Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Angajatele Galmopan si SC Ana SRL care nu a vrut sa o serveasca pe subsemnata cu o caserola de inghetata 5 lei si o sticla de suc 4 lei. Deci 9 lei. Pe motiv ca nu au rest la 50 lei. Adica cum nu? le era lene sa dea 41 de lei rest? 4 bancnote de 10 si 1 de 1 leu?

 

Ce parere aveti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alethia, stai linistita, la noi in Buzau, se da restul in chibrituri, hartie higienica, guma de mestecat, odata am primit o bricheta in loc de 1 RON!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Angajatele Galmopan si SC Ana SRL care nu a vrut sa o serveasca pe subsemnata cu o caserola de inghetata 5 lei si o sticla de suc 4 lei. Deci 9 lei. Pe motiv ca nu au rest la 50 lei. Adica cum nu? le era lene sa dea 41 de lei rest? 4 bancnote de 10 si 1 de 1 leu? Ce parere aveti?
Daca erau angajatele mele sa vezi ce pateau... :flowers: oare patronul stia cum servesc angajatele? Bag mina-n foc ca nu era acolo...
Alethia, stai linistita, la noi in Buzau, se da restul in chibrituri, hartie higienica, guma de mestecat, odata am primit o bricheta in loc de 1 RON!
Trebuie sa fii TU de acord. Nu esti obligat sa accepti asta, desi este o practica curenta. Intr-adevar se intimpla sa ramina vinzatorii fara marunti, clientii sint comozi, platesc de regula cu bani mari si se termina maruntii la un moment dat. Pina vine un client "salvator" e o problema...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Angajatele Galmopan si SC Ana SRL care nu a vrut sa o serveasca pe subsemnata cu o caserola de inghetata 5 lei si o sticla de suc 4 lei. Deci 9 lei. Pe motiv ca nu au rest la 50 lei. Adica cum nu? le era lene sa dea 41 de lei rest? 4 bancnote de 10 si 1 de 1 leu?

 

Ce parere aveti?

Poate chiar nu aveau bani marunti ca sa dea rest...mi se mai intampla si mie,dar sunt tratata cu amabilitate .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

S-o crezi tu. Stau cu cutiile de marunt la vedere. Si ceea ce spun eu e ca asta nu era vb de marunt ci de 41 ron rest. 4 bancnote de 10 lei si 1 de 1 leu. Le era lene. CLAR

 

Nici nu le mai calc pragul. La Billa e mai bine. Te serveste si da restul pana la ultimul banut. Iti da si monede de 1 ban rest. Pana la ultimu banut.

Editat de Alethia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Angajatele Galmopan si SC Ana SRL care nu a vrut sa o serveasca pe subsemnata cu o caserola de inghetata 5 lei si o sticla de suc 4 lei. Deci 9 lei. Pe motiv ca nu au rest la 50 lei. Adica cum nu? le era lene sa dea 41 de lei rest? 4 bancnote de 10 si 1 de 1 leu?

 

Ce parere aveti?

 

Alethia...si eu am patit chestia cu restul de cateva ori la acelasi magazin...nu e problema de cativa banutzi acolo...ci de principiu (cei care au fost prin alte tari europene au vazut ca acolo nici nu se pune problema sa-ti dea pana la ultimul banutz)...revenind...m-am enervat cand itr-o zi casiera mi-a bagat repede pe casa un plic de ness, gest care m-a enervat teribil...nici macar nu mi-a spus, nu m-a intrebat daca vreau, pur si simplu m-a obligat sa cumpar ness...atunci am facut scandal (sunt o fire foarte linistita si calma)...am chemat seful...i-am spus in liniste ca o sa fac reclamatie pentru ca nu au niciodata rest (nici macar nu stiu unde as pute sa fac o astfel de reclamatie)...si de atunci toate casierele se dau peste cap cand apar eu sa-mi dea restul asa cum se cuvine...ideea e ca nu trebuie sa mai acceptam, trebuie sa indreptam situatii acolo unde oamenii din ignoranta sau nesimtire sau eu stiu ce fac asa cum sunt invatati de zeci de ani...din pacate prea putini romani, obositi de grijile zilnice, se gandesc la drepturile pe care le au....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E chestie de nesimtzie ..cik nu avea rest dar ce draga ii era greu sa se duk la chioscul de langa si sa schimbe?Asta in cazul ca ocred..desi nu prea cred..lene clar ..oricum aici la mine cred ca mi as putea deschide firma de gume de mestevcat ..in loc sa mi dea rest bani ,imi dau gume ..si nici macar nu ma intreaba daca sunt de acord ..nu e chestia asta ..o guma e 2 mii nu mor eu de 2 mi de lei vechi dar asa in general..ar trebui sa invete sa respecte clienti..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Probabil ca angajatele respective sunt si ele inscrise pe forumul asta si iti citesc posturile. Ar fi o explicatie foarte plauzibila.

 

 

...si eu care ma miram de ce primesc rest numai prezervative :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×