Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this  
crystyann

Forumistii spun lucruri traznite...

Recommended Posts

Steam de vorba cu buna mea prietena Baby Blue si ne-am hotarat sa deschidem un nou joc pe aici....va fi postat un cuvant iar voi va trebui sa dati o definitie cat mai "tampita" pentru el,urmand mai apoi sa scrieti alt cuvant caruia altcineva sa ii gaseasca o definitie....

exemplu....Ce este timpul?

> > Timpul este o vreme care trece tot timpul.

Ce este igiena?

> > Igiena este cand vin neamurile si vad ce curat e in casa.

primul cuvant......Ce este transpiratia?

:crazy: Transpiratia este ratia de transparenta a celor mari...

Intrebare: De ce exista ceasuri cu cuc si nu cu cocos, din moment ce cocosul e cunoscut ca ne trezeste dimineata? :)

Intrebare: De ce exista ceasuri cu cuc si nu cu cocos, din moment ce cocosul e cunoscut ca ne trezeste dimineata? :)

[snapbacca]40609[/snapbacca]

Pentru ca un cocos nu incape in ceasul cu cuc! :blinca: :crazy:

Ce este diateza? :pee

fituica scrisa in dialectul elevului compusa pentru a lua nota de promovare la teza cu scopul de a promova anul :)

urmatorul cuv :

repetent

Edited by crs_tzep

fituica scrisa in dialectul elevului compusa pentru a lua nota de promovare la teza cu scopul de a promova anul ;)

urmatorul cuv :

repetent

[snapbacca]40616[/snapbacca]

Repetentul este acel copchil care a fost prea lenes sa-si faca "diateze/fituici"! :crazy: :)

cuv. nou: meninge :crazy:

Repetentul este acel copchil care a fost prea lenes sa-si faca "diateze/fituici"! :crazy: :)

cuv. nou: meninge :crazy:

[snapbacca]40623[/snapbacca]

meninge=anvelopa principalului organ sexual la om:creierul...

cuvint nou: alezaj

Edited by Victor Apostu

tentacul= acea excrescenta a corpului unui mamifer care poate fi folosita pentru a scarpina proverbiala ureche stanga, chiar si atunci cand este situata in partea dreapta a trunchiului respectivului mamifer :waccao:

cuvant nou: capilara?

Edited by Binky

Nu uitati ca definitiile trebuie sa fie cat mai comice..fiti pe cat de inventivi pe atat de haiosi..:dee

capilara= singura zona pe care femeile nu o supun chinului epilarii,ci chiar se roaga sa le mai creasca niste par in plus

=zona bogat impadurita la barbatii tineri,urmand a fi defrisata partial sau total odata cu trecerea anilor.

cuvant nou.......dragoste

Dragoste= cuvant compus din 8 litere si doi ...idioti :pee (no offence)

Pentru meninge citisem eu undeva: "me ninge si me plou, da' ce me pase mie? eu am bundite nou" :)

Noul cuvant: plasture :pee

Sign in to follow this