Sari la conținut
Forum Roportal
Eliberatorul

Adevarul !

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pace voua !

 

Timp de mii de ani omenirea a fost indoctrinata de religie de catre francmasoni (illuminati). Banuiesc ca ati auzit despre francmasoni la televizor.Ei spun ca sunt o secta pasnica care isi vad doar de treaba lor, spun ca exista doar 3 grade dar defapt exista 33.

 

Ca sa aflati mai multe despre aceasta societate secreta numita illuminati as vrea va rog sa accesati site-ul urmator:

http://www.illuminati-news.com/biography.htm prima data v-as sfatui sa cititi bibliografia acestui mare om, caci daca nu intram pe site-ul lui, nu creca ajungeam niciodata sa cunosc adevarul.

 

Va spun cateva lucruri, restul le puteti afla aici: http://www.illuminati-news.com/

 

Exista Dumnezeu dar nu cel mentionat in biblie.

 

Toate religiile au fost create de catre illuminati cu scopul de al tine cat mai departe pe om de adevar pentru ca ei, in secret sa isi atinga scopul iar acela este de a instaura un singur guvern peste tot pamantul( sa desfiinteze granitele tuturot statelor, sa renunte fiecare stat la limba si moneda lor ), si pe urma vor trece la implantarea microcipurilor cum scrie in apocalipsa lui Ioan Teologul in biblie.

 

Desigur, biblia a fost scrisa tot de ei si au mentionat intentionat despre asta in apocalipsa 13 lui Ioan cu scopul de al face pe om sa creada ca nu mai poate face nimic si cum noi credem ca biblia este cuvantul lui dumnezeu nu facem alceva decat sa credem ca asa este si ca nu putem face absolut nimic.Stiti vorba aia ,, Ce este scris in biblie nu poate fii schimbat"

 

Se pare ca am citit si va spun ca multe surse de pe internet afirma ca acesti illuminati sunt doar niste marionete in mainile unei civilizatii extraterestre.Se afirma ca acestia i-au ajutat pe egipteni sa consruiasca marile piramide, dar nimic nu este concret.Mai multe detalii aflati pe site-u.l de mai sus

 

Stiu ca pare FOARTE greu de crezut ba mai mult multi vor zice ca sunt ateu sau satanist, dar pentru a depasii cu bine sistemul asta de credinta (crestinismul) sau celalalte sisteme de credinta, iti trebuie foarte mare VOINTA. Vedeti voi acum 30 de anu nu exista internetul si prin urmare nu aveam de unde sa aflam adevarul, mai ales ca in scoli ne indobitocea cu fel si fel de lucruri cum ar fi religia, evolutionismul si alte invataturi gresite....DAR si in prezent este la fel....DAR acum exista internetul de unde putem afla multe, foarte multe lucruri despre care nu am putea sa ni le imaginam acum 30 de ani.

 

Eu nu am nimic cu nici o religie, nu sunt adeptul discriminarii, omul are dreptul la libera alegere si ar fi destul de rau daca nu am cerceta aceste lucruri, caci ne pot schimba felul in care percepem lumea.

 

Si mai va spun ceva:

Citind aproape toata biblia am observat ca sunt o groaza de discrimari facute de dumnezeu si noi parem a fi doar niste marionete in mainile lui.O fiinta suprema nu putea niciodata sa afirme aceste lucruri.

Dragi prieteni, eu am ajuns la concluzia ca Dumnezeul cel Adevarat a creat universul si toate civilizatiile care exista in el si tot EL ne-a dat dreptul la libera alegere, dreptul de a face BINE sau RAU.Si mai presus de toate ne-a inzestrat cu SUFLET.

 

Motto-ul "Crede si nu cerceta" este gresit, "Cerceteaa si apoi crede" asa trebuie sa faca omul !!

 

Pace voua !

Editat de Eliberatorul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
................................

Dragi prieteni, eu am ajuns la concluzia ca Dumnezeul cel Adevarat a creat universul si toate civilizatiile care exista ....

 

Tinand cont de nivelul actual al Cunoasterii, Universul este apreciat la cca 100 miliarde de Galaxii!

 

Nu ti se pare ca e putin cam mult pentru un singur Creator?

 

Oare Creatorul Creatorului o fi avut o strangere de inima sa faca cca 100 de miliarde de Creatori ...toti Dumnezei?

De ce Creatorul Creatorului?

