Sari la conținut
Forum Roportal
singer

NU IMI SUPORT CUMNATUL

Postări Recomandate

VOI ATI TRECUT PRIN CEVA ASEMANATOR?NU IMI SUPORT CUMNATUL DELOC-DELOC.VORBESTE ORIBIL CU MAMA LUI,ABUZEAZA FIZIC SI VERBAL DE BUNICUL LUI SI URASTE FEMEILE.SPUNE CA TOATE SUNT PT EL CA NISTE BICICLETE:LE PEDALEAZA SI APOI LE ARUNCA!SI PE DEASUPRA ESTE EXTREM DE VIOLENT SI VORBESTE FOARTE URAT!CE POT FACE?IMI ESTE GREU SI SA PASTREZ APARENTELE...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca prietenul tau, sau sotul( nu stiu daca inca v-ati casatorit) tolereaza asta, nu ai ce face. Eu as renunta la ambii, nu de alta, insa stiu ca ai spus mai demult ca, una dintre rudele tale "binevoitoare" iti face zile fripte. Banuiesc ca este chiar acest actual sau viitor cumnat. Si fratele sau a fost crescut idem, asa ca mie personal mi-ar fi teama sa mai intru intr-o familie cu asa probleme comportamentale. Tu decizi ce riscuri iti asumi.

Editat de Anya2007

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca prietenul tau, sau sotul( nu stiu daca inca v-ati casatorit) tolereaza asta, nu ai ce face. Eu as renunta la ambii, nu de alta, insa stiu ca ai spus mai demult ca, una dintre rudele tale "binevoitoare" iti face zile fripte. Banuiesc ca este chiar acest actual sau viitor cumnat. Si fratele sau a fost crescut idem, asa ca mie personal mi-ar fi teama sa mai intru intr-o familie cu asa probleme comportamentale. Tu decizi ce riscuri iti asumi.

 

nu este el.e o ruda din partea mea.chestia e ca cei doi frati sunt diferiti ca ziua de noapte.sincera sa fiu,m-am gandit si eu la ce mi-ai spus tu.insa pana la proba contrarie nu ii pot acuza pe amandoi.pana una-alta am bataiu de cap cu fratele lui.se pare ca mie mi se intampla tot ce e mai rau....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

locuiti sub acelasi acoperis?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
locuiti sub acelasi acoperis?

 

 

asa ceva ar fi imposibil pentru mine!se poarta ingrozitor cu orice femeie.si nu exagerez!i-a spus mamei lui niste cuvinte pe care nu le pot reproduce aici!iar sotia lui e ca o adevarata servitoare pentru e!dar chiar daca ne vedem de putine ori,nu pot sa il suport.inca nu mi-a facut nimic personal,dar nici nu cred ca va intarzia sa o faca ,pentru ca nu ii convine independenta mea.chiar i-am spus ,cu lacrimi in ochi ,ca se poarta foarte urat cu bunicul sau(am inteles ca l-a si lovit o data,de l-a umplut de sange) si se lauda chiar,ca el l-a batut si pe socrul lui...si nu stiu.ce atitudine sa ai fata de un asemenea om?un lucru e clar:nu il vreau prin preajma mea!insa e fratele sotului meu si nu il pot impiedica sa nu isi vada familia.insa simt ca nu e bine.chiar imi e teama sa nu il influenteze ,la un moment dat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Io cred ca esti singura care se consuma pt comportamentul sau! Daca sotiei lui ii place sa fie servitoare ,asta e treaba ei , daca el se lauda ca a umflat borsul unui batran , este strict legat de el ! Nu poti sa te faci responsabil pt comportamentul altuia ! Fie el si in familie , este viata lui ! Nu trebe sa il suporti , nimeni nu e obligat sa suporte pe nimeni este alegerea fiecarui.

 

Realizezi ca nu ai sa poti sa schimbi nimic , lacrimile cred ca pt el nu inseamna nimic ! Tu esti cea sensibila , tu esti cea care priveste personal aici in rel asta! Si in final tu esti cea care sufera!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e datoria si nici rolul tau sa ii porti de grija cumnatei, soacrei si nici bunicii cumnatului. Datoria ta este fata de tine si familia care ti-o faci tu. Si cat timp nu s-a intamplat nimic care sa afecteze relatia cu sotul tau, nu e cazul sa crezi ca "pica drobul de sare".

Iti consumi inutil energia psihica in jocuri de devalorizare, in loc sa faci ceva util cu timpul tau, care este pretios. Lasa-l in treaba lui, si pe ceilalti tot in treaba lor, sa joace ei ce jocuri vor cu cine doresc. Daca te bagi si tu in joc, e pe riscul tau.

Editat de Anya2007

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×