Sari la conținut
Forum Roportal
hiego

ce inseamna cand o femeie iti cere un ragaz?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

salut, ca multa lume de aici aduc si eu dezbaterii o chestie care ma framanta

"povestea" e cam asa pe scurt : in urma cu ceva mai mult timp am iubit o femeie, insa la un moment dat, "multumita" imaturitatii mele relatia s-a incheiat...eram in amandoi in liceu... in anii care au urmat -si au fost cativa- am continuat sa ne intalnim destul de frecvent cu toate ca ambii eram implicati in relatii cu alte persoane. si acum, problema: in ultima perioada, am realizat c ea este singura persoana la care am tinut vreodata cu adevarat...deh, ce sa-i faci, am prins si eu la minte multa minte-sper-

prezentarea este foarte simplista, pentru ca detaliile nu cred ca isi au rostul :friends:

problema si mai mare este alta...in tot acest timp ea a incercat sa reinnodam relatia...insa...

acum rolurile sunt putin schimbate...ea tocmai a inceput o relatie de scurt timp...eu nu stiam si am avut parte de un dus usor cam rece cand am venit sa imi prezint noile "descoperiri"...

si acum, marea problema: mi-a cerut ragaz o luna in care sa nu o bat la cap deloc si in care sa se hotarasca ce vrea sa faca cu viata ei....

intrebarea mea este urmatoarea....care este rolul acestui ragaz? nu a vrut sa imi spuna in fata sa fac pasi? sau astepata sa vada cum merge cu tipul cu care e acum? sau....

si mai important ar fi: ce sa fac??? in sensul ca imi inchipui ca sansele mele scad dramatic daca in toata luna asta astept cuminte marele deznodamant.

v-as ruga pe cat posibil sa imi lasati mie sarcina de a-mi pune cenusa in cap pentru felul in care m-am comportat in trecut. mai mult, sunt deja perfect constient de faptul ca merit un mare sut in fund. dar cel mai mult si mai mult, chiar as avea nevoie de putin ajutor, asa ca as fi recunoscator daca ideile s-ar axa mai mult pe directia asta decat pe lapidarea pacatosului in piata publica. repet, pacatosul este perfect constient de gradul de prostie care a zacut in el in trecut, si spera sa indrepte lucrurile cumva. pe cat posibil. :ermm:

ps: sa excludem va rog din start varianta"daca o iubesti cu adevarat las-o sa isi vada de viata ei" ;)

inca un detaliu: ei se vad doar cateva zile pe saptamana din anumite considerente

Editat de hiego

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
salut, ca multa lume de aici aduc si eu dezbaterii o chestie care ma framanta

"povestea" e cam asa pe scurt : in urma cu ceva mai mult timp am iubit o femeie, insa la un moment dat, "multumita" imaturitatii mele relatia s-a incheiat...eram in amandoi in liceu... in anii care au urmat -si au fost cativa- am continuat sa ne intalnim destul de frecvent cu toate ca ambii eram implicati in relatii cu alte persoane. si acum, problema: in ultima perioada, am realizat c ea este singura persoana la care am tinut vreodata cu adevarat...deh, ce sa-i faci, am prins si eu la minte multa minte-sper-

prezentarea este foarte simplista, pentru ca detaliile nu cred ca isi au rostul :friends:

problema si mai mare este alta...in tot acest timp ea a incercat sa reinnodam relatia...insa...

acum rolurile sunt putin schimbate...ea tocmai a inceput o relatie de scurt timp...eu nu stiam si am avut parte de un dus usor cam rece cand am venit sa imi prezint noile "descoperiri"...

si acum, marea problema: mi-a cerut ragaz o luna in care sa nu o bat la cap deloc si in care sa se hotarasca ce vrea sa faca cu viata ei....

intrebarea mea este urmatoarea....care este rolul acestui ragaz? nu a vrut sa imi spuna in fata sa fac pasi? sau astepata sa vada cum merge cu tipul cu care e acum? sau....

si mai important ar fi: ce sa fac??? in sensul ca imi inchipui ca sansele mele scad dramatic daca in toata luna asta astept cuminte marele deznodamant.

v-as ruga pe cat posibil sa imi lasati mie sarcina de a-mi pune cenusa in cap pentru felul in care m-am comportat in trecut. mai mult, sunt deja perfect constient de faptul ca merit un mare sut in fund. dar cel mai mult si mai mult, chiar as avea nevoie de putin ajutor, asa ca as fi recunoscator daca ideile s-ar axa mai mult pe directia asta decat pe lapidarea pacatosului in piata publica. repet, pacatosul este perfect constient de gradul de prostie care a zacut in el in trecut, si spera sa indrepte lucrurile cumva. pe cat posibil. :ermm:

ps: sa excludem va rog din start varianta"daca o iubesti cu adevarat las-o sa isi vada de viata ei" ;)

inca un detaliu: ei se vad doar cateva zile pe saptamana din anumite considerente

 

