Sari la conținut
Forum Roportal
Marius-Doru

Zodiacul cuceririlor...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cum cucereste barbatul fiecarei zodii?

 

Berbec - El ia cu asalt, nu are prea multa rabdare sa construiasca in timp o relatie. O suna, o bombardeaza cu flori, complimente, telefoane, glume si face acte de bravura. Este genul cavalerului stimulat de cucerirea unei femei, trecand prin probe de foc. Imaginatia lui este inflacarata, iar scenariile surprind o iubire patimasa, in care ea sa fie si putin inaccesibila, dar senzuala. Ii place sa ia prin surprindere si sa demonstreze ca este puternic si unic. Nu are subtilitate, dar are entuziasm.

 

Taur - Acest barbat se poate indragosti rapid, mai ales cand femeia este frumoasa si serioasa. Atunci actioneaza ca un Berbec, dar viseaza si mai departe, la o casa, copii, vacante in familie. Cel mai adesea insa Taurul nu se grabeste, el este genul de barbat puternic si calm care actioneaza strategic. El stie ca iubirea trebuie sa fie solida si durabila, de aceea testeaza, compara, discuta si prefera sa ofere azi o floare, peste o saptamana o cina in doi, iar o luna mai tarziu o excursie la munte. Nu este genul inflacarat, el cucereste prin interesul pe care il arata fata de problemele ei cotidiene, jucand rolul barbatului de casa.

 

Gemeni - Acest barbat este indragostit in primul rand de sentimentul de dragoste. In el este o lupta interioara intre a apartine cuiva si a fi liber, de aceea si atitudinea lui poate fi contradictorie. El cucereste prin fantezie, umor, surprize placute, replici inteligente. Nu va asteptati la pasiune intensa si nici la discutii din perimetrul vietii domestice. El este cand bufon, cand serios, cand va asigura ca veti ramane impreuna, cand dispare in ceata fara explicatii. El aduce un aer de veselie si de relaxare, este principala lui arma.

 

Rac - De obicei, nu se indragosteste usor, capata incredere in timp si poate fi atat de sensibil si de suspicios incat mai degraba femeia trebuie sa preia initiativa. El are tendinta de a ocroti, iar gesturile sunt delicate si subtile. Ofera jucarii de plus, lumanari parfumate, arata fotografiile de familie, este interesat de amintirile si de durerile femeii pe care o iubeste. O tine de mana in parc si ii zambeste cu subinteles. Nu are actiuni in forta si nici curajul declaratiilor infierbantate. Daca se deschide, poate deveni amuzant si copilaros.

 

Leu - El merita ce este mai bun, cel putin asa crede barbatul acestei zodii. Cand cucereste, afiseaza siguranta de sine, isi etaleaza realizarile, o strange in brate protector, o arata prietenilor ca pe un trofeu si ofera cadouri scumpe. Gesturile lui sunt marete, grandioase si chiar imprevizibile. Uneori poate juca rolul celui care se lasa cucerit, dar nu pentru mult timp, fiindca tendinta lui este aceea de a demonstra mereu ceva. Creeaza impresia ca langa el nimic rau nu se poate intampla si este constient ca multe femei cauta un astfel de barbat.

 

Fecioara - Pentru acest nativ, iubirea este un domeniu de viata ce trebuie controlat si analizat ca oricare altul. Nu-si pierde capul repede si femeia trebuie sa se astepte la o evaluare serioasa a personalitatii. Este precaut si cucereste prin seriozitate si simt practic. S-ar putea ca la primele intalniri sa nu se intample nimic, doar o chestioneaza si o priveste tandru. Daca decide in forul interior ca femeia merita iubirea lui, se transforma intr-un barbat galant, atent, bun sfatuitor, chiar daca lipseste pasiunea. Aceasta vine treptat.

