aparitia cancerului la copii atat de mici ? Care-i mecanismul prin care ii putem salva pe copii de a trai cosmarul bolilor ?

As vrea sa am o putere sa ii pot ajuta , este groaznic ce se-ntampla .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Berbecut,se spune ca (,) copiii sunt vinovati pentru greselile si pacatele parintilor,si platesc un pret foarte mare,exemplul concret este fetita Lianei Stanciu .

O alta varianta este aceea ca Dumnezeu este un "parinte" nedrept. Si eu mi-am pus de multe ori intrebari ca astea,de ce copiii nevinovati sufera,se imbolnavesc,mor?!

Daca asa ceva i s-ar intampla viitorului meu copil,cred ca as innebuni.

E frustrant.Dumnezeu e sadic.

Editat de MissTake

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ruxi , stii care-i tragedia ? Daca ar fi sa ma iau dupa maestrul meu de Reiki as spune ca acest copil plateste niste greseli facute in alta viata , insa imi este greu sa-nteleg astfel lucrurile .

O psiholoaga , povestindu-i istoria nepotelului meu aflat pe patul de suferinta , fara a avea vreo sansa de a trai , mi-a spus ca bunicul meu pe front fiind probabil a omorat un copil si acum noi , generatiile urmatoare ducem pacatul sau "izbavirea" prin moartea unor copii de sex masculin . primiul din sir a fost tatal meu , dupa sapte ani varul meu de numai 16 ani , iar acum nepotelul meu .... Paradoxal , nu ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da,exact asta am spus si eu,din cele auzite...copiii duc pacatul pana la a nu stiu cata generatie (eh,nu am informatie concreta din Biblie,si oricum,nu vorbim de religie,desi poate topicului i-ar fi stat mai bine acolo,nu stiu).

 

Nu mi se pare deloc corect,dar spune-mi tu,e ceva corect? Daca astea sunt regulile lui Dumnezeu "cel care le stie pe toate si le face pe toate",atunci nu vad nicaieri paradoxul,fiindca ni s-a zis inca de la inceput ca asa va fi,nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:headspin:...acum ascult bere gratis, iar pe mita l'am cunoscut personal, mi'a dat un autograf si un cd...culmea e apoi l'am vazut in cartier, locuieste chiar in blocul in care am locuit io pana acum 2 ani...e groaznic sa aud asa ceva.

Editat de pasa11

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:headspin:...acum ascult bere gratis, iar pe mita l'am cunoscut personal, mi'a dat un autograf si un cd...culmea e apoi l'am vazut in cartier, locuieste chiar in blocul in care am locuit io pana acum 2 ani...e groaznic sa aud asa ceva.
Pasa tocmai ca m-a durut si pe mine vestea asta am deschis acest topic ... Imi este greu sa accept astfel de vesti .
Da,exact asta am spus si eu,din cele auzite...copiii duc pacatul pana la a nu stiu cata generatie (eh,nu am informatie concreta din Biblie,si oricum,nu vorbim de religie,desi poate topicului i-ar fi stat mai bine acolo,nu stiu).Nu mi se pare deloc corect,dar spune-mi tu,e ceva corect? Daca astea sunt regulile lui Dumnezeu "cel care le stie pe toate si le face pe toate",atunci nu vad nicaieri paradoxul,fiindca ni s-a zis inca de la inceput ca asa va fi,nu?
Nu as fi de acord cu mutarea topicului la religie , pentru " macelarire " . Poate ca si Dumnezeu are partea lui de " vina ' , dar nici noi oamenii nu suntem fara de pata . Facem tot posibilul sa distrugem si sa ne distrugem , iar asta nu i-o putem arunca in carca tot lui Dumnezeu .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pasa tocmai ca m-a durut si pe mine vestea asta am deschis acest topic ... Imi este greu sa accept astfel de vesti .

io nu stiam si din toate cd'urile din fata mea l'am ales pe asta....io stiu ce'nseamna sa ai copilul bolnav si parca nu'mi vine sa cred ca li se pot intampal asta unora dintre parinti....nu exista ceva mai dureros.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si cand imi aduc aminte cum a luptat nepotelul meu pana-n ultima clipa sperand intr-o minune ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Copii ar trebui sa traiasca fericiti si fara teama imbolnavirilor . Nu stiu , dar cred ca ceva s-a schimbat in toate si nimic nu mai este cum a fost atunci cand eram noi copii . Atunci parca nu auzeam de copii bolnavi de cancer si atunci cand un prieten a venit plangand sa ne spuna ca fratele lui in varsta de numai 18 ani a murit in urma unui infarct , am refuzat categoric sa accept acest lucru la o varsta atat de frageda .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×