Sari la conținut
Forum Roportal
ToDieFor

Trenuri in miniatura.. si nu numai!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

:spiteful: Sint un pasionat al acestui domeniu de mult timp. Mai exista si altii pe acest forum? Oare sint singurul? I-ll die for a ride with my model trains! :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai rar o astfel de pasiune... mi-aduc aminte ca si eu am avut un trenulet in copilarie... insa sa-a stricat... :o:

 

PS: Bine ai venit pe Roportal! Sper sa ai parte de o sedere cat mai lunga si mai frumoasa!!! :o: :spiteful: :vava:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de urare! De venit is venit de multisor pe forum, dar cu accesul la net stau mai "ocazional" ca acasa nu mai am. Sper ca pana la urma sa mai gasesc ceva modelisti feroviari pe forumul asta. Sint un visator... :spiteful:" Recunosc. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Multumesc de urare! De venit is venit de multisor pe forum, dar cu accesul la net stau mai "ocazional" ca acasa nu mai am. Sper ca pana la urma sa mai gasesc ceva modelisti feroviari pe forumul asta. Sint un visator... :vava:"  Recunosc.  :o:

[snapbacca]45235[/snapbacca]

 

Bun venit si din partea mea. Eu preferam versiunea "digitală" a acestei mode, mai precis jocul "Tycoon" :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:spiteful:  Sint un pasionat al acestui domeniu de mult timp.  Mai exista si altii pe acest forum? Oare sint singurul? I-ll die for a ride with my model trains!  :o:

[snapbacca]45187[/snapbacca]

 

Pe la 5 ani mi-a cumparat tata un trenulet (vagon si locomotiva) si eram tare mandra de el pentru ca stia sa mearga singur pe sina si... nici un prieten de-al meu nu mai avea asa ceva.

 

Totul a fost frumos pana cand fratele meu a invatat la ce foloseste surubelnita iar, intr-o zi fericit, mi-a aratat ca in vagon erau si banchete, ca in vagoanele adevarate. Trenuletul mai este si acum, pe acasa, pe la ai mei dar nu mai functioneaza. Probabil ca am sa cumpar si eu copiilor mei (cand se vor naste) un trenulet dar... amintirea aceluia va ramane mereu...

 

Roberta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hello everybody! Dupa niste ani de absenta, si ceva experienta de viata in plus (deh se mai maturizeaza omu,) iata ca am revenit. De data aceasta am sa va propun o aventura feroviara. Va fi una placuta sper eu. Mai mult de atat, impreuna cu multi alti prieteni am pus bazele unui nou forum destinat exclusiv pasionatilor de trenuri!

 

Pentru inceput am sa va invit alaturi de cativa dintre pasionatii feroviari din Romania la o mica excursie! :)

 

 

Sper ca printre voi mai sunt si altii care impartasesc aceeasi pasiune sau cel putin sunt atrasi de trenuri. :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aoleu....cate trenulete aveam cand eram mic....pe toate le-am facut praf :)) . Ce pot sa zic....imi placea sa demontez tot ce-mi cade in mana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

P 8081 Bucuresti Obor - Oltenita via Titan Sud plus un salut de nota 10, 27.12.2010

 

 

 

R 873 Bucuresti Nord - Galati via Urziceni, 23.09.2010 cu salve de goarne

 

 

 

P 18234 Urziceni - Bucuresti Nord, 04.09.2010

 

 

 

P 18234 Urziceni - Bucuresti Nord via Mogosoaia, 26.10.2010 cu salve de goarne si flasuri

 

 

 

P 7036 Urziceni - Bucuresti Nord, plecand din Mogosoaia, 17.11.2010

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aoleu....cate trenulete aveam cand eram mic....pe toate le-am facut praf :yes:) . Ce pot sa zic....imi placea sa demontez tot ce-mi cade in mana

 

He! He! Hai sa-ti arat o parte din colectia mea la HO (scara 1:87) - articolul e in completare ca mai am multe de pus:

colectia mea HO!

 

:huggles:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×