Pai sa stii ca ti-ai cam dat singur cele doua raspunsuri posibile: da, vrea sa vada cum merge cu ala, pentru ca pe tine te cunoaste deja, sau da, iti spune mai elegant sa te indepartezi. Ambele variante sunt in egala masura viabile datorita duratei mari de "gandire" pe care ti-a cerut-o: intr-o luna isi poate da seama cat de cat de cum e noul partener, dar in acelasi timp este o perioada destul de lunga pentru tine sa te obisnuiesti cu ideea de a nu fi cu ea si de a nu o presa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai sa stii ca ti-ai cam dat singur cele doua raspunsuri posibile: da, vrea sa vada cum merge cu ala, pentru ca pe tine te cunoaste deja, sau da, iti spune mai elegant sa te indepartezi. Ambele variante sunt in egala masura viabile datorita duratei mari de "gandire" pe care ti-a cerut-o: intr-o luna isi poate da seama cat de cat de cum e noul partener, dar in acelasi timp este o perioada destul de lunga pentru tine sa te obisnuiesti cu ideea de a nu fi cu ea si de a nu o presa.

rationament perfect.

insa nu imi rezolva in nici un fel problema.

ce sa fac eu ca sa nu se ajunga la concluziile tale este intrebarea mea. prea multe e clar ca nu am ce face...dar orice maruntis este mai bun decat sa stau cu mainile in san si sa astept sa treaca luna... stii, uneori norocul ti-l mai faci si singur :ermm:

pe mine tocmai asta m-ar interesa...niste metode extrem de putin "invazive"dar eficiente...

inca ceva..nu sunt chiar atat de tampit incat sa caut moduri de a-l discredita pe om sau faze de astea...el e off-limits

chiar daca nu e vorba de un joc...in final ramane un invins si un invingator. si daca ma ajutati si voi putin...cine stie...

in ce priveste varianta in care imi spune elegant sa ma indepartez...nu ma ajuta cu nimic sa o iau in calcul...deci o exclude...elegant. daca asta o fi, na...ghinonul meu. insa atat timp cat mai este o sansa cat de mica si merita sa lupt...dupa cum am zis, varianta nu intra in calculele mele inca.

deci...solutii :friends:

uite...mai simplu...ce te-ar face pe tine sa te razgandesti avand in vedere ca relatia noau merge relativ bine-ca toate relatiile noi de altfel ;) ?

Editat de hiego

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Simplu si la concret.

Cauta-ti alta.

Ea te vrea pe tine il vrea si pe el. E nehotarata. Oricum iese naspa.

Laso in pace ca te va cauta ea pe tine cand isi va aduce aminte.

Vede-ti de treaba ta, tu uitete dupa altele linistit si traiesteti viata.

Chiar daca v-ati cupla la loc nu o sa mai fie cum a fost.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Simplu si la concret.

Cauta-ti alta.

Ea te vrea pe tine il vrea si pe el. E nehotarata. Oricum iese naspa.

Laso in pace ca te va cauta ea pe tine cand isi va aduce aminte.

Vede-ti de treaba ta, tu uitete dupa altele linistit si traiesteti viata.

Chiar daca v-ati cupla la loc nu o sa mai fie cum a fost.

 

 

cum a fost ...nu o sa mai fie, evident....au crescut ,s-au maturizat ...acum stiu ce vor unul de la celalalt .....poate o sa fie mai bine ....poate mai rau ......cel care hotaraste daca merita asteptarea e ....el ....

hiego .....o luna e .....un firicel de nisip .....din nisipul saharei ....asteapta........

Editat de red2shoes

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
rationament perfect.

insa nu imi rezolva in nici un fel problema.

ce sa fac eu ca sa nu se ajunga la concluziile tale este intrebarea mea. prea multe e clar ca nu am ce face...dar orice maruntis este mai bun decat sa stau cu mainile in san si sa astept sa treaca luna... stii, uneori norocul ti-l mai faci si singur :)

pe mine tocmai asta m-ar interesa...niste metode extrem de putin "invazive"dar eficiente...

inca ceva..nu sunt chiar atat de tampit incat sa caut moduri de a-l discredita pe om sau faze de astea...el e off-limits

chiar daca nu e vorba de un joc...in final ramane un invins si un invingator. si daca ma ajutati si voi putin...cine stie...

in ce priveste varianta in care imi spune elegant sa ma indepartez...nu ma ajuta cu nimic sa o iau in calcul...deci o exclude...elegant. daca asta o fi, na...ghinonul meu. insa atat timp cat mai este o sansa cat de mica si merita sa lupt...dupa cum am zis, varianta nu intra in calculele mele inca.

deci...solutii :friends:

uite...mai simplu...ce te-ar face pe tine sa te razgandesti avand in vedere ca relatia noau merge relativ bine-ca toate relatiile noi de altfel ;) ?

