Sari la conținut
Forum Roportal
Moise

Alegeri anticipate

Sunteti de acord cu alegerile anticipate  

13 membri au votat

  1. 1. Sunteti de acord cu alegerile anticipate

    • Da
      10
    • Nu
      3
    • Nu stiu
      0


Postări Recomandate

Basescu are un fix, numit algerile anticipate. Ce parere aveti? Sunt ele bine-venite, sunt ceva necesar? De ce si le doreste asa de tare? Doar pentru a scapa de "solutia imorala numitaPUR", cum se exprima acum ceva timp? Sau are si alte motivatii?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alegerile anticipate sunt absolut necasare. Decat sa faca remanieri peste remanieri, si sa caute solutii de guvernare si solutii pentru a obtine majoritatea in parlament cand e vorba de vreo lege, mai bine ar fi sa se lipseasca de tot amalgamul asta acum cat inca PSD-ul este slab. Cine intelege intr-adevar drumul pe care il avem de urmat pana la integrare va vota cu ei. Restul de populatie gen tata Floarea care face politica pe ulita in functie de cat ii da guvernul la pensie, bineinteles ca va vota dupa ureche. Eu unul sunt de partea lor asa cum fiecare dintre noi ar trebui sa fim mai ales acum in prag de aderare. Ar trebui sa ii ajutam sa isi faca treaba pana la capat si sa fim constienti trebuie sa mai suferim inca un (ultim) pic. Cat despre pur sau pcr cum se mai cheama el acum.... am mai spus-o... se va evapora dupa eventualele alegeri.

Editat de maybe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Problema este ca acum este momentul ideal sa fie alegeri anticipate. Pe de o parte pentru ca PSD este cam cu un picior in groapa, din motive cunoscute de toti. Pe de alta parte pentru ca alianta are ,inca, climatul internd e partea ei. Dar nu cred ca va mai fi mult asa,in conditiile in care mergem ca acum. Pentru ca deja lumea a inceput sa se intrebe cum e cu "sa traiti bine". Si e posibil sa ii dea papucii lui mariner.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu sunt de acord asa ca sa se mai epureze plebea

[snapbacca]42949[/snapbacca]

Dar esti convins ca se va face o epurare?Eu cred ca vor ramane, in proportie de 95 %, aceeasi oameni de paie, aceeasi tampiti. Pentru ca am ajuns la concluzia ca sunt tampiti :) , dupa cum reactioneaza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar esti convins ca se va face o epurare?Eu cred ca vor ramane, in proportie de 95 %,

Nu chiar o sa mai curete uscaturile !!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu chiar o sa mai curete uscaturile !!

[snapbacca]42999[/snapbacca]

Stai tu linistit ca marea majoritate or sa se regaseasca pe liste. Inclusiv unii care nu au ce cauta acolo, gen Irina Loghin sau Mitica de la Liga. Si multi altii, care au intrat ca sa le mearga afacerile. Ca daca cetesti declaratiile lor de avere le plangi de mila, nu alta. Era unul care declara ca are 1000 de euro la banca. Si mi-a venit sa rad, ca 1000 de euro am eu, dar el.

Eu am ajuns la concluzia ca de unii scapam doar daca ii impuscam, sau daca fac cine stie ce complicatii - a se vedea cazul Nelu' Cotrocelu- pe care cred ca la-au ajuns blestemele.

Editat de Moise

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ca daca cetesti declaratiile lor de avere le plangi de mila, nu alta. Era unul care declara ca are 1000 de euro la banca. Si mi-a venit sa rad, ca 1000 de euro am eu, dar el.
:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am votat NU.

Motiv:pe cine ... 8) sa aleg in locul astora?Spuneti-mi voi mie ,pe cine sa pun ochii?

Am ajuns asemenea cetateanului turmentat,a' lui Caragiale... ;)

Zau,daca se fac alegeri anticipate voi pe cine ati vota acum ? :) :soc:

Sa ii punem inapoi pe psd-isti? :( Alianta a fost depasita de situatie,sunt ferm convins ca nu se astepta sa castige,pur=pcr :pee ;Vadim e dus cu... :sipwreccaed:

si noi ne inecam...si la propriu si la figurat... :) :blinca:

Pana atunci eu zic sa ramanem cu raul asta ,daca se poate numi asa ;ca astea sunt efectele a 15 ani pierduti...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca nu vor fi alegeri anticipate dar zic ca ar fi bine sa fie chiar daca alianta e depasita de situatie ei ar trebui sa scape de pur-ul ala

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×