Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this  
blueone

Accepta romanii modernismul?

Recommended Posts

Batista...... Cine mai foloseste batista in zilele noastre?

Aaaa.... Poate doar bunica sau bunicul care nu au auzit de revolutionarele caleenex-uri.

Ganditi din perspectiva unei gospodine ... Bleah! Sa spalati o batista plina de mucozitati si mai mult decat atat, mucozitati care nu va apartin? INCREDIBIL dar adevarat.!!

Ai ceva dreptate...

As mai aminti si de scutecele bebelusilor, inlocuite de "pampersi" sau "olueisurile" pentru femei!!

Sunt bune inventiile (extrem de folositoare)...dar am tristul presentiment ca undeva pe glob cele vechi sunt inca folosite... :)

De fapt sunt sigura...

Edited by marikul

:) ai dreptate! Si mai sunt nenumarate lucruri inutile....

Cati dintre noi am scapat de eternul mileu care troneaza pe masuta din sufragerie?

Poate sa-mi spuna cineva care este utilitatea acestuia?

Ai ceva dreptate...

As mai aminti si de scutecele bebelusilor, inlocuite de "pampersi" sau "olueisurile" pentru femei!!

Sunt bune inventiile (extrem de folositoare)...dar am tristul presentiment ca undeva pe glob cele vechi sunt inca folosite... :)

De fapt sunt sigura...

[snapbacca]41361[/snapbacca]

Intradevar,metodele vechi sunt inca folosite,si nu undeva pe glob ci chiar in apropierea noastra de persoanele care au fost invatate cu "metodele vechi" si nu se pot adapta sau nu vor sa se adapteze.Dar de exemplu,vestitele OB-uri care se stiu a fi "metode noi",sunt folosite de foarte mult timp insa sub alte forme...femeile din alte epoci foloseau in loc de OB-urile noastre ,lana de oaie ....Trebuie sa recunoastem ca suntem niste norocoase ca ne-am nascut in timpurile acestea...

unele materii care se fac la scoala 

imi retrag cuvintele.... eram la scoala si eram un pic nervoasa :evil:

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this