Sari la conținut
Forum Roportal
Lion79

un sfat

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

nu am scris de mult, dar chiar am nevoie de sfaturile voastre pentru a lua o decizie cruciala:

 

suspectez de ceva timp de ceva timp faptul ca prietena mea ma inseala.semnele obisnuite... suna telefonul si daca raspund eu, cel care ma suna inchide. ea a iesit cu prietenele recent foarte mult si cand o intreb cine sunt ele intotdeauna imi raspunde "doar niste prietene de la serviciu, nu le cunosti." stau intotdeauna treaz sa ma uit pe geam ca sa vad taxiul ei cand vine acasa, dar intotdeauna vine jos, pe alee.

desi aud o masina care pleaca de parca ar fi coborat din ea in coltul

strazii. de ce?

 

poate pentru ca nu era intr-un taxi? odata am luat telefonul ei doar pentru a vedea cat e ceasul si a inceput sa se enerveze si sa tipe ca niciodata sa nu ii mai ating telefonul si ca de ce o verific in acest mod. in fine, niciodata nu am deschis acest subiect cu prietena mea. cred ca in adancul sufletului meu pur si simplu nu vreau sa aflu adevarul, dar aseara a iesit iar si m-am hotarat s-o verific mai bine. am hotarat sa parchez motocicleta mea Harley Davidson aproape de garaj si sa ma

ascund dupa ea pentru a avea o vedere larga asupra intregii strazi cand ea ar fi venit acasa.

chiar in acel moment, cand eram culcat dupa Harley-ul meu, am observat ca prin invelisul de la supapa motorului meu parea ca se scurge putin ulei.

intrebarea e:

e ceva ce pot sa repar si eu singur sau trebuie sa o aduc inapoi la dealer?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Par a fi semne clare ca prietena ta nu'ti este fidela... Faptul ca s'a crizat cand i'ai luat telefonul nu e normal. Ai putea totusi ca data viitoare cand il iei in mana, sa nu te uiti numai la ceas (dar ai grija sa nu te vada ea sau sa nu banuiasca). Ii poti propune sa iesi cu ea cand merge la intalnirea cu "prietenele" sa vezi ce reactie are. Sau pur si simplu sa iesi si tu in oras in acelasi timp, cu prietenii si eventual sa va intalniti "intamplator". Comportamentul ei nu pare a fi normal. Totusi incearca sa'l compari cu cel dinainte de asta...

Editat de Vampiriţa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hmmm....credeam ca faze d-astea fac doar barbatii.... :fool: , dar, mai nou, observa ca ...ori barbat, ori femeie....semnele sunt identice la oricare, atunci cand au ceva de ascuns. :blink:

acuma....la fel cum a spus Vampirita...sugereaza-i ca vrei sa mergeti impreuna atunci cand se intalneste cu prietenele ei...daca intr-adevar se intalneste cu ele....n-are ce s-o deranjeze

in legatura cu telefonul...lasa-i agenda si mesajele in pace....(eu am invatat asta pe propria-mi piele....si eu am fost curioasa si....m-am "ars"... :fool: )

poate nu te inseala, ci pur si simplu isi doreste sa mai "rasufle" si ea putin....Tu, nu te intalnesti cu prietenii tai?....stai in permanenta cu ea...?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu am scris de mult, dar chiar am nevoie de sfaturile voastre pentru a lua o decizie cruciala:

 

suspectez de ceva timp de ceva timp faptul ca prietena mea ma inseala.semnele obisnuite... suna telefonul si daca raspund eu, cel care ma suna inchide. ea a iesit cu prietenele recent foarte mult si cand o intreb cine sunt ele intotdeauna imi raspunde "doar niste prietene de la serviciu, nu le cunosti." stau intotdeauna treaz sa ma uit pe geam ca sa vad taxiul ei cand vine acasa, dar intotdeauna vine jos, pe alee.

desi aud o masina care pleaca de parca ar fi coborat din ea in coltul

strazii. de ce?

 

poate pentru ca nu era intr-un taxi? odata am luat telefonul ei doar pentru a vedea cat e ceasul si a inceput sa se enerveze si sa tipe ca niciodata sa nu ii mai ating telefonul si ca de ce o verific in acest mod. in fine, niciodata nu am deschis acest subiect cu prietena mea. cred ca in adancul sufletului meu pur si simplu nu vreau sa aflu adevarul, dar aseara a iesit iar si m-am hotarat s-o verific mai bine. am hotarat sa parchez motocicleta mea Harley Davidson aproape de garaj si sa ma

ascund dupa ea pentru a avea o vedere larga asupra intregii strazi cand ea ar fi venit acasa.

chiar in acel moment, cand eram culcat dupa Harley-ul meu, am observat ca prin invelisul de la supapa motorului meu parea ca se scurge putin ulei.

intrebarea e:

e ceva ce pot sa repar si eu singur sau trebuie sa o aduc inapoi la dealer?

