Sari la conținut
Forum Roportal
AdrianX

Masonii reprezinta o amenintare la adresa populatiei?

Masonii reprezinta o amenintare la adresa populatiei?  

33 membri au votat

  1. 1. Masonii reprezinta o amenintare la adresa populatiei?

    • Da.
      14
    • Nu.
      16
    • Nu stiu.
      3


Postări Recomandate

Eu cred ca reprezinta o amenintare.

Nu stiu foarte multe despre masonerie dar am inteles ca jura supunere neconditionata superiorilor.

Astfel putem avea situatii in care un mason sus pus dar care nu da bine pe sticla sa ordone unuia de mai jos din piramida sa candideze la Presedentie ca el il sustine, dupa ce ajunge acolo omul respectiv nu face ceea ce vrea el, face ce i se spune.

Numai din acest motiv cred ca ei nu trebuie sa existe, probabil exista n legi care ii apara dar daca ceea ce am spus mai sus chiar este corect atunci ei sunt o amenintare, omul voteaza un om si e condus de un altul.

Care este parerea dvs.?

Masonii nu cred ca pot fi obiectivi in aceasta privinta, sunt rugati sa nu raspunda fiind vb despre ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

deci hai sa ne gandim:

 

- George Bush jr. este considerat cel mai prost presedinte al US de la Razboiul de Independenta incoace. Are un IQ de doar 91 !!! Si chiar daca nu ati crede acest rezultat, faptele si vorbele lui penibile si intens mediatizate de presa dovedesc din plin ce-i zace omului asta in caseta. ;) Ganditi-va un pic: un stat atat de puternic sa aiba un preseditne atat de prost?!? Cu toate optiunile electoratului, e deja clar ca altcineva deasupra lui trege sforile. Un fel de regizori ai planetei ca sa spun asa.. :crazy:

 

- Mircea Geoana al nostru. :D Poreclit de insusi mentorul sau, Ion Iliescu "prostanacul" si devenit deja celebru prin aceasta porecla, putem spune ca M Geoana este un fel de G Bush al Romaniei. Chiar daca n-a stat nimeni sa-i calculeze IQ-ul, uitati-va cate delaratii pripite, nesocotite si uneori penibile a facut. Iliescu e mason in gradul 33, daca nu ma'nsel! Geoana e un tip percutant, impulsiv dar foarte zelos si da bine pe sticla. Are toate sansele sa candideze in 2009 asa ca treaba e deja clara aici..

 

- Calin Popescu Tariceanu. P-asta am avut odata ocazia sa-l vad odata live la scoala de vara a tineretului liberal. Cand il vezi vorbind, primul lucru care-ti vine in minte este sa-i privesti atent urechile! :lol2: De ce? Ca nu cumva sa aibe vreo casca minuscula prin care sa i se dicteze ce are de spus. :flowers: Atat de conformist, strict si protocolar este dl prim-ministru! Iar daca stam sa ne gandim cat de mult si-a pus gatul acum 1 an jumate pt "bunul sau prieten" Patriciu si la faza cu biletelul ala, dar si la faptul ca e un tip mai mult decat prezentabil si care se aranjeaza mai ceva ca un metrosexual, dar care pare atat de docil si parca n-ar fi el.. treburile se clarifica si aici. Fiind ceva mai inteligent decat Geaoana dar si ceva mai putin popular decat acesta, celor 2 le dau sanse egale s-ajunga la Cotroceni.

 

- Voi reveni.

 

p.s. Am votat DA! ! !

Editat de ActorGrabit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hai mai bine sa discutam despre pericolul pe care il reprezinta ptr populatie ...biserica ortodoxa!Uite eu propun cateva teme:Biserica ortodoxa ...Spoveditul si Turnatul la Secu !Manipularea populatiei cu ajutorul religiei si al bisericiiSarlatania ... fundamentul bisericii ortodoxe ...un prim pas catre: Spolierea omului naiv si religios victima a goanei dupa inavutire a clerului...Pericolul smintirii constintelor si al indobitocirii ...consecinta a unei religiozitati excesive

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu , nu reprezinta o amenintare pt. populatie... vad ca au unii de pe roportal unele probleme cu masonii... cati masoni exista in romania? :D

