Sari la conținut
Forum Roportal
neya1234

Speed-dating

Evaluează acest topic

Speed-dating  

33 membri au votat

  1. 1. Daca s-ar organiza si la noi speed-dating, ati merge?

    • Da
      15
    • Poate m-as duce o data
      9
    • Nu
      9


Postări Recomandate

Ce parere aveti despre speed-dating? Voi v-ati duce daca ati fi singuri? Credeti ca in Romania ar prinde?

Mi se pare o idee funny. Dar nu stiu daca romanii ar incerca o astfel de metoda. Mie mi se pare ca suntem conservatori si timizi. Pe de alta parte, site-urile de matching sunt pline.

Un cunoscut de-al meu (pe la vreo 24 de ani) spunea ca fetele sunt mai greu de convins, ca baieti care sa participe ar fi droaie! Asa o fi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce parere aveti despre speed-dating? Voi v-ati duce daca ati fi singuri? Credeti ca in Romania ar prinde?

Mi se pare o idee funny. Dar nu stiu daca romanii ar incerca o astfel de metoda. Mie mi se pare ca suntem conservatori si timizi. Pe de alta parte, site-urile de matching sunt pline.

Un cunoscut de-al meu (pe la vreo 24 de ani) spunea ca fetele sunt mai greu de convins, ca baieti care sa participe ar fi droaie! Asa o fi?

 

Da' ce'i aia?! :soc:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vampirito, thanks a lot! Nu mi-a trecut prin cap ca poate nu toata lumea stie ce e aia. In mare e cam asa: se organizeaza de catre o firma specializata o intalnire intre un numar egal de fete si un numar egal de baieti. Cadrul poate fi o sala a unui hotel, un bar sau restaurant - inchiriate, cred ca si in aer liber merge. Fiecare tip are la dispozitie 5 minute ca sa se prezinte si sa discute cu fiecare tipa. La sfarsit, fiecare participant completeaza pe un formular cine i-a placut si cine nu i-a placut, iar organizatorul ii va pune ulterior in legatura in functie potrivirea bifelor. Daca este facut profesionst, ai ocazia sa cunosti 15-20 de persoane de sex opus selectate dupa niste criterii care sa-ti convina si tie (ex. varsta, ocupatie, hobbyuri etc) - cred ca aici exista loc pentru foarte multa flexibilitate. Atmosfera trebuie sa fie placuta, locul dragut, muzica, bautura, etc - totul tine de talentul organizatorului.

Avantajele sunt ca toata lumea stie de ce e acolo si deci dispare factorul rusine de a intra in vorba, daca organizatorul e bun poate sa-ti faca o selectie super si, vorba unei prietene de-a mea - unde mai ai ocazia sa gasesti la un loc 20 de persoane de sex opus din care sa poti alege? Pe de alta parte, nici o informatie despre tine nu e divulgata fara acordul tau (deci discretie totala).

Eu tare as vrea sa organizez asa ceva in Bucuresti. Momentan sunt in faza de idee - culegere de date - de asta imi intreb si eu colegii de forum cum le place ideea.

Editat de neya1234

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu as veni si-as mai aduce cu mine vreo cativa :dance4: Imi place ideea, ar iesi o balamuceala pe cinste, macar te distrezi :cheer:

Am vazut asa ceva intr-un film :cheer:)

Participarea implica ceva taxe? Ca bilet de intrare, ceva :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hei-hei :dance4: Amarena, tie o sa-ti fac reducere daca-mi vii cu prietenii :cheer: . Tu te vei numi "sursa" si vad eu ce avantaje speciale voi mai concepe pentru tine :cheer: O sa te anunt daca o voi demara. Incep sa cred ca e o idee bestiala!

Editat de neya1234

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu placere neya :dance4: Pare draguta ideea, cred ca ar ajuta multa lume. Eu una prefer sa'mi aleg altfel partenerul, dar cred ca un speed dating e mai practic decat site'urile de matrimoniale :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu mi se pare o idee buna, din punctul meu de vedere, pen` ca la un moment dat sigur o sa fie o persoana care o sa-mi placa si va exista sigur inca o persoana care ii va place de aceeasi persoana si ... gata paruiala. :dance4: asta se poate intampla si cu o alta ocazie.... dar in astfel de conjuncturi sansele cre ca sunt mult mai mari. si stiti ca n-am chef de cearta...da`poi de paruieli. :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu mi se pare o idee buna, din punctul meu de vedere, pen` ca la un moment dat sigur o sa fie o persoana care o sa-mi placa si va exista sigur inca o persoana care ii va place de aceeasi persoana si ... gata paruiala. :dance4: asta se poate intampla si cu o alta ocazie.... dar in astfel de conjuncturi sansele cre ca sunt mult mai mari. si stiti ca n-am chef de cearta...da`poi de paruieli. :cheer:

 

Pai asta depinde si de cel in cauza, din 2 tre' sa aleaga unu, nu? :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai asta depinde si de cel in cauza, din 2 tre' sa aleaga unu, nu? :cheer:

 

 

Asa e, vai de viata lui.... :dance4:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×