Sari la conținut
Forum Roportal
Victor Apostu

Cum ai reactiona daca....

Postări Recomandate

Cum ai reactiona daca ai constata ca de fapt noi ca populatie sintem tinuti " la adapost" de informatie si ca de fapt exista pe Pamint paturi sociale, organizatii care calatoresc bine-merci intergalactic, stiu o gramada de " adrese", cuniosc locuri si civilizatii straine, iar noi sintem de fapt un soi de sclavi tinuti in ignoranta totala?

Ar fi tare interesant sa descrieti sumar in ce context vi s-ar putea intimpla sa descoperiti "terifiantul adevar"...bineinteles dintr-o greseala sau pura intimplare...sau niste calcule...o "scapare" la stiri...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu...intr-un fel m-as bucura. Ar fi raspusul la multe dintre intrebarile pe care le avem cu totii. Dar sa fim sclavi...nu mi-ar pica prea bine...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu...intr-un fel m-as bucura. Ar fi raspusul la multe dintre intrebarile pe care le avem cu totii. Dar sa fim sclavi...nu mi-ar pica prea bine...

a, da, si sa afli ca de fapt OZN-urile nu sint decit niste mici scapari, accidente, observatii intimplatoare a tehnologiei folosite de respectivele categorii si de aceea autoritatile musamalizeaza...ascund... prezinbta stiri cu lansari pe orbita, cu spatiu nelocuit, bilbiieli sterile etc.

Editat de Victor Apostu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sincer?

e un joc total aiurea. am reactiona conform aluatului din care suntem plamaditi. si nimeni nu si-l stie in totalitate :blink:

rogu-te dezvolta un pic ideea cu "aluatul"!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum ai reactiona daca ai constata ca de fapt noi ca populatie sintem tinuti " la adapost" de informatie si ca de fapt exista pe Pamint paturi sociale, organizatii care calatoresc bine-merci intergalactic, stiu o gramada de " adrese", cuniosc locuri si civilizatii straine, iar noi sintem de fapt un soi de sclavi tinuti in ignoranta totala?

Ar fi tare interesant sa descrieti sumar in ce context vi s-ar putea intimpla sa descoperiti "terifiantul adevar"...bineinteles dintr-o greseala sau pura intimplare...sau niste calcule...o "scapare" la stiri...

 

nu as crede ca am descoperit asa ceva... as crede ca cineva face o farsa bine pusa la punct cu un scop bine definit si as cauta sa infirm toate asa zisele dovezi. si apoi.... ce sclavie? daca aveam posibilitatea sa calatoresc in spatiu nu eram sclav? sau in asta consta sclavia, ca raman pe pamantul care m-a nascut, in mediul in care viata si-a gasit leagan? hai sa fim seriosi...

un secret asa de mare e imposibil de tinut!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu as crede ca am descoperit asa ceva... as crede ca cineva face o farsa bine pusa la punct cu un scop bine definit si as cauta sa infirm toate asa zisele dovezi. si apoi.... ce sclavie? daca aveam posibilitatea sa calatoresc in spatiu nu eram sclav? sau in asta consta sclavia, ca raman pe pamantul care m-a nascut, in mediul in care viata si-a gasit leagan? hai sa fim seriosi...

un secret asa de mare e imposibil de tinut!

 

 

 

 

asta asa...ca sa ne mai gindim putin la adevaratul potential al unora...eu inclin sa cred ca in final oricare ar fi adevarul multe ne sunt ascunse si sintem " setati" sa fim sceptici...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai tu nu stiai ca farfuriile zburatoare sunt special facute de asociati secrete..e acoperirea perfecta!! :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu as crede ca am descoperit asa ceva... as crede ca cineva face o farsa bine pusa la punct cu un scop bine definit si as cauta sa infirm toate asa zisele dovezi. si apoi.... ce sclavie? daca aveam posibilitatea sa calatoresc in spatiu nu eram sclav? sau in asta consta sclavia, ca raman pe pamantul care m-a nascut, in mediul in care viata si-a gasit leagan? hai sa fim seriosi...un secret asa de mare e imposibil de tinut!
"sclavia" inseamna sa stai pe pamint legat de-un mijloc de a creea bunuri (firma) si atit. Sa presupunem ca doar cei foarte putini ar avea privilegiul sa calatoreasca. cei putini si in miinile carora se acumuleaza toata puterea si informatia de pe pamint. Banii sint doar un mijloc de a ne folosi pe noi pentru a produce bunuri...
pai tu nu stiai ca farfuriile zburatoare sunt special facute de asociati secrete..e acoperirea perfecta!! :D
Corect!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

asta asa...ca sa ne mai gindim putin la adevaratul potential al unora...eu inclin sa cred ca in final oricare ar fi adevarul multe ne sunt ascunse si sintem " setati" sa fim sceptici...

 

dar daca nu am fi sceptici am fi niste sclavi adevarati... atunci cand te indoiesti de orice pana la dovada contrarie, inseamna ca ai depasit stagiul de "setare" pe o anumita lungime de unda.

nu e nimic iesit din comun in filmul ala... e vorba de dezvoltarea stiintei, pas cu pas... nu se poate sa fi ajuns stiinta la o asemenea revelatie cum descrii tu in postul initial... daca te uiti in istoria oricarei existente, nici o schimbare importanta nu s-a produs peste noapte si e vba de mii de ani la mijloc. exista totusi o stabilitate in dezvoltare, un ritm universal, oricat ni s-ar parea noua uneori de plictisitor.

e corect insa ca nu stim totul...imposibil sa stim, dar scenariul tau e mult prea fortat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×