Sari la conținut
Forum Roportal
deea_s

Prima impresie.Cat de importanta este ea?

Postări Recomandate

Prima impresie este importanta?Tind sa cred ca da,din moment ce multi dintre noi se ghideaza dupa aceasta prima impresie, pt a-si forma o parere buna sau nu,despre o anumita persoana pe care abia au cunoscut`o.

Cat credit acordati primei impresii?In cazul in care acea persoana v-a lasat o impresie proasta,ii mai acordati si o a2-a sansa?Indiferent ca rasp vostru este negativ sau afirmativ,argumentati`va rasp.

Propuneti si alt unghi de abordare al acestei teme daca doriti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Prima impresie este importanta?Tind sa cred ca da,din moment ce multi dintre noi se ghideaza dupa aceasta prima impresie, pt a-si forma o parere buna sau nu,despre o anumita persoana pe care abia au cunoscut`o.

Cat credit acordati primei impresii?In cazul in care acea persoana v-a lasat o impresie proasta,ii mai acordati si o a2-a sansa?Indiferent ca rasp vostru este negativ sau afirmativ,argumentati`va rasp.

Propuneti si alt unghi de abordare al acestei teme daca doriti.

Prima impresie are relevanta dar nu este si cea mai importanta,consider ca daca in acea prima impresie ramai cu un "gust dulce", chiar daca te-a deranjat ceva sau ti-a displacut,dai o a doua sansa,depinde de cat de mult iti doresti,vrei sa cunosti ,sa afli ce se ascunde in spatele unei aparente ,care de multe ori nu este si cea mai reala.

Eu nu prea acord o a doua sansa,sunt mai transanta,dar atunci cand imi dau seama ca omul respectiv merita,si imi starneste interesul,dupa o prima intalnire,o dau :doh:

Dar cand dau o a doua sansa,o fac tot pentru mine,din egoism,in avantajul meu :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Prima impresie este importanta?Tind sa cred ca da,din moment ce multi dintre noi se ghideaza dupa aceasta prima impresie, pt a-si forma o parere buna sau nu,despre o anumita persoana pe care abia au cunoscut`o.

Cat credit acordati primei impresii?In cazul in care acea persoana v-a lasat o impresie proasta,ii mai acordati si o a2-a sansa?Indiferent ca rasp vostru este negativ sau afirmativ,argumentati`va rasp.

Propuneti si alt unghi de abordare al acestei teme daca doriti.

 

Are mare importanţă experienţa de viaţă

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru mine prima impresie este hotaratoare. Poate conteaza ochii, poate forma fetei, poate forma mainilor, poate mirosul, poate inflexiunile vocii, poate cuvintele alese cu grija sau nu, poate tinuta, nu e nimic dinainte stabilit, depinde ce imi atrage atentia mai intai. Si nu imi schimb prima impresie. Intotdeauna mi se confirma in timp.

Daca prima impresie nu este buna, doar accept defectele celorlalti. Pentru ca si eu am destule.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Are mare importanţă experienţa de viaţă

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:yahoo: ..de ce am impresia ca esti paralel cu subiectul .. :beach:

Normal ca are importanta prima impresie.

 

Ce asteptari aveti de la o persoana ca sa puteti spune ca v-a lasat o impresie buna despre ea?

Cred ca depinde si de genul de relatie pe care vreti sa-l aveti cu persoana respectiva...in acest fel pretentiile pot creste sau pot sa scada nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu personal nu consider ca prima impresie este hotaritoare in a cataloga o persoana. Mi s-a intimplat de multe ori sa cunosc pe cineva si la prima "vedere" sa-mi fie antipatica dar treptat treptat cunoscind-o mai bine sa-mi schimb parerea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, conteaza prima impresie.

Din acel punct incepe totul.

Daca o persoana sa zicem iti lasa o prima impresie nu tocmai buna,ii mai acorzi si o alta sansa?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca o persoana sa zicem iti lasa o prima impresie nu tocmai buna,ii mai acorzi si o alta sansa?

Depinde cu ce a gresit la prima impresie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×