România
Roportal.ro

Anticonceptionale

Început de Brindusa, Sâm 21 mai 2005 · 624 răspunsuri · 266.794 vizualizări

Pierre D. Vara13.452 mesaje#571
SkaterGirl a scris:
Aproximativ o saptamana.

Daca nu ai motive sa-ti faci griji, stii la ce ma refer, o sa apara.

SkaterGirl2.159 mesaje#572
Lucast a scris:
Daca nu ai motive sa-ti faci griji, stii la ce ma refer, o sa apara.

Eu ma tem ca poate mi-am dereglat organismul, :) de aceea eram curioasa daca s-au mai aflat si alte femei in situatia mea. Astept in continuare...

Pierre D. Vara13.452 mesaje#573
SkaterGirl a scris:
Eu ma tem ca poate mi-am dereglat organismul, :) de aceea eram curioasa daca s-au mai aflat si alte femei in situatia mea. Astept in continuare...

E drept. In astfel de situatie nu am fost. Nu folosesc anticonceptionale si nici nu am folosit.

Stiu de la prietene.

Stiu ca au tendinta sa deregleze organismul.

Zuzuluca36 mesaje#574

Am si eu o problema...dupa 2 an si jumatate am intrerupt tratamentul cu anticonceptionale...la recomandarea ginecologului...sunt in prima luna in care nu le mai iau..iar duminica trebuia sa imi vina si mie ciclu...astazi e joi..si inca nici o urma de asa ceva....dureri am exact ca acele dinaintea ciclului menstrual...dar inca "el"nu si'a facut aparitia!!!!!Help...me...pls!

Zuzuluca36 mesaje#575
Amarena a scris:
E la mintea cocosului ca e din cauza intreruperii.

Ce dracu v-oti fi isterizand atat, de ce nu va informati inainte de a face ceva?

Gizas.

Inteleg ce zici..stiam k din cauza intreruperii...am mai intrerupt odata si mi'a intarziat 2 zile...iar acu....Pana la cat timp poate sa intarzie din cauza intreruperii?

Eagerness663 mesaje#576
Zuzuluca a scris:
Am si eu o problema...dupa 2 an si jumatate am intrerupt tratamentul cu anticonceptionale...la recomandarea ginecologului...sunt in prima luna in care nu le mai iau..iar duminica trebuia sa imi vina si mie ciclu...astazi e joi..si inca nici o urma de asa ceva....dureri am exact ca acele dinaintea ciclului menstrual...dar inca "el"nu si'a facut aparitia!!!!!Help...me...pls!

pai ai avut relatii intime si neprotejate de cand ai renuntat la conceptionale?

intreaba ginecologul...se poate sa fie o schimbare in urma renuntarii la pastile.

Zuzuluca36 mesaje#577
Eagerness a scris:
pai ai avut relatii intime si neprotejate de cand ai renuntat la conceptionale?

intreaba ginecologul...se poate sa fie o schimbare in urma renuntarii la pastile.

Relatii da...neprotejate..Nu...deci d aia nu imi fac niciun gand negru cu privire la asta.....

Amarena44.473 mesaje#578

E la mintea cocosului ca e din cauza intreruperii.

Ce dracu v-oti fi isterizand atat, de ce nu va informati inainte de a face ceva?

Gizas.

flori de camp21.584 mesaje#579

In urma intreruperii administrarii anticonceptionalelor este posibil sa apara unele neregularitati. Daca acestea vor persista mai mult de 2-3 luni (nu in sensul ca nu mai intervine menstruatia, ci in sensul ca vine mai tarziu de 28-30 de zile in urmatoarele 2-3 luni/randuri), ar fi cazul sa mergi la ginecolog sa vezi ce si cum. Si spre linistea ta personala, ai putea sa adresezi o intrebare si acum unui ginecolog, insa dupa cum am spus, e normal sa se deregleze o perioada. Dupa aia ar trebui sa revina la normal situatia.

← Înapoi la Planning/Ginecologie