Sari la conținut
Forum Roportal
ALEXANDRUnistor

Nu pot instala windowsul

Postări Recomandate

sal ! Vreau sa imi instalez din nou windowsul , am incercat cu Xp sp2 sp1 dar nu merge cand dau Enter sa inceapa instalarea imi apare ,,Setup did not fin any hard-disk drives installed in your computer.

make sure any hard drives are powered an propely connected to your computer and that any disk-relatd hardware configurations correct .This may involve running a manufactured supplied diagnosticar setup program .Setup cannon continue .To quit press F3 ''

nush ce sa fac ajutati-ma dak stiti ms :beee: id meu SuperNike07

Editat de ALEXANDRUnistor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce fel de hard disk e ?

 

SATA; IDE?

 

Eu a-si zice daca ai un cd sa downloadezi si sa instalezi ori un alt tip de windows ori ubuntu (are numai 700 mb, sa vezi daca iti da eroare; mai bine ubuntu, ca are alti driveri si alta arhitectura...)

 

In plus, daca ai calculatorul de mult sau ai covoare sau mocheta veche in camera ia un aspirator si (pe minim) fara sa atingi nimic ia tot praful din el....

 

Mai verifica sa stea bine si celelalte conexiuni (cred ca asta ia facut deja)

 

Daca astea nu merg.... intreaba si pe altii....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pacat..nu sunt din bucuresti

 

Incearca sa nu fie cumva de la jumper....daca tot face figuri....instaleaza windows-ul pe alt Pc...Metoda nerecomandata dar care va merge. :brunette:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bai frate deci eu am aceeashi problm ... calcul e de la click net oferta mai veche placa video ambord e praf shi imi da aceeashi eroare la orice sp3 care il instalez cand imi bag profesional merge mah ajutatzi ji p mn ???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×