Sari la conținut
Forum Roportal
Sabrinna

Cat de mult conteaza intr-o relatie ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Vorbind din proprie experienta, am observat ca ii resping pe barbatii care nu se incadreaza in anumite canoane fizice (in cazul acesta inaltimea), chiar daca sunt ok pe alte planuri.

 

Nu pot accepta sa am un partener sub 1.80, ma face sa nu ma simt sigura in acea relatie. Barbatul e puternic, barbatul trebuie sa protejeze, nu? Cum te poti simti protejata alaturi de un om cu 5 cm mai mult decat tine?

 

Am doar 1.70 si nu concep ca partenerul sa nu fie cu cel putin 10-15 cm mai inalt decat mine... Oare cum gandesc femeile mai inalte???

 

Este inaltimea un motiv de a renunta la o relatie care are potential?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vorbind din proprie experienta, am observat ca ii resping pe barbatii care nu se incadreaza in anumite canoane fizice (in cazul acesta inaltimea), chiar daca sunt ok pe alte planuri.

 

Nu pot accepta sa am un partener sub 1.80, ma face sa nu ma simt sigura in acea relatie. Barbatul e puternic, barbatul trebuie sa protejeze, nu? Cum te poti simti protejata alaturi de un om cu 5 cm mai mult decat tine?

 

Am doar 1.70 si nu concep ca partenerul sa nu fie cu cel putin 10-15 cm mai inalt decat mine... Oare cum gandesc femeile mai inalte???

 

Este inaltimea un motiv de a renunta la o relatie care are potential?

 

Nu stiu in ce masura conteaza inaltimea...marturisesc ca am vazut multe perechi..el sub 1.70 ea in jur de 1.80... ;)

Sau el 2 metri si ea 1.50...Cazuri si cazuri...Dragoste sa fie! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vorbind din proprie experienta, ...

 

 

Parerea mea e ca acorzi prea multa importanta acestui fapt. DAR: Daca iti gasesti omul potrivit si va iubiti, nu mai are importanta ca ai ales si in functie de acest criteriu. Daca esti mai mult singura din cauza ca gindesti asa, inseamna ca trebuie sa-ti revizuiesti punctul de vedere, pentru ca-ti faci rau cu mina ta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu este vorba ca nu as avea prieten sau ca nu as fi fericita. E vorba ca l-am ales si dupa acest criteriu. Este un om minunat, este o relatie frumoasa, dar daca ar fi avut 1.75 nu i-as fi dat sansa sa se apropie de mine. Aici este problema...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu este vorba ca nu as avea prieten sau ca nu as fi fericita. E vorba ca l-am ales si dupa acest criteriu. Este un om minunat, este o relatie frumoasa, dar daca ar fi avut 1.75 nu i-as fi dat sansa sa se apropie de mine. Aici este problema...

 

 

Nimic nu e intimplator, nu te mai gindi la asta! Bucura-te de ce ai!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nimic nu e intimplator, nu te mai gindi la asta! Bucura-te de ce ai!

 

Multumesc laird, dar as vrea sa continuam topicul nefocusati pe mine (m-am oferit doar ca exemplu) ci generalizand. Este (in general) inaltimea un criteriu important?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Multumesc laird, dar as vrea sa continuam topicul nefocusati pe mine (m-am oferit doar ca exemplu) ci generalizand. Este (in general) inaltimea un criteriu important?

 

depinde ce alte calitati are persoana respectiva...si ce principii are cel care alege...Multi vor frumusete, altii inaltime, altii forme, unii inteligenta...depinde de gusturi...Unii le vor chiar pe toate ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da este in fond importanta, are legatura cu vitalitatea si chiar si cu caracterul unui individ. Normal ca daca femeia e inalta, si barbatul potrivit ei trebuie sa fie mai inalt. Daca focusam pe mine, eu am avut o relatie de mai multi ani cu o femeie cit mine de inalta. Si nu a fost rau. De unde concluzia: inaltimea poate sa si conteze, poate sa si nu conteze. S-ar putea ca o femeie care respinge clar barbatii scunzi, sa se indragosteasca intr-o zi de un piticut. Nu e imposibil...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am 1,65 si nu imi plac barbatii care nu au cel putin 1,75. Iti dau dreptate,Sabrinna,barbatul trebuie sa fie inalt,puternic,sa ne simtim protejate in bratele lui...n-as putea cu unul mic de inaltime..fiecare detaliu conteaza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×