Sari la conținut
Forum Roportal
RAMONA

Magia alba,este sau nu o "crima" impotriva lui Dumnezeu?!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Magia alba este o stiinta care trebuie invatata si exersata in mod corect.numai asa poti progresa

tu insuti,vei asimila noi cunostinte,iti vei dezvolta abilitatile si capacitatile paranormale

reusind sa iti transformi atat viata ta,cat si a celorlalti, in ceva minunat. protectia

magica,magia ceremoniala este la indemana tuturor,dar putini sunt aceia care au voie sa o

infaptuiasca...magie alba este iubirea dintre doi indragostiti,liturghia si slujbele preotilor

sau ritualurile efectuate de un magician in slujba luminii.cei care ajung la performante teurgice

sunt rari,ei au acces la acest har tot din vointa divina si marimea puterilor acordata unei

fiinte este proportionala cu inaintarea sa pe calea nedefinita care se intinde de la neant pana

la beatitudine.nimeni nu poate dirija efluviile magnetice fara acordul domnului,deci...magia este

de provenienta divina.este o parere personala,tu ce parere ai?

Editat de Cavaleru' Jedi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
MAGIA ALBA ESTE O STIINTA CARE TREBUIE INVATATA SI EXERSATA IN MOD CORECT.NUMAI ASA POTI PROGRESA TU INSUTI,VEI ASIMILA NOI CUNOSTINTE,ITI VEI DEZVOLTA ABILITATILE SI CAPACITATILE PARANORMALE REUSIND SA ITI TRANSFORMI ATAT VIATA TA,CAT SI A CELORLALTI, IN CEVA MINUNAT. PROTECTIA MAGICA,MAGIA CEREMONIALA ESTE LA INDEMANA TUTUROR,DAR PUTINI SUNT ACEIA CARE AU VOIE SA O INFAPTUIASCA...MAGIE ALBA ESTE IUBIREA DINTRE DOI INDRAGOSTITI,LITURGHIA SI SLUJBELE PREOTILOR SAU RITUALURILE EFECTUATE DE UN MAGICIAN IN SLUJBA LUMINII.CEI CARE AJUNG LA PERFORMANTE TEURGICE SUNT RARI,EI AU ACCES LA ACEST HAR TOT DIN VOINTA DIVINA SI MARIMEA PUTERILOR ACORDATA UNEI FIINTE ESTE PROPORTIONALA CU INAINTAREA SA PE CALEA NEDEFINITA CARE SE INTINDE DE LA NEANT PANA LA BEATITUDINE.NIMENI NU POATE DIRIJA EFLUVIILE MAGNETICE FARA ACORDUL DOMNULUI,DECI...MAGIA ESTE DE PROVENIENTA DIVINA.ESTE O PARERE PERSONALA,TU CE PARERE AI?

in biblie este interzis magia nu spune sub ce forma alba sau neagra.

Editat de vali_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Atunci era doar una,era mai sincera cu sine si cu ceilalti.Atunci era doar una,era mai sincera cu sine si cu ceilalti.Atunci era doar una,era mai sincera cu sine si cu ceilalti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce "magie alba" mai? Cei care pretind ca magia lor este "alba" sunt nici mai mult nici mai putin decat niste fricosi. Sunt cei ce se tem ca ceea ce invoca ei se vor intoarce impotriva lor si de aceea folosesc tot felul de subterfugii, ca sa zic asa. Nu sunt sinceri nici cu ei, nici cu ceilalti, cum bine spune David1. Magia (aproape toata) este practicata de cei mai multi dintre noi din prea multa iubire de sine. De ce sa pretinzi ca ceea ce faci tu este "curat" din moment ce totul se rezuma la binele propriei persoane sau al cunoscutilor tai? Nu-ti imaginezi ca daca tu castigi ceva atunci altul are de pierdut? De ce sa ne mai ascundem dupa deget?

Editat de Anne Catherick
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

magia de orice fel, adica orice manipulare supranaturala a firii, este o "crima" ipotriva lui dumnezeu.

daca El ar fi dorit ca noi sa avem acces la aceste puteri, l-am fi avut cu totii, dar asa cum suntem acum, nu cred ca am face fata la aceste abilitati. nu suntem atat de spirituali si dezinteresati.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred in magie,dar daca ar exista,si d-zeu nu vrea sa avem acces la aceste puteri,de ce le-ar mai fi creat,sau le-ar fi permis oamenilor ca totusi sa aiba acces la ele?Si care e diferenta intre ritualuri(care se petrec si in biserica) si magie?

Editat de Glamorous_witch_girl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu cred in magie,dar daca ar exista,si d-zeu nu vrea sa avem acces la aceste puteri,de ce le-ar mai fi creat,sau le-ar fi permis oamenilor ca totusi sa aiba acces la ele?Si care e diferenta intre ritualuri(care se petrec si in biserica) si magie?

dati-mi o definitie a magiei?

magia cea reala si neinterzisa e cea care ne-o da Dumnezeu...prin minunile sale in fiecare zi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stiam o def a magiei,dar nu stiu cat este de reprezentativa:incercarea de manipulare a energiei pentru obtinerea unui scop personal sau colectiv.

si asta iti pare un lucru moral?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×