Sari la conținut
Forum Roportal
abandonero

Oldies but goldies

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pentru ca revederea serialelor si desenelor animate scot la liman amintiri aparte legate de copilarie, m-am gandit sa adun intr-o lista o mare parte din aceste bucurii ale trecutului:

 

Seriale:

Bonanza, Dallas, Familia Howard (Howards'Way), Mostenirea familiei Guldenburg (Das Erbe der Guldenburgs), Santa Barbara, Sunset Beach, Tequila si Bonetti (Tequila and Bonetti), Jack si grasanul (Jake and the Fatman), Beverly Hills 90210, Melrose Place, Salvati de clopotel (Saved by the bell), Star Trek Enterprise, Lassie, Black Beauty, Muppets, David si Maddie (Moonlighting), Nemuritorul (Highlander), Familia Bundy (Married with children), Renegatul (Renegade), Robocop, Lois si Clark (Lois & Clark: The new adventures of Superman), Calatorii in lumi paralele (Sliders), Ambulanta (Sanitka), Cheers, Dosarele X (X-Files), Twin Peaks, MacGyver, Viata in trei (Three's company) , Dadaca (The nanny), Sclava Isaura (Escrava Isaura), Kassandra, Dr. Quinn, Fata si baietii (Helene et les garcons), Nikita (La femme Nikita), Buffy (Buffy the vampire slayer), Zona crepusculara (The twilight zone), Povestiri din cripta (Tales from the crypt), Telefonul de la miezul noptii (Midnight caller), Hotel, Salome, Echipa de soc (A-Team), Lupii aerului (Airwolf), Clona (O clone), Colombo (Columbo), Chips, A 3-a planeta de la soare (3rd rock from the sun), Varul din strainatate (Perfect Strangers), Printul din Bel-Air (Fresh prince of Bel-air), Nash bridges, Seinfeld, Spitalul de urgenta (ER), Baywatch, Traieste-ti visul (Fantasy Island), Casa plina (Full House), Ally McBeal, Caracarita (La piovra), KIT (Knight Rider), Miami Vice, MASH, Millennium, california viseaza (California dreams), Kojak, Babylon 5, Kung Fu, Casuta din Preerie (Little House on the prairie), Politistii din LA (LA Heat), Croaziera de lux (Love Boat), Profiler, Capcana timpului (Quantum Leap), Remington Steele, Roseanne, Cine-i sefu'? (Who's the boss?), Femeia fantastica (Wonder woman), Benji, NYPD (NYPD Blue), Mancuso FBI, Walker polistist texan (Walker texas ranger), Al 7-lea cer (7th heaven), Farscape, Anii '70 (That '70s Show), Power Rangers (Mighty Morphin' Power Rangers), Stargate.

 

Desene animate (in afara de Walt Disney si de cele romanesti):

Nils Holgersson (Nils Holgerssons underbara resa), Mizerabilii (Les Miserables), Sandy Bell (Hello! Sandibelle), Nu pagadi, Captain Planet, Blackstar, Saber Rider (Saber Rider and the Star Sheriffs), Lidia in jurul lumii (Hana no ko Lun Lun), Voltron, Denver- ultimul dinozaur (Denver, the last dinosaur), Strumfii (Smurfs), Sport Billy, Ratonii (The raccoons), Albinuta Maya (Mitsubachi Maya no boken), Heidi (Arupusu no shojo Haiji), Testoasele Ninja (Teenage mutant ninja turtles), Cartea cartilor (Anime oyako gekijo), Snorky (Snorks), Mighty mouse, Casuta zburatoare (Time kyoshitsu: Tondera house no dai boken), Aventurierii Spatiului (Uchuusen Sagittarius), Candy Candy, Lolek si Bolek (Bolek i Lolek), Pantera Roz (The Pink panther), Pif si Hercule (Pif et Hercule), Macron 1, Michel Vaillant, Familia Flintstone (The Flintstones), Pinochio (Pikorio no boken), Clementine, Marriane (Marianne Premiere), Perrine (Periinu monogatari), Piratii apei negre (The Pirates of Dark Water), Don Coyote si Sancho Panda (The Adventures of Don Coyote and Sancho Panda), Furia rosie Turbo (? Cho Supercar Gattiger ?), Centurionii (The Centurions), Galtar (Galtar and the golden lance), Alice in tara minunilor (Fushigi no kuni no Alice).

 

Desenele le-am pus intr-un singur wallpaper in timp ce filmele le-am pus in doua wallpapere. :)

 

post-69210-1192990806_thumb.jpg

post-69210-1192990792_thumb.jpg

post-69210-1192990771_thumb.jpg

 

Lista continua, sunt sigur ca mi-au scapat destule.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

As vrea sa revad "La femme Nikita" ,"Cheers" si "Nils Holgerson", deocamdata. Frumoase amintiri!

Editat de Essenziale

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Desene animate

 

Ну Погоди (Nu pagadi) si TOM&Jerry

 

Filme

 

 

Djentelmenii baftei

Operatia

Editat de MaxJuve

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu as vrea sa revad mash,nikita,buffy.dar ai uitat de sailor moon.eu am crescut cu desenele astea.

 

La Sailor Moon eram ceva mai maricel de aceea nu l-am considerat ca facand parte din copilaria mea (a aparut prin 1995).

 

Sunt luate din cartea "Oldies but goldies" ?

 

N-am auzit de nici o carte "Oldies but goldies".

Editat de abandonatul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu as vrea sa revad mash,nikita,buffy.dar ai uitat de sailor moon.eu am crescut cu desenele astea.

 

Sailor Moon :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De Meteor XL5 isi aduce cumva cineva aminte ? :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×