Sari la conținut
Forum Roportal
Andruta*

De ce se spune....?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cand oamenii se casatoresc,la un moment dat,preotul spune:"Daca cineva se opune acestei uniuni,sa vorbeasca acum sau sa taca pentru totdeauna!". De ce? Si daca se opune cineva,nu se mai face nunta?

Nu am inteles niciodata asta.Poate nu am pus topicul unde trebuie,am ales tot :"dragoste",insa daca e asa,rog moderatorii sa il mute acolo unde ii e locul.

Astept raspunsuri la aceasta dilema a mea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acest lucru nu se spune si in ceremonialul casatoriei ortodoxe . Doar in filmele americane am vazut aceasta exprimare .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acest lucru nu se spune si in ceremonialul casatoriei ortodoxe . Doar in filmele americane am vazut aceasta exprimare .
A,da? :flowers:

Si atunci la ei de ce se "practica" exprimarea?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cand oamenii se casatoresc,la un moment dat,preotul spune:"Daca cineva se opune acestei uniuni,sa vorbeasca acum sau sa taca pentru totdeauna!". De ce? Si daca se opune cineva,nu se mai face nunta?

Nu am inteles niciodata asta.Poate nu am pus topicul unde trebuie,am ales tot :"dragoste",insa daca e asa,rog moderatorii sa il mute acolo unde ii e locul.

Astept raspunsuri la aceasta dilema a mea.

 

are dreptate shimadzu, aceasta replica nu se spune la ortodocsi, dar la catolici si alte religii asa e. Ba nunta se mai face, daca vor ambii:D..ca asa, oricine se poate ridica sa spuna o prostie sau un lucru peste care se poate trece, dar poate fi si o bomba a la americani si atunci se ajunge la plansete si la o dura trezire la realiatate..deh, daca exista si dovezi concrete:D

nu de alta, dar dragostea mai poate lua si mintile omului uneori si noah..dupa ce te bagi intr-o casatorie e mai greu sa renunti caci gradul de a inghiti rahaturile celuilalt isi muta limita mai sus.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
A,da? :flowers:

Si atunci la ei de ce se "practica" exprimarea?

 

Pentru ca pana la urma este doar o exprimare . La noi se spune la primarie ca prin libera exprimare a celor doi casatoria se declara legala .

Daca tu ai fi la o casatorie te-ai baga sa spui ca ai avut o relatie cu mirele ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru ca pana la urma este doar o exprimare . La noi se spune la primarie ca prin libera exprimare a celor doi casatoria se declara legala .

Daca tu ai fi la o casatorie te-ai baga sa spui ca ai avut o relatie cu mirele ?

Daca as avea vreun interes,Da :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca as avea vreun interes,Da :cheer:

 

Traiam speranta ca te-ai umanizat :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Traiam speranta ca te-ai umanizat :flowers:

 

asta a fost tare :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Traiam speranta ca te-ai umanizat :flowers:
Stiu.Imi pare rau ca trebuie sa ti-o spulber,nu m-am umanizat.(nu inca!)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dadeai semne ca te-ai schimbat , dar schimbarile stau in natura umana atata timp cat ne dorim acest lucru .

Optiunea fiecaruia dintre noi este de a fi intr-un fel sau altul . Asta nu ne face mai umani sau mai putin umani . Ceea ce ne face fericiti se poate ca la un moment dat sa fie numai un fum , dar acum la acest moment asta simtim ...Prin urmare ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×