 

Balanta - Acest barbat are un fel aparte de a cuceri. Nu duce femeia pe culmile pasiunii si nu ofera usor emotii intense. El este linistitor si misterios ca o apa adanca, ii vorbeste frumos si nu o deranjeaza prin crize emotionale sau trairi confuze. Este ceea ce se numeste un barbat manierat, ingrijit, atent si echilibrat. Nu striga in gura mare ca o iubeste, dar ii da de inteles prin toleranta cu care o trateaza. Stapaneste arta de a ajunge la compromisuri si poate fi un balsam pentru femeile care au nevoie de liniste interioara.

 

Scorpion - Pentru acest nativ, iubirea este o miza reala, sinonima cu viata insasi. A cuceri inseamna a plonja in oceanul pasiunii si al trairilor complexe. Femeia devine o enigma pe care incearca sa o dezlege si sa o posede. Se strecoara subtil in universul ei intim si carei femei nu ii place sa scoata la suprafata ceea ce simte cu adevarat? Cand doreste pe cineva, este pasional, imprevizibil si devotat. Stie sa alterneze starile de spirit, trecand de la detasare la implicare intensa, de la gelozie la incredere, de la discutii banale la cufundarea in meditatie profunda sub cerul plin de stele. Alaturi de un astfel de barbat, femeia descopera ca are o viata interioara mai complexa decat crezuse.

 

Sagetator - El ataca frontal, nu are tact sau rabdare. In general, prefera ca femeia dorita sa-i fie initial un fel de prietena cu care sa discute, sa rada, sa plece in excursii. Poate fi un cuceritor veritabil intrucat are simtul umorului dezvoltat, este inteligent si spontan. Femeia dorita simte ca este mai activa, ca viata ei a devenit un carusel de intamplari. Spiritul de aventura si generozitatea sunt principalele atu-uri ale acestui barbat.

 

Capricorn - Nativul acestei zodii are multa rabdare atunci cand doreste pe cineva cu adevarat. Nu este genul care sa renunte de la primul refuz, asa ca femeia trebuie sa se astepte la un ritual prelungit, marcat de atentii si de complimente. Asemenea nativului Rac se deschide mai greu si nu intra in jocul iubirii decat daca femeia ii starneste pasiunea bine ascunsa. Nu face declaratii imediate si nu rosteste vorbe frumoase dar goale. El cucereste prin gesturi marunte, dar graitoare. Ii cumpara un bilet la concertul la care ea doreste sa mearga sau ii ofera florile preferate. El cucereste prin constanta si prin sentimentul de siguranta pe care il ofera.

 

Varsator - Exista doua tipuri de Varsator, cel influentat mai mult de Saturn si pe care il putem asemana cu nativul Capricorn si cel aflat sub patronajul planetei Uranus. Acesta din urma este un cuceritor de elita, fiindca este spontan, fantezist, glumet, sensibil. El vrea ca femeia sa se simta speciala. Are un arsenal de replici din filmele vazute, ii plac gesturile nebunatice de adolescent, nu ii pasa de ceilalti si creeaza senzatia ca lumea este toata a lor. Ce-i drept, poate fi inconstant si imprevizibil, dar asta mentine interesul unora dintre femei.

 

Pesti - In aceasta zodie intalnim atatea tipuri de barbati incat este greu sa definim un mod unic de a cuceri o femeie. Este un barbat alunecos, cu o lume interioara agitata, ceea ce il face inconstant in actiuni. Poate fi delicat si tandru, cucerind femeia tocmai prin emotiile pe care le degaja, ascultand muzica, tinand-o de mana sau recitandu-i poezii. Daca ea nu cauta genul macho, poate fi multumita cu un barbat care intelege sensibilitatea feminina. In aceasta zodie intalnim insa si genul de rechin cuceritor, atragand femeia prin aerul de vedeta, inclinatia spre placeri senzuale si chiar perverse, firea cand calda, cand rece.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca scrie asta la barbatul balanta, ma intreb ce-o scrie la femeia balanta. 8)

 

iata si femeia balanta:

