Sari la conținut
Forum Roportal
Marinel

Stiinta sprijina religia

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

In urma cu cateva saptamani, exasperati de seceta din sudul si estul Romaniei, soboare de preoti au inceput sa faca slujbe pentru aducerea ploii. Nu au reusit nimic insa. Acum au reinceput. Si nu intamplator!!!

Meteorologii prevad precipitatii pe arii extinse.

Si atunci preotii se vor putea mandri ca ei au adus de fapt ploaia cu rugile lor.

E buna si stiinta la ceva...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:D tareeee, am vazut si eu la Tv ca au iesit iar cu icoane in strada, nu stiam ca au spioni la INMH :lol2:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stinta sprijina la fel de mult religia precum .... crima ... care sprijina viata!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
preotii se vor putea mandri
Preotii nu se pot mandri pentru ca mandria este cel mai mare pacat.

Putin respect nu poti sa ai? Eu nu am auzit Biserica sa rada de atei sau de altcineva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate ...a rade ...e un mare pacat si o grava blamare ....noroc ca crima in numele domnului este o virtute!

 

Dar sa sti ca si eu mor de ras cand vad titlul topicului

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Preotii nu se pot mandri pentru ca mandria este cel mai mare pacat.

Putin respect nu poti sa ai? Eu nu am auzit Biserica sa rada de atei sau de altcineva.

 

Fara mandrie omul este un nimeni, un zero absolut. Si avem tupeul sa ne plangem ca o ducem cum o ducem.

 

Probabil ca preotii aia au iesit si au improscat cu iodura de argint cerul :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
noroc ca crima in numele domnului este o virtute!
Ai vreun exemplu concret din crestinismul ortodox?
Fara mandrie omul este un nimeni, un zero absolut.
Cu cat esti mai mandru cu atat devii mai inchis in tine si mai egoist, pe cand mai smerit devii mai iubitor, mai prietenos, mai deschis.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cu cat esti mai mandru cu atat devii mai inchis in tine si mai egoist, pe cand mai smerit devii mai iubitor, mai prietenos, mai deschis.

 

Cand o sa intelegi (daca...sper) ca bunatatea este inceputul cruzimii o sa ai o revelatie foarte mare. Pana atunci o sa ramai la fel.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca iti iei informatia de pe antena 1 ca tine o fi, dar daca cunosti indeaproape cazul si persoanele (eu stiu o maicuta) ai fi stiut ca respectiva a murit in ambulanta intr-o criza de epilepsie (dobandita in urma a ani intregi de yoga). Altceva mai "concret" gasesti? Eu nu cred

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×