Sari la conținut
Forum Roportal
eonsimi

In cautarea originalului

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Inainte de a privi site-ul, doresc sa va previn ca am intrat in domeniul web design-ului si am inceput sa lucrez cu flas-ul abia in urma cu 2 luni jumate.

Dar cum toate au inceput, asta e inceputul meu :) .

Ce doresc eu de la voi sunt sugestii, deoarece site-ul inca este in constructie

si mai are nevoie de modificari, chiar si sugestii legate de povestioara :(

www.simiwebdesign.ro

 

oca, deci acuma e gata, proabil pe parcurs o sa mai intervina unele modificari ;)

inca mai astept parerile voastre. :soc: sunt foarte curios de impactul pe care-la are asupra vizitatorului si da, astept si sugestii, avizate sau mai putin avizate, nu doresc neaparat parerile expertilor, sunt la fel de bine venite si cele ale simplilor privitori :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Simi man..incearca sa il faci o idee mai mare...ca pina si utilizatorii de 800*600 il vad mic...In general e bun....Trebuie doar sa faci ceva care sa fie atractiv...un site despre fasion ar fi bun cu tema aia... :">

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e micut dar e elegant si are ceva artistic...imi place :) si daca zici ca esti la inceput....e super! :oca:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci nu inteleg scopul site-ului ne arati efecte in flas ?

3 cuvinte scrise pe un fundal ce face textul neinteligibil....

E cum as face eu un site in flas si as scrie pe mijloc un text gen "TEST" inconjurat de diferite efecte care sunt accesibile prin butoanele 1-5

Daca site-ul este despre webdesing atunci ar trebui sa faci butoanele de browsing mai vizibile ca la prima vedere sunt de negasit....textul pe verticala dand mai mult a text de design nu ca butoane de browsing...

 

pe.sa.: Frunza e obositoare mai redu din alpha blend....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, deci rolul site-ului, printre altele, este si de a prezenta efecte flas, e un site de portofoliu, in care prezint munca mea in flas. Va multumesc tuturor pentru aprecieri si mai astept de la voi.

 

pe.sa. frunza nu e singura poza de fundal, sunt si altele mai putin obositoare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu la ce a spus ZaDarcaSide.

 

In primul rand cea mai mare problema e ca nu se intelege ce scrie, eu m-am chinuit sa citesc doar pentru a-ti da o parere insa un vizitator nu va sta 2 minute sa citeasca 5 cuvinte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

adevarul e ca puterea lui nu consta in text si informatie, prin ce trebuie sa atraga atentia aceste site, sunt imaginile, miscarea, agitatia si interactivitatea, am incercat sa schimb culorile scrisului, de la meniu dar ......mmmmmmm..... mi-a displacut.

 

mi-ar placea sa aud sugestii de alte efecte de miscare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau dar site-ul tau nu e deloc profesional si atractiv...efectele flash..care sunt total nereusite ...fac site-ul sa mearga mai greu...frunza aia care se tot lungeste pe site... e total nepotrivita... meniul la randul lui nu e functional si se intelege greu ce scrie acolo...in rest..toate bune si frumoase;) ..bafta in continuare:)

Editat de SilverCry

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de ceva vreme lucrez in timpul pe care-l mai am liber la o noua versiune, layout-ul schimbat complet si noi efecte, o sa fie o schimbare destul de mare, meniul o sa fie mult mai vizibil, dar probabil la partea de atractivitate tot va avea de suferit, pt ca design-ul nu mi-i punctul forte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am revenit cu noutati !!! :doh:

Nu am prea avut foarte mult timp la dispozitie si din cauza aceasta am intarziat sa apar cu noutatile.

Site-ul a fost complet refacut. Am introdus noi efecte si animatii (actionscript made). Site-ul se inscrie in categoria celor experimentale si de portofoliu, am facut aceasta remarca pentru a nu fi catalogat gresit. ;)

 

www.simiwebdesign.ro

 

Astept de la voi opinii, sugestii, critici sau orice alt comentariu, vor fi toate mai mult sau mai putin binevenite :lol: dar le astept oricum :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×