Balanta - Iubesc experientele inedite si rafinamentul in dragoste. Daca nu are un aspect ingrijit, nu acorda importanta criteriului estetic si nu are maniere s-ar putea ca relatia cu o alta zodie sa nu se infiripe niciodata. Ii plac complimentele si adora preludiul. :hi: ;)

Editat de Marius-Doru

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

8)

 

 

Mariu-Doru : mah trebuie sa fiu fata ca sa imi raspunzi :hi: ?? Pune si partea despre fete daca o ai te rog frumos ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
iata si femeia balanta:

Balanta - Iubesc experientele inedite si rafinamentul in dragoste. Daca nu are un aspect ingrijit, nu acorda importanta criteriului estetic si nu are maniere s-ar putea ca relatia cu o alta zodie sa nu se infiripe niciodata. Ii plac complimentele si adora preludiul. :wub: :lol:

Moaaaaaaa! Ador preludiul! :hi:

E bine zis de maniere, acolo. Sa nu mai zicem ca daca nu se ingrijeste, sa nu se astepte sa ma uit la el ;) :roll:

Cat rafinament! 8) :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
8)

Mariu-Doru : mah trebuie sa fiu fata ca sa imi raspunzi :hi: ?? Pune si partea despre fete daca o ai te rog frumos ;)

 

Iata ca dorinta s-a indeplinit:

 

Berbec - Imi plac provocarile si barbatii care actioneaza rapid si hotarat. Nu te lasa inselat de aparenta de doamna serioasa, sunt in esenta o iubita senzuala si salbatica, nu am prejudecati, iubesc aventura, iar daca esti timid, prea sensibil sau traditionalist, ar fi mai bine sa ma eviti.

 

Taur - Eu sunt o femeie de casa, imi place sa iau cina cu tine intr-o atmosfera calda si apoi sa ne rasfatam cu mangaieri si saruturi. Daca nu esti rezistent in timpul actului sexual, s-ar putea sa nu fiu satisfacuta. Nu-mi plac barbatii decat daca sunt seriosi, fideli, pasionali si tandri.

 

Gemeni - Flirtezi cu mine? Ma gandesc sa bem o cafea impreuna, sa discutam, fiindca imi plac barbatii comunicativi si deschisi. Nu ar fi rau daca si in timp ce facem dragoste mi-ai sopti la ureche cuvinte dulci sau provocatoare. Imi place sa experimentez, asa ca te rog sa-ti dai frau liber imaginatiei, atat timp cat ma respecti ca femeie.

 

Rac - Nu ma grabi, prefer sa ma cuceresti cu flori, muzica si lumanari aprinse. Sunt romantica, nu-mi plac dezlantuirile salbatice. Daca vei trece dincolo de aparente, vei descoperi o femeie calda si plina de imaginatie care iti poate satisface si cea mai ascunsa fantezie. Nu ar fi rau daca am face baie impreuna, apa ma relaxeaza.

 

Leu - Esti amuzant si pasional? Vrei o experienta de neuitat? Eu sunt o felina care poate fi greu domesticita, asa ca inarmeaza-te cu rabdare, subtilitate si nu incerca sa ma cuceresti cu lucruri ieftine sau cu gesturi previzibile, fiindca eu ma astept intotdeauna la ceva iesit din comun.

 

Fecioara - Sunt o femeie pretentioasa, nu accept barbatii neseriosi, dezordonati sau impulsivi in dragoste. Pentru mine iubirea nu este un sentiment trecator si nu imi plac experientele vulgare. Daca ma cuceresti cu delicate si imi demonstrezi ca esti un barbat de incredere, vei avea surprize mari. Nu sunt atat de rece si de dificila pe cat par.

 

Balanta - Iubesc experientele inedite si rafinamentul in dragoste. Daca nu ai un aspect ingrijit, nu acorzi importanta criteriului estetic si nu ai maniere s-ar putea ca relatia noastra sa nu se infiripe niciodata. Imi plac complimentele si ador preludiul, asa ca, daca hormonii tai sunt de nestapanit, ar fi bine sa te orientezi catre o alta zodie.