 

Eu zic sa o iei in calcul pentru ca a te fixa prea mult pe dorinta de a avea o relatie cu ea ar insemna ca daca aceasta varianta este corecta, tu sa pici de sus si sa te doara. Sa tii cont si de asta este o modalitate de a pastra o minima detasare, care sa iti permita sa te "regenerezi" si sa mergi mai departe daca nu iese cum ti-ai fi dorit.

 

Ca sa pot sa raspund la intrebarea ta, trebuie sa stiu intre ce si ce am de ales. :ermm: Mai simplu: gandeste-te tu ce ii poti oferi, care sunt atuurile tale, si ce ii poate oferi celalalt, care crezi ca sunt atuurile lui. Apoi, ia-o si pe minus. Ce ar impiedica-o sa mai fie cu tine, ce ar putea sa ii dezvolte retineri in a se implica in continuare cu el. Asa poti sa obtii o imagine de ansamblu si ceva mai realista asupra situatiei.

 

"Tehnicile" de "atac" in cazul unei astfel de situatii depind in mare masura de ce fel de om esti tu. 8) Poti sa mergi dupa mottoul "in dragoste si razboi nu exista reguli" sau poti sa adopti postura calma a omului care lasa in mainile celuilalt decizia finala. Eu as alege ceva intre cele doua extreme. ;) Pentru ca asa cum ai spus tu, sa te apuci sa il denigrezi pe ala nu e o solutie tocmai buna- s-ar putea sa o agasezi si sa te vada intr-o lumina tare nefavorabila. In plus, poate nici nu te-ai simti foarte bine stiind ca ai castigat folosindu-te de maruntaiele celuilalt. ;) Dar nu e bine nici sa stai cu mainile in san, si sa o astepti pe ea, ca, citandu-te din nou, norocul ti-l mai faci si cu mana ta.

Stiu, nu ti-am zis nimic nou, dar poate mai vii cu niste completari.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cum a fost ...nu o sa mai fie, evident....au crescut ,s-au maturizat ...acum stiu ce vor unul de la celalalt .....poate o sa fie mai bine ....poate mai rau ......cel care hotaraste daca merita asteptarea e ....el ....

hiego .....o luna e .....un firicel de nisip .....din nisipul saharei ....asteapta........

 

Dar de ce sa astepte?

E mai prost sau ce?

Ia sa il astepte si ea pe el.

heigo...eu zic sa te uiti dupa altele chiar sa te si cuplezi.

Nu are rost sa pierzi atat timp din viata ta ptr o femeie care oricum e cu altul si tu oricum esti pe locul 2 ptr ea in acest moment.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cum a fost ...nu o sa mai fie, evident....au crescut ,s-au maturizat ...acum stiu ce vor unul de la celalalt .....poate o sa fie mai bine ....poate mai rau ......cel care hotaraste daca merita asteptarea e ....el ....hiego .....o luna e .....un firicel de nisip .....din nisipul saharei ....asteapta........
daca nu m-a luat redtoshoes la misto stau bine :)ok, astept...dar astept si atat? :friends: adica sa nu fac nimic? ideea era sa nu o sun, sa nu o caut sa nu o nimic...da-mi o idee ce sa fac in timp ce astept...tie spre exemplu ce ti-ar schimba optica?
Dar de ce sa astepte?E mai prost sau ce?Ia sa il astepte si ea pe el.heigo...eu zic sa te uiti dupa altele chiar sa te si cuplezi.Nu are rost sa pierzi atat timp din viata ta ptr o femeie care oricum e cu altul si tu oricum esti pe locul 2 ptr ea in acest moment.
mai...ea m-a asteptat pe mine mult si bine...sincer, multam ca incerci sa imi deschizi ochii, dar nu e cazul. :)stiu foarte bine ce vreau. iar de altele sunt satul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si atunci ce vrei sa iti spunem? :friends:)

Altele nu vrei, de asteptat vrei sa astepti.

 

De ce ti-a zis asta?

Simplu. Sa fie sigura daca nu ii place de asta sa se poata intoarce la tine.

 

Isteata.

Inseamna ca ii place sa tina barbatii in suspans si sa ii joace de degete.

Bravo ei ! :ermm:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca nu m-a luat redtoshoes la misto stau bine :)ok, astept...dar astept si atat? :ermm: adica sa nu fac nimic? ideea era sa nu o sun, sa nu o caut sa nu o nimic...da-mi o idee ce sa fac in timp ce astept...tie spre exemplu ce ti-ar schimba optica?mai...ea m-a asteptat pe mine mult si bine...sincer, multam ca incerci sa imi deschizi ochii, dar nu e cazul. :)stiu foarte bine ce vreau. iar de altele sunt satul

 

 

doi ani ...asta mi-a schimbat optica ...

nu o suna ....incearca insa sa te faci vizibil....intamplator :friends: .....sa te intersectezi cu ea ....coincidenta ...de ....soarta ,asa va e scris sa va intalniti ...;)

si nu o forta sa aleaga ....daca ti-a cerut ragaz ...sigur nu-i plac ultimatumurile

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×