Pai nimic nu exista fara Creatie ...nu-i asa?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Timp de mii de ani omenirea a fost indoctrinata de religie de catre francmasoni (illuminati). Banuiesc ca ati auzit despre francmasoni la televizor.Ei spun ca sunt o secta pasnica care isi vad doar de treaba lor, spun ca exista doar 3 grade dar defapt exista 33.

 

Ca sa aflati mai multe despre aceasta societate secreta numita illuminati as vrea va rog sa accesati site-ul urmator:

http://www.illuminati-news.com/biography.htm prima data v-as sfatui sa cititi bibliografia acestui mare om, caci daca nu intram pe site-ul lui, nu creca ajungeam niciodata sa cunosc adevarul.

Exista Dumnezeu dar nu cel mentionat in biblie.

 

Toate religiile au fost create de catre illuminati cu scopul de al tine cat mai departe pe om de adevar pentru ca ei, in secret sa isi atinga scopul iar acela este de a instaura un singur guvern peste tot pamantul( sa desfiinteze granitele tuturot statelor, sa renunte fiecare stat la limba si moneda lor ), si pe urma vor trece la implantarea microcipurilor cum scrie in apocalipsa lui Ioan Teologul in biblie.

Desigur, biblia a fost scrisa tot de ei si au mentionat intentionat despre asta in apocalipsa 13 lui Ioan cu scopul de al face pe om sa creada ca nu mai poate face nimic si cum noi credem ca biblia este cuvantul lui dumnezeu nu facem alceva decat sa credem ca asa este si ca nu putem face absolut nimic.Stiti vorba aia ,, Ce este scris in biblie nu poate fii schimbat"

:cry: te-ai uitat la Zeitgeist?

Ai dreptate, Dumnezeu nu poate fi asa cum este descris in Biblie.

Se pare ca am citit si va spun ca multe surse de pe internet afirma ca acesti illuminati sunt doar niste marionete in mainile unei civilizatii extraterestre.Se afirma ca acestia i-au ajutat pe egipteni sa consruiasca marile piramide, dar nimic nu este concret.Mai multe detalii aflati pe site-u.l de mai sus

:phone: let me guess... errrr... reptilienii?

Stai ashea... ca faci confuzii... nu despre reptilieni se afirma ca i-au ajutat pe egipteni sa construiasca piramidele, ci despre Atlanti, care sunt aia buni, si care sunt in razboi atomic cu reptilienii rai din Imperiul Rama. Nimic nu stii. :o:

In alta ordine de idei, da, nu e nici o dovada ca vreo rasa extraterestra ar fi construit piramidele.

Stiu ca pare FOARTE greu de crezut ba mai mult multi vor zice ca sunt ateu sau satanist, dar pentru a depasii cu bine sistemul asta de credinta (crestinismul) sau celalalte sisteme de credinta, iti trebuie foarte mare VOINTA. Vedeti voi acum 30 de anu nu exista internetul si prin urmare nu aveam de unde sa aflam adevarul, mai ales ca in scoli ne indobitocea cu fel si fel de lucruri cum ar fi religia, evolutionismul si alte invataturi gresite....DAR si in prezent este la fel....DAR acum exista internetul de unde putem afla multe, foarte multe lucruri despre care nu am putea sa ni le imaginam acum 30 de ani.

I-auzi. Pai daca nici religia (creationismul) nu e o varianta buna nici evolutionismul nu e ok... oferi alta varianta?

In rest stai linistit, mai sunt ca tine pe forum. Si cu internetul trebuie sa ai mare grija, ca e plin de stiri senzationiste, socante, dar total nereale, pentru oameni care inghit totul fara sa verifice numai pentru motivul ca "stirea" respectiva suna bine si e interesanta. Trebuie sa stii ce selectezi de acolo. Pentru asta folosesti ratiunea, bunul simt si verificarea surselor.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar care spui tu că e Dumnezeu ? De unde cunoşti tu cine e Dumnezeu ?

Poti sa raspunzi la aceeasi intrebare, Lupini?

De unde stii tu cine e Dumnezeu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Motto-ul "Crede si nu cerceta" este gresit, "Cerceteaa si apoi crede" asa trebuie sa faca omul !!

 

Se vede cu claritate că nu cunoşti Biblia, pentru că acest motto nu e scris acolo. :phone: Dar, eşti şi tu ca majoritatea : negi ceea ce nu cunoşti ! :cry:

 

De unde stii tu cine e Dumnezeu?

 

Pentru că ni s-a prezentat aproape

Editat de lupini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×