Sari la conținut
Forum Roportal
brebu_marius

cineva acolo sus ma iubeste

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

salut, sunt nou pe forum dar nu ma pot abtina sa nu spun un vis pe care l-am avut cu multi ani in urma

De obicei in zilele se sarbatoare nu lucram,nu mateam nici macar un cui.

Eram prin anul 1998,in acel timp activam intr-o oranizatie de protectia mediului.pe timpul verii mergeam in Piatra Craiului la un fost canton silvic pe care vroiam sa il renovam.Stateam si cite trei - patru saptamini pe munte(in acel loc).In noaptea de 14 spre 15 august am avut un vis in are mi s-a spus sa nu muncesc miine ca este sf.Maria.

Chestia este ca nici nu ne dadeam sema cind trecea timpul ,uneori chiar uitind ce zi este sau in ce data suntem.si treaba este ca munceam zilnic la renovarea cabanei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
salut, sunt nou pe forum dar nu ma pot abtina sa nu spun un vis pe care l-am avut cu multi ani in urma

De obicei in zilele se sarbatoare nu lucram,nu mateam nici macar un cui.

Eram prin anul 1998,in acel timp activam intr-o oranizatie de protectia mediului.pe timpul verii mergeam in Piatra Craiului la un fost canton silvic pe care vroiam sa il renovam.Stateam si cite trei - patru saptamini pe munte(in acel loc).In noaptea de 14 spre 15 august am avut un vis in are mi s-a spus sa nu muncesc miine ca este sf.Maria.

Chestia este ca nici nu ne dadeam sema cind trecea timpul ,uneori chiar uitind ce zi este sau in ce data suntem.si treaba este ca munceam zilnic la renovarea cabanei.

 

And the point is?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Constientul poate uita. Subconstientul nu uita niciodata. Si daca in subconstientul tau s-a imprimat interdictia de a nu lucra in zilele de sarbatoare, prin vis te-a avertizat sa nu lucrezi a doua zi pentru ca este interzis.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
salut, sunt nou pe forum dar nu ma pot abtina sa nu spun un vis pe care l-am avut cu multi ani in urma

De obicei in zilele se sarbatoare nu lucram,nu mateam nici macar un cui.

Eram prin anul 1998,in acel timp activam intr-o oranizatie de protectia mediului.pe timpul verii mergeam in Piatra Craiului la un fost canton silvic pe care vroiam sa il renovam.Stateam si cite trei - patru saptamini pe munte(in acel loc).In noaptea de 14 spre 15 august am avut un vis in are mi s-a spus sa nu muncesc miine ca este sf.Maria.

Chestia este ca nici nu ne dadeam sema cind trecea timpul ,uneori chiar uitind ce zi este sau in ce data suntem.si treaba este ca munceam zilnic la renovarea cabanei.

Aha,adica timpul are rabdare cu oamenii,vrei sa zici? :suicide:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
chestia este ca nu sunt o pers. care merg la biserica sau sa fiu religioas

 

daca intru o data pe an in biserica e bine

si atunci de paste

Aha,bine,bine,dar pana la urma ce mesaj ai vrut sa transmiti? Sau te simti singur? :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vroiam sa spun ca a fost un mesaj nu stiu de unde....

cineva ma avertiza ca in ziua urmatoare era o sarbatoare mare.Noi fiind concentrati pe activitatea care o desfasuram deja pierdusem notiunea timpului.

si inca ceva nu ma simt singur.Sunt casatorit ,am un copil si foarte multi prieteni

dar a fost un vis pe care nu prea l-am spus la nimeni

Editat de brebu_marius

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

waw ... :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×