 

Scorpion - Pentru mine este totul sau nimic, vreau devotament total, trairi profunde si sunt lipsita de prejudecati. Barbatii slabi sau superficiali nu-mi pot face fata, pe acestia ii devorez cu placere, fiindca am instinct sadic. Imi plac muscaturile, gesturile aprinse si ma plictisesc repede, daca relatia noastra seamana cu altele.

 

Sagetator - Nu-mi ingradi libertatea, fa-ma sa rad si fii deschis spre inedit si aventura asemenea mie. Nu raman langa barbatii plictisitori, posesivi sau morocanosi, asa ca deschide bine ochii in cazul in care ma alegi pe mine. Nu-mi pierd capul in dragoste decat foarte rar fiindca prefer ceva natural, degajat, relaxant. Du-ma in natura, sub cerul liber sau pe o plaja insorita si vei vedea de ce sunt in stare.

 

Capricorn - Daca esti in cautarea unei aventuri de o noapte, ai gresit zodia. Eu caut doar securitate si loialitate, asa ca nu incerca sa ma vrajesti cu arsenalul tau de cuvinte frumoase dar goale. Trebuie sa ai rabdare cu mine, fiindca trebuie sa-mi dau seama ce fel de barbat esti. Daca reusesti sa ma cuceresti si capat incredere in tine, vei vedea ca sunt o femeie calda, pasionala si salbatica.

 

Varsator - Nu te opri la mine, daca esti posesiv si nu ai fantezie in dormitor. Sunt o femeie deschisa la nou, independenta si ma pot indeparta de tine daca ma stresezi cu prea multe capricii sau tensiuni emotionale. Vreau sa rad, sa ma distrez si caut mai degraba un suflet care sa ma insoteasca pe lungul drum al vietii fara sa simt ca ma opreste din evolutia personala. In pat nu am prejudecati, dar nu ma trata ca pe o papusa gonflabila ca nu ma mai vezi a doua oara.

 

Pesti - Te voi iubi neconditionat, iti voi fi mama, sora si iubita, dormitorul nostru va fi mereu o sursa de placere si de noutate. Atentie, sunt o femeie complexa si uneori alunecoasa sau imprevizibila, asa ca trebuie sa imi simti mereu starile de spirit, sa ma intuiesti. Devin rece, daca nu mai esti pe aceeasi lungime de unda cu mine. In dormitor iti pot fi sclava si stapana, iar atmosfera trebuie sa fie intima si romantica. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iata ca dorinta s-a indeplinit:

 

Berbec - Imi plac provocarile si barbatii care actioneaza rapid si hotarat. Nu te lasa inselat de aparenta de doamna serioasa, sunt in esenta o iubita senzuala si salbatica, nu am prejudecati, iubesc aventura, iar daca esti timid, prea sensibil sau traditionalist, ar fi mai bine sa ma eviti.

 

Taur - Eu sunt o femeie de casa, imi place sa iau cina cu tine intr-o atmosfera calda si apoi sa ne rasfatam cu mangaieri si saruturi. Daca nu esti rezistent in timpul actului sexual, s-ar putea sa nu fiu satisfacuta. Nu-mi plac barbatii decat daca sunt seriosi, fideli, pasionali si tandri.

 

Gemeni - Flirtezi cu mine? Ma gandesc sa bem o cafea impreuna, sa discutam, fiindca imi plac barbatii comunicativi si deschisi. Nu ar fi rau daca si in timp ce facem dragoste mi-ai sopti la ureche cuvinte dulci sau provocatoare. Imi place sa experimentez, asa ca te rog sa-ti dai frau liber imaginatiei, atat timp cat ma respecti ca femeie.

 

Rac - Nu ma grabi, prefer sa ma cuceresti cu flori, muzica si lumanari aprinse. Sunt romantica, nu-mi plac dezlantuirile salbatice. Daca vei trece dincolo de aparente, vei descoperi o femeie calda si plina de imaginatie care iti poate satisface si cea mai ascunsa fantezie. Nu ar fi rau daca am face baie impreuna, apa ma relaxeaza.

