Sari la conținut
Forum Roportal
andrei1989

Ceas Biologic aka Trezire la cronometru :| ?

Postări Recomandate

Salut la toata lumea ..aseara inainte sa ma culc am setat ceasul sa ma trezeasca la 9 30 din greseala pura ..caci eu vroiam sa il pun sa ma trezeasca la 9 29 . A doua zi dimineata ..m-am trezit cu un minut inainte caci la 9 30 trb sa sune ..am oprit alarma dinainte si am ramas uimit ..cum este posibil asa ceva ? sa te scoli cand vrei ?? exista vreun ceas si nu stiu eu ? despre ce e vorba ? Mi s-a mai intamplat asta de cateva ori pana acu :roll: chiar de multe..dar nu am bagat-o in seama..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da si mie mi se intampla. E vorba de ceasul biologic. Mereu cand uit sa imi pun mobilul sa sune are grija ceasul biologic sa ma trezeasca la cat doresc. E suficient ca inainte de culcare sa te gandesti: "maine vreau sa ma scol la ora x" si asa se intampla.

Editat de Alethia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cateodata este si obisnuinta organismului.

Sau daca ai un ceas care suna NASPA, o sa te trezesti inaintea lui fara sa vrei, ca sa te scutesti de chinul de-al auzi sunand :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da, este foarte posibil

Organismul are un ceas biologic care culmea ca functioneaza corect.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu reusesc sa ma trezesc cand trebuie, chiar daca am timp sa dorm doar o ora... nu stiu de ce, dar niciodata n-am ratat ora la care trebuia sa ma trezesc... ca trebuie sa pun si ceasul, pentru ca am o tendinta de nestapanit sa ma intorc pe partea cealalta sa mai dorm putin, e altceva... esential este ca ma trezesc cand trebuie....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca te trezesti o perioada mai lunga la o anumita ora se activeaza ceasul biologic . dar mai sunt si cazuri de reprogramare pentru o zi . nu va intrebati de ce va treziti si duminica la aceiasi ora desi nu mergeti la scoala la servici....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mie mi se mai intampla sa fiu mai atenta pana sa sune ceascu, si exact inainte sa sune, cand ma gandesc k mai stau decat 10 minute in pat, adorm bustean :|

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca te trezesti o perioada mai lunga la o anumita ora se activeaza ceasul biologic . dar mai sunt si cazuri de reprogramare pentru o zi . nu va intrebati de ce va treziti si duminica la aceiasi ora desi nu mergeti la scoala la servici....

Eu nu ma trezesc doua zile la rand la aceeasi ora, asta nu este un motiv ca sa nu functioneze ceasul biologic. Am program flexibil, sunt norocoasa....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si cand se schimba ora oficiala toamna si primavara va functioneaza ceasurile astea biologice?

Mai sa fie!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Cautati explicatia in alta parte ! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×