Sari la conținut
Forum Roportal
gica_contra

Ribavirina - administrare

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

am doua cuti de ribavirina a 168 de tablete, cumparate din italia, m-am ganit sa incep sa iau inainte de a astepta aprobarea dosarului pentru interferon....o sa vorvesc si cu medicul meu dar vreau sa stiu parerea voastra....pot sa iau acest medicament doua luni si abia apoi sa iau impreuna cu interferon ? merci mult.

 

daca nu o sa reusesc sa iau inainte de a primi si interferon si are cineva nevoie de ribavirina o sa fiu nevoit sa il dau unei persooane care are mai multa nevoie de el...si mai repede.

 

toate cele bune

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am inteles...cred ca am sa astept atunci sa imi vina tratamentul...astept sa vad cat de repede se va intampla asta...

 

multumesc mult pentru raspuns oricum si multa sanatate la toata lumea

 

P.S

 

daca e cineva care are nevoie de Copegus (ribavirina) pot sa il dau eu....am doua cutii a cate 168 de comprimate, ceea ce inseamna tratament pentru doua luni....stiu si ca acestea costa foarte mult si as putea sa le dau la un pret rezonabil....sunt intacte...nu s-a umblat la ele....le-as putea dona dar as pierde prea mult, ceea ce pot sa fac este sa le dau la mai putin de jumatate de pret.

 

aici se poate vedea cat costa : http://www.drugstore.com/pharmacy/prices/d...&trx=1Z5006

 

as zice ca 400 de euro pe cutie este un pret rezonabil si negociabil

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai nimic de pierdut,fa tratamentul neaparat .Alt tratament de a stopa boala NU EXISTA. Esti tanar ,ai sanse sa opresti virusul la timp,sa nu avanseze fibroza prea mult.Eu acum astept sa fac tratamentul cu pegasys.Am facut acum 5 ani interferon + ribavirina,dar n-am reusit sa opres virusul.....Multa sanatate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din moment ce este singurul tratament care a dat rezultate pana acum tu ce zici? Eu sunt in luna a 7 a de tratament si nu este chiar asa de dezastruos iar ca varsta suntem cam de o seama. E foarte importanta varsta si starea organismului in momentul inceperii tratamentului. Daca singura ta problema de sanatate e ficatul nu mai sta pe ganduri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

acum un an aveam viremia de 1700000 dar dupa o cura de ceaiuri si un pic de tratament am ajuns sa am 800000....deci a scazut la jumatate de aceea nu stiu ce sa fac mai trebuie sa mai fac un set de analize in ianuarie ....sa fi scazut asa sau a fost o greseala...eu ma simt bine ..in afara de viremie si transaminazele aproape duble toate analizele sunt f.bune normale......ce spuneti sa mai astept?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
acum un an aveam viremia de 1700000 dar dupa o cura de ceaiuri si un pic de tratament am ajuns sa am 800000....deci a scazut la jumatate de aceea nu stiu ce sa fac mai trebuie sa mai fac un set de analize in ianuarie ....sa fi scazut asa sau a fost o greseala...eu ma simt bine ..in afara de viremie si transaminazele aproape duble toate analizele sunt f.bune normale......ce spuneti sa mai astept?

 

Cind ai avut 1,7 mil si cind 0,8? Si ce inseamna un pic de tratament?

Editat de florianb

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Viremia nu este reprezentativa decat pentru casele de asigurari, nu ca stare de sanatate a organismului. Incarcatura virala depinde de sistemul imunitar al fiecaruia, nu poate fi influentata de ceaiuri, hepatoprotectoare sau mai stiu eu ce plante. Azi poate fi de ordinul milioanelor pentru ca peste o luna sa fie de cateva zeci de mii.

Nu mai astepta ca nu faci decat sa amani inevitabilul. Stii ce grad de fibroza ai? Eu nu as putea sta asa linistita stiind ca virusul, fie el si numai unul (nu mai spun de 800000), imi distruge ficatul. Si daca mai ai si o fibroza F3 ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca asa cum spui viremia conteaza doar la dosar atunci ce rost mai are sa facem tratamentul care tot pe viremie se bazeaza nu..... eu zic ca in primul rand trebuie sa credem ca ne vom insanatosi ...eu cel putin am un moral foarte bun ceea ce va doresc si voua ...credeti in puterile voastre de a invinge boala si dupa aia cu tratamentul...trebuie sa mergem inainte sa credem in noi si in bunul dumnezeu care e deasupra noastra.......eu am facut o cura de ceai de armurariu si apoi un a cu ceai de rostopasca.....si dupa cum spuneam in afara de viremie care a scazut analizele mele sunt toate bune....credeti in voi :D :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×