 

Leu - Esti amuzant si pasional? Vrei o experienta de neuitat? Eu sunt o felina care poate fi greu domesticita, asa ca inarmeaza-te cu rabdare, subtilitate si nu incerca sa ma cuceresti cu lucruri ieftine sau cu gesturi previzibile, fiindca eu ma astept intotdeauna la ceva iesit din comun.

 

Fecioara - Sunt o femeie pretentioasa, nu accept barbatii neseriosi, dezordonati sau impulsivi in dragoste. Pentru mine iubirea nu este un sentiment trecator si nu imi plac experientele vulgare. Daca ma cuceresti cu delicate si imi demonstrezi ca esti un barbat de incredere, vei avea surprize mari. Nu sunt atat de rece si de dificila pe cat par.

 

Balanta - Iubesc experientele inedite si rafinamentul in dragoste. Daca nu ai un aspect ingrijit, nu acorzi importanta criteriului estetic si nu ai maniere s-ar putea ca relatia noastra sa nu se infiripe niciodata. Imi plac complimentele si ador preludiul, asa ca, daca hormonii tai sunt de nestapanit, ar fi bine sa te orientezi catre o alta zodie.

 

Scorpion - Pentru mine este totul sau nimic, vreau devotament total, trairi profunde si sunt lipsita de prejudecati. Barbatii slabi sau superficiali nu-mi pot face fata, pe acestia ii devorez cu placere, fiindca am instinct sadic. Imi plac muscaturile, gesturile aprinse si ma plictisesc repede, daca relatia noastra seamana cu altele.

 

Sagetator - Nu-mi ingradi libertatea, fa-ma sa rad si fii deschis spre inedit si aventura asemenea mie. Nu raman langa barbatii plictisitori, posesivi sau morocanosi, asa ca deschide bine ochii in cazul in care ma alegi pe mine. Nu-mi pierd capul in dragoste decat foarte rar fiindca prefer ceva natural, degajat, relaxant. Du-ma in natura, sub cerul liber sau pe o plaja insorita si vei vedea de ce sunt in stare.

 

Capricorn - Daca esti in cautarea unei aventuri de o noapte, ai gresit zodia. Eu caut doar securitate si loialitate, asa ca nu incerca sa ma vrajesti cu arsenalul tau de cuvinte frumoase dar goale. Trebuie sa ai rabdare cu mine, fiindca trebuie sa-mi dau seama ce fel de barbat esti. Daca reusesti sa ma cuceresti si capat incredere in tine, vei vedea ca sunt o femeie calda, pasionala si salbatica.

 

Varsator - Nu te opri la mine, daca esti posesiv si nu ai fantezie in dormitor. Sunt o femeie deschisa la nou, independenta si ma pot indeparta de tine daca ma stresezi cu prea multe capricii sau tensiuni emotionale. Vreau sa rad, sa ma distrez si caut mai degraba un suflet care sa ma insoteasca pe lungul drum al vietii fara sa simt ca ma opreste din evolutia personala. In pat nu am prejudecati, dar nu ma trata ca pe o papusa gonflabila ca nu ma mai vezi a doua oara.

 

Pesti - Te voi iubi neconditionat, iti voi fi mama, sora si iubita, dormitorul nostru va fi mereu o sursa de placere si de noutate. Atentie, sunt o femeie complexa si uneori alunecoasa sau imprevizibila, asa ca trebuie sa imi simti mereu starile de spirit, sa ma intuiesti. Devin rece, daca nu mai esti pe aceeasi lungime de unda cu mine. In dormitor iti pot fi sclava si stapana, iar atmosfera trebuie sa fie intima si romantica. :P

 

 

nu mai stiu din care zodie fac parte... ;) ....mi se potrivesc toate... :roll:

:D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×