Hai mai bine sa discutam despre pericolul pe care il reprezinta ptr populatie ...biserica ortodoxa!Uite eu propun cateva teme:Biserica ortodoxa ...Spoveditul si Turnatul la Secu !Manipularea populatiei cu ajutorul religiei si al bisericiiSarlatania ... fundamentul bisericii ortodoxe ...un prim pas catre: Spolierea omului naiv si religios victima a goanei dupa inavutire a clerului...Pericolul smintirii constintelor si al indobitocirii ...consecinta a unei religiozitati excesive
adevarat graiesti! ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Masonii reprezinta o amenintare la adresa populatiei?

Ce ameninţare pot să reprezinte nişte băieţi dezechilibraţi spiritual, care

Editat de empor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

081504.jpg

 

CONFLICTUL DE INTERESE AL MASONERIEI CU SOCIETATEA CONCURENTA NELOAIALA

 

In societatea noastra unidimensionala, in care legea profitului imediat este principala forta de atractie si a cauzalitatii evenimentelor politico-economice, o organizatie precum masoneria nu este decat un catalizator (accelerator) al maximizarii profiturilor membrilor participanti.

 

Astfel, efectele acestor intalniri aparent nevinovate dintre membrii masoni se concretizeaza ulterior prin legi si organisme politice sau non-guvernamentale care favorizeaza firmele mari, o gramada de ziduri legislative pentru protejarea firmelor care se ocupa cu vanzarea de energie - fie ca e curent electric sau petrol - si nu in ultimul rand, o gramada de masuri care nu fac decat sa saraceasca si mai mult oamenii de rand (taxe, taxe, asigurari obligatorii si biruri)...

  • Politicieni din partide adverse sunt frati in aceeasi loja !asta inseamna ca certurile politice sunt doar o mascarada - priviti logo-ul vulturul cu doua capete al Ritului Scotian
  • De ce suntem condusi din umbra ?

Avand in vedere aceste conflicte de interese de care amintesc in multe posturi - de ce in anul 2007, intr-o societate libera - aceasta organizatie prefera sa fie obscura, discreta atata vreme cat afirma ca nu se fac politica si afaceri in Loje... De ce ? De cine se feresc - si mai ales de ce se feresc ?

 

Mai mult despre Masonerie :

DA - Masoneria este un pericol, este un grup organizat in stil mafiot (membrii detin functii si grade), o mafie poleita la suprafata cu oameni populari care joaca rolul academic impus, dar sub care exista o clica care comploteaza continuu. Masonii s-au infiltrat in toate structurile statului - o hidra care nu face decat sa profite de pozitiile membrilor ca de niste pioni pe o tabla de sah.

 

Temple%20East%20L-Def.jpg

Editat de Schimbarea Perceptiei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
[*]Politicieni din partide adverse sunt frati in aceeasi loja !asta inseamna ca certurile politice sunt doar o mascarada - priviti logo-ul vulturul cu doua capete al Ritului Scotian

 

[*]De ce suntem condusi din umbra ?

Avand in vedere aceste conflicte de interese de care amintesc in multe posturi - de ce in anul 2007, intr-o societate libera - aceasta organizatie prefera sa fie obscura, discreta atata vreme cat afirma ca nu se fac politica si afaceri in Loje... De ce ? De cine se feresc - si mai ales de ce se feresc ?

 

Aici sunt de acord cu tine. Nu poti avea incredere in societati secrete. :D

Politicienii trebuie sa declare clar daca sunt sau nu masoni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

DOCUMENTAR VIDEO

THE BILDERBERGS

 

 

:D ;) :flowers: astia care ati votat NU - o faceti din burta - pun pariu ca nici nu v-ati obosit odata in viata voastra sa cititi linkurile si filmele postate de mine si Jet Li - voi inghititi cu pofta toate porcariile date la stiri, sau nici macar nu va uitati la stiri, nici nu stiti ce impozite aveti de plata, nu stiti ce ministrii sunt in functie, nu stiti nimic - traiti intr-o ignoranta crasa pe care o sa o platit cu varf si indesat.

Editat de Schimbarea Perceptiei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×