Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this  
soimos1

Schimbarea la fata a BOR-ului

Rate this topic

Recommended Posts

Sau cu alte cuvinte cum Dinescu ne prezinta adevarata fata a BOR-ului ... biserica care daca nu are nici o legatura cu Dumnezeu macar are si a avut multe legaturi cu securitatea !Un subiect de dezbatut pe tema adevaratei fete a biserici care a avut un singur lucru"sfant" .... banii ...si controlul si manipularea populatiei in slujba "imparatiei"!

Cuvintele cred ca sunt de prisos.

Sfintiile lor exceleaza in cabotinism.

O fata sfanta, alta politica conform zicalei ...."fa-te frate cu draq pana treci puntea"

Si BOR recunoaste ca au existat colaborari...oricum nu sunt singura biserica care au colaborat...parerea mea...

Si BOR recunoaste ca au existat colaborari...oricum nu sunt singura biserica care au colaborat...parerea mea...

ehe ... daca ar sti preacredinciosii tot pomelnicul cu delatori sau ofiteri ai securitarii ! ... :spiteful:

Edited by Ravl

Sau cu alte cuvinte cum Dinescu ne prezinta adevarata fata a BOR-ului ... biserica care daca nu are nici o legatura cu Dumnezeu macar are si a avut multe legaturi cu securitatea !Un subiect de dezbatut pe tema adevaratei fete a biserici care a avut un singur lucru"sfant" .... banii ...si controlul si manipularea populatiei in slujba "imparatiei"!

Pana la urma, ce spune Dinescu? Ceva ce nu stiam?

Vesti despre tot mai multi prelati apar...ca au colaborat...dar nu este surprinzator...si eu personal nici nu ii condamn...

Vesti despre tot mai multi prelati apar...ca au colaborat...dar nu este surprinzator...si eu personal nici nu ii condamn...

sigur ca nu , doara harul se pogoara si asupra turnatorului, nu ? :dance4:

sigur ca nu , doara harul se pogoara si asupra turnatorului, nu ? :dance4:

Asta este irelevant...oamenii sunt lasi...vremurile erau grele...

Asta este irelevant...oamenii sunt lasi...vremurile erau grele...

iar harul pluteste'n atmosfera , fal, fal ... fal, fal ... . :dance4:

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this