Sari la conținut
Forum Roportal
vciobanu

Platesc eu creditele sotiei?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

buna ziua!

Ma numesc 'Gigi' si am o mare problema

am aflat de curand ca sotia mea cu care nu sunt in relatii prea sincere, a facut cateva credite, pe care nu le prea plateste, au aparut somatii de plata chestii din astea.

eu ca sot pot fi fortat de cineva (banci executori) sa achit datoriile ei?

astept cu nerabdare si va multumesc anticipat!

PS trebuie sa divortez ca sa scap de problemele pe care mi le poate face sotia?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu ai nici o treaba cu creditele ei.

Stai linistit.

Atata vreme cat creditele nu sunt facute pe baza veniturile amandorura nu e nici o problema. daca tu esti girant, atunci tie ti se va opri din salariu daca ea nu plateste.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Atat timp cat iau venit somatii pe numele sotiei inseamna ca nu ii opreste lui din salariu ca altfel mentiona.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Atata vreme cat creditele nu sunt facute pe baza veniturile amandorura nu e nici o problema. daca tu esti girant, atunci tie ti se va opri din salariu daca ea nu plateste.

pot sa fiu girant fara sa stiu?

ma putea pacali pe mine si pe banca?

ce crezi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu, nu poti fi girant fara sa sti.

sper ca am mai platit un imprumut din cauza ei

era ea in concediu prenatal

nu putea face imprimuturi

am facut pe numele meu la Flanco

a zis ca-l plateste, a platit 5 rate si atat.

cand m-am trezit si eu anul asta sa fac un credit am descoperit ca eram in biroul de credit ptr neplata.

am scos repede 20 mil de la ciorap si am platit creditul integral sa nu am probleme.

m-a facut rau de tot si sper sa nu ma mai arda.

stii cum e , cand te arzi sufli si in iaurt!

multumesc ptr linistire sper sa ai dreptate!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

..in mod corect nu poate sa te treaca girant fara acordul tau .

Somatiile de plata sunt pe numele tau ..sau vin doar la adresa aceia ca locuiti impreuna si este si adresa ei ?

Si ..din pura curiozitate ..este si co-proprietar asupra imobilului unde locuiti ? :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am vreo sansa sa o opresc de la a=si bate joc de viata ei si de a mea?avem totusi 9 ani de casnicie si un copil de trei ani!ar fi mare pacat sa ne despartim!mare pacat!chiar nu stiu ce sa mai fac!

..in mod corect nu poate sa te treaca girant fara acordul tau .Somatiile de plata sunt pe numele tau ..sau vin doar la adresa aceia ca locuiti impreuna si este si adresa ei ?Si ..din pura curiozitate ..este si co-proprietar asupra imobilului unde locuiti ? :good:
nu adresa noastra pe buletin este la parintii ei acasaiar noi stam la parintii meinu sunt proprietar la nimicdoar la electronice si aparaturanu am proprietati!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu eu, chiar daca imprumutul este facut fara acord, amandoua persoanele sunt responsabile. In aceasi masura daca cumperi o proprietate fara acordul celuilalt, deveniti amandoi proprietari. Bineinteles, presupun ca sunteti casatoriti la starea civila.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×