 

mda, io zic ca esti tare, numai ca Harley-ul e o mobra iar gagica o poza. dupa ce termini cu poza (o poti face fara prezervativ, nu e nici un pericol) si te trezesti povesteste-ne cum ai vrea sa fie gagica ta daca prin absurd ai pune mana pe una. :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hmmm....credeam ca faze d-astea fac doar barbatii.... :fool: , dar, mai nou, observa ca ...ori barbat, ori femeie....semnele sunt identice la oricare, atunci cand au ceva de ascuns. :blink:

acuma....la fel cum a spus Vampirita...sugereaza-i ca vrei sa mergeti impreuna atunci cand se intalneste cu prietenele ei...daca intr-adevar se intalneste cu ele....n-are ce s-o deranjeze

in legatura cu telefonul...lasa-i agenda si mesajele in pace....(eu am invatat asta pe propria-mi piele....si eu am fost curioasa si....m-am "ars"... :fool: )

poate nu te inseala, ci pur si simplu isi doreste sa mai "rasufle" si ea putin....Tu, nu te intalnesti cu prietenii tai?....stai in permanenta cu ea...?

 

Nu prea'mi miroase mie a rasuflare. Eu stiu ca atunci cand nu ai nimic de ascuns nu faci crize...Na, ce sa zic...poate e ea mai...altfel.

Totusi n'am inteles ceva...Ce era cu intrebarea aia de final?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ramai cu Harley-ul.Iti garanteaza mai mult decat o femeie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eram doar curioasa cum isi petrece el timpul liber....doar alaturi de ea?...sau, o mai lasa din cand in cand singura....si iese si cu prietenii lui..

nu era o intrebare insinuoasa....pur si simplu, ma gandeam ca poate si ea, (daca el iese cu prietenii lui, si pe ea n-o duce cu el)....procedeaza la fel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Interesanta ideea cu intalnitul din intamplare in oras ... :blink:

 

Cred ca poti sa rezolvi singur problema ... Sau daca vrei poti sa apelezi la un dealer pentru poze :fool: ... Mia placut tot timpul sa fac pe detectivul , si nici nu iau tarif mare :fool: ... o bere acolo :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu am scris de mult, dar chiar am nevoie de sfaturile voastre pentru a lua o decizie cruciala:

 

suspectez de ceva timp de ceva timp faptul ca prietena mea ma inseala.semnele obisnuite... suna telefonul si daca raspund eu, cel care ma suna inchide. ea a iesit cu prietenele recent foarte mult si cand o intreb cine sunt ele intotdeauna imi raspunde "doar niste prietene de la serviciu, nu le cunosti." stau intotdeauna treaz sa ma uit pe geam ca sa vad taxiul ei cand vine acasa, dar intotdeauna vine jos, pe alee.

desi aud o masina care pleaca de parca ar fi coborat din ea in coltul

strazii. de ce?

 

poate pentru ca nu era intr-un taxi? odata am luat telefonul ei doar pentru a vedea cat e ceasul si a inceput sa se enerveze si sa tipe ca niciodata sa nu ii mai ating telefonul si ca de ce o verific in acest mod. in fine, niciodata nu am deschis acest subiect cu prietena mea. cred ca in adancul sufletului meu pur si simplu nu vreau sa aflu adevarul, dar aseara a iesit iar si m-am hotarat s-o verific mai bine. am hotarat sa parchez motocicleta mea Harley Davidson aproape de garaj si sa ma

ascund dupa ea pentru a avea o vedere larga asupra intregii strazi cand ea ar fi venit acasa.

chiar in acel moment, cand eram culcat dupa Harley-ul meu, am observat ca prin invelisul de la supapa motorului meu parea ca se scurge putin ulei.

intrebarea e:

e ceva ce pot sa repar si eu singur sau trebuie sa o aduc inapoi la dealer?

:blink: :fool: :doh: esti cu capul, serios....pe cine ai vrut tu sa verifici? :fool:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eram doar curioasa cum isi petrece el timpul liber....doar alaturi de ea?...sau, o mai lasa din cand in cand singura....si iese si cu prietenii lui..

nu era o intrebare insinuoasa....pur si simplu, ma gandeam ca poate si ea, (daca el iese cu prietenii lui, si pe ea n-o duce cu el)....procedeaza la fel

 

Pai da, e normal...intr'o anumita masura. Acum nu stiu ce sa zic, poate ne mai lamureste Leutzu :jester:

 

Interesanta ideea cu intalnitul din intamplare in oras ... :blink:

 

Cred ca poti sa rezolvi singur problema ... Sau daca vrei poti sa apelezi la un dealer pentru poze :party: ... Mia placut tot timpul sa fac pe detectivul , si nici nu iau tarif mare :clap: ... o bere acolo :shout:

 

Iti dau eu o naveta de bere :fool:

 

:fool: :doh: :jester: esti cu capul, serios....pe cine ai vrut tu sa verifici? :D

 

Ce, care, unde?? :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×