Sari la conținut
Forum Roportal
cornelius21us

Izolarea galvanica............

Postări Recomandate

Va rog frumos..........Care imi explica simi e cum vine treaba cu izolarea galvanica si ce ii aia.........

Multumesc si numai bine...

Izolarea galvanică este izolarea electrică

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Va rog frumos..........Care imi explica simi e cum vine treaba cu izolarea galvanica si ce ii aia.........

Multumesc si numai bine...

 

 

Haha

 

iar am gsit o aberatie

 

 

alo

 

alo

 

moderatorul e aici.ca ma dor ochii din ce citesc mai mult.pe alte forumuri daca cineva vedea ca bati campi erai zburat de mult.Daca te pricepi la ceva da sfaturi .Daca nu nu te omoara nimeni ca nu ai stiu.E treaba cu filozofu aici.

 

Se rascoleste e=mcPatrat in mormant.Lasa-l sa se odihneasca

 

Va rog frumos..........Care imi explica simi e cum vine treaba cu izolarea galvanica si ce ii aia.........

Multumesc si numai bine...

 

 

Haha

 

iar am gsit o aberatie

 

 

alo

 

alo

 

moderatorul e aici.ca ma dor ochii din ce citesc mai mult.pe alte forumuri daca cineva vedea ca bati campi erai zburat de mult.Daca te pricepi la ceva da sfaturi .Daca nu nu te omoara nimeni ca nu ai stiu.E treaba cu filozofu aici.

 

Se rascoleste e=mcPatrat in mormant.Lasa-l sa se odihneasca

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce scrie acolo pot sa scriu si eu sau sa modific.ai vreo preferinta ce ai vrea sa scrie acolo?ca iti modific eu

Te credem pe cuv

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce scrie acolo pot sa scriu si eu sau sa modific.ai vreo preferinta ce ai vrea sa scrie acolo?ca iti modific eu

 

e important sa intelegi ce scrie acolo.

 

de exemplu, pune acolo la cate botezuri si nunti ai fost cu boxele si ampliful tau :doh:

 

pana una alta ar fi interesant sa ne spui, cu cuvintele tale, ce intelegi prin izolare galvanica :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e important sa intelegi ce scrie acolo.

 

de exemplu, pune acolo la cate botezuri si nunti ai fost cu boxele si ampliful tau :doh:

 

pana una alta ar fi interesant sa ne spui, cu cuvintele tale, ce intelegi prin izolare galvanica :crazy:

 

 

In mare parte e corect dar in fizica nu exista procente de corectitudine sau incertitudine.

Izolarea galvanică este izolarea electrică

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da ce zici de camp magnetic dintre 2 bobine .tot curent continuuuuuuuuuu este

Păi, eu aş numi ăla flux magnetic. Da' dacă tu vrei să-i zici curent continuu, zi-i! -_- It's a free country :crazy:

 

La lamurit pe invatacel de la zapacit.ala o sa zica ca separatia galvanica e in curent continuuuu si gata domne.

Da, fratele meu :cheer: Transformatorul de reţea e cel mai bun exemplu: primarul şi secundarul sunt izolate galvanic, dar transferă curent alternativ

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×