Sari la conținut
Forum Roportal
SmartCo0kie

Cum faci sa te dezobisnuesti de ceva interzis?

Postări Recomandate

Hmm..destul de ciudat,nu?

ei bine,chiar as vrea sa scap de un "obicei" care nu duce la nimic bun...si parca e din ce in ce mai rau...si e vb de o persoana in viata mea...ce mi-e interzisa...si as dori sa pot trai in continuare fara sa depinda mintea mea de viata lui...

any ideas?

 

........................

Editat de SmartCo0kie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce sa zic... Poate o alta persoana care sa te faca sa uiti de prima. Oricum ar fi, daca iti este interzis, e bine sa nu te incapatanezi.

 

Am trait o experienta aproape tragica de acest gen.... eu fiind "interzisul". Si, crede-ma, nu e deloc placut.

 

Asa ca sfatul meu e sa stai departe oricat de greu ar fi, pentru ca faci rau amandurora, si tie si lui.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

caelly ...interzisa intr-adevar fiindca el, desi nu este fericit acasa,are totusi un camin, si o intreaga familie; intr-un mod sau altul ne-am atasat unul de celalalt.As putea spune ca e ciar o iubire platonica. Nu sa-au intamplat prea multe intre noi,insa de multe ori am ravnit dupa mai mult. Si acum,simt ca nu mai vreau sa se termine,insa stiu ca trebuie sa-o fac...

mi-e greu... :evil:

 

 

 

 

 

 

 

.............................

Editat de SmartCo0kie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu ce sa zic... Poate o alta persoana care sa te faca sa uiti de prima. Oricum ar fi, daca iti este interzis, e bine sa nu te incapatanezi.

 

Am trait o experienta aproape tragica de acest gen.... eu fiind "interzisul". Si, crede-ma, nu e deloc placut.

 

Asa ca sfatul meu e sa stai departe oricat de greu ar fi, pentru ca faci rau amandurora, si tie si lui.

[snapbacca]42398[/snapbacca]

 

Nu cred ca e cea mai buna idee. Cumva asa gandesc mereu barbatii... ca o iubire noua o inlocuieste pe cea veche. Ar trebui ca "noul" sa fie o persoana cu totul deosebita, aproape perfecta (desi cu totii stim ca nu exista asa ceva); pentru ca intotdeauna vei face comparatii intre cel nou si cel la care te gandesti mereu.

 

Sfatul meu este sa incerci sa faci ceea ce-ti place tie cel mai mult in rest. Gaseste-ti pasiuni hobby-uri, intalneste-te cu prietenii(cat mai multi, incearca sa te distrezi, mergi in club, flirteaza). Nu te intalni cu unul care te invita in oras, in speranta ca iti va trece dorul de "interzis". Vei sta la intalnire prefacandu-te ca il asculti pe respectivul si-ti vei dori sa ajungi acasa cat mai repede. Doar daca iti place cineva foarte mult incearca inlocuirea. :o:

 

Cu cat vei fi mai suparata ca nu poti sa il uiti, cu atat iti va fi mai greu sa o faci. Daca stii ca nu poti sta fara sa te gandesti la el, gandeste-te... o jumatate de ora, o ora... pana te plictisesti; apoi apuca-te sa faci altceva ce-ti place(muzica, film, internet... teme :pee :evil: :doh: )

 

Fiecare reactioneaza diferit, fiecare iubeste diferit si uita diferit. Incearca mai multe sfaturi, dar nu la intamplare si in disperare de cauza. Astea plus foarte mult timp te vor ajuta si usor-usor vei reusi sa uiti. Nu e imposibil. :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hmm...el e insurat de mult timp si de ani buni nu vb cu nevasta-sa...nu se inteleg,casatoria lor a fost o greseala...insa...cand au vrut sa divorteze...a aparut un bebe...si n-au mai facut pasul...acum viata e f trista pentru sotie si bebe cred...el isi vede in continuare de viata....

Eu am dat peste el...de fapt,el a dat peste mine..si dupa zile si nopti intregi de conversatii pe chat (desi ne stiam din vedere de mult,dar pe chat petreceam multe ore,si acum chiar) ne-am apropiat fara sa vrem,fara sa ne dam seama....

acum...e urat...

Cumva o sa o termin...insa,asa cum ziceai si u Crystal C e greu si mai mereu gandul ma duce la el si parca orice lucru imi aminteste de cate o vorba de-a lui...si de el...

Nu stiu cum am sa-mi fac rost de atata vointa sa-la pot da deoparte...:|

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hmm...el e insurat de mult timp si de ani buni nu vb cu nevasta-sa...nu se inteleg,casatoria lor a fost o greseala...insa...cand au vrut sa divorteze...a aparut un bebe...si n-au mai facut pasul...acum viata e f trista pentru sotie si bebe cred...el isi vede in continuare de viata....

[snapbacca]42539[/snapbacca]

 

 

In primul rand te-as intreba ce varsta ai. Apoi o sa iti spun sa nu mai crezi toate balivernele pe care ti le indruga un barbat. "Nu se intelege cu nevasta-sa? Secearta toata ziua? " Nu mai baga mana in foc pentru asta. Un barbat e in stare de multe lucruri josnice pentru a te atrage in plasa lui. Textele astea sunt specifice in majoritatea cazurilor de barbati casatoriti. Cauta repede unul pe masura ta si lasa-i pe cei casatoriti cu ale lor. Daca intr-adevar are probleme in casnicie o sa si le rezolve singur, nu stand toata ziulica pe chat. Trezeste-te cat mai repede si continua-ti viata , nu continua asta pentru ca nu stii in ce te bagi. Sincer.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Merci oricum pentru atentie..Conte draga...varsta ma tem ca mi-e destul de inaintata..intrucat am fost la un pas de casatorie ,dar nu a mai mers ceva si sa-a dus totul de rapa; chestia e ca de un an si jumatate aproape pot sa spun ca il cun f bine pe acest tip,si nu e ceva secret ca nu se impaca cu nevasta-sa...stie intreg orasul sa zic asa...si e cam veche treaba...

O sa incerc pe cat posibil sa ma feresc,de fapt, sa incerc sa ma indepartez de el..desi imi pare aproape perfect si mi-la doresc aproape...dar nu e corecta gandirea mea :evil: asta e...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu o sa inteleg niciodata faza cu casnicia si cu greseala. Bebele de unde a venit? De la barza? Daca nu mergea casnicia, deschidea ochii mai devreme, nu astepta sa vina si bebele. Oricum, asa cum zicea Contele, treaba cu divortul e a lui. Va complicati mult mai mult daca te bagi si tu mai mult decat ai facut-o deja.

 

Asteapta sa uiti. Nu e foarte greu. Esti inca tanara si inca sunt multe evenimente de aparut in viata ta. :evil:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda,asa o sa fac; va multumesc foarte mult pentru sfaturi.

Ar fi multe de spus ,m-ati intelege daca as povesti,dar ma cam doare sufletul... :evil:

Poate e mai bine sa-o las asa si sa imi vad de viata!Sa incerc cumva sa nu mai depind in vreun fel de el...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×