Sari la conținut
Forum Roportal
padmini

Pe care il alegi?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna tuturor! Situatia urmatoare e pur ipotetica, dar sunt foarte curioasa cum ne-am comporta cu totii daca am fi pusi sa alegem. Ei, bine, lucrurile stau cam asa: cunosti doua persoane de sex opus, de una esti atrasa fizic, dar ti-e coleg(a) la job (si preferi sa nu te complici, dar ce te faci cu emotiile pe care le simti) plus ca nu esti sigur(a) daca si celalalt e atras de tine; cealalta persoana iti ofera intelegere, sprijin, te face sa te simti foarte bine in compania lui/ei, dar nu esti atras(a) fizic de ea. Alaturi de care dintre cele doua persoane alegi sa incerci o relatie? De ce?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna tuturor! Situatia urmatoare e pur ipotetica, dar sunt foarte curioasa cum ne-am comporta cu totii daca am fi pusi sa alegem. Ei, bine, lucrurile stau cam asa: cunosti doua persoane de sex opus, de una esti atrasa fizic, dar ti-e coleg(a) la job (si preferi sa nu te complici, dar ce te faci cu emotiile pe care le simti) plus ca nu esti sigur(a) daca si celalalt e atras de tine; cealalta persoana iti ofera intelegere, sprijin, te face sa te simti foarte bine in compania lui/ei, dar nu esti atras(a) fizic de ea. Alaturi de care dintre cele doua persoane alegi sa incerci o relatie? De ce?

 

 

Nici una, voi alegea a terta persoana! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai aia de care nu esti atras fizic iese automat din discutie.Apoi,ma asigur daca e si ea atrasa de mine - nu esti sigur se transforma in foarte sigur destul de usor cu putina subtilitate - si daca e ... problem solved.Bine...acum cred ca situatia imaginata de tine -oare?- :) are o rezolvare facila pentru un barbat spre deosebire de femeie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna tuturor! Situatia urmatoare e pur ipotetica, dar sunt foarte curioasa cum ne-am comporta cu totii daca am fi pusi sa alegem. Ei, bine, lucrurile stau cam asa: cunosti doua persoane de sex opus, de una esti atrasa fizic, dar ti-e coleg(a) la job (si preferi sa nu te complici, dar ce te faci cu emotiile pe care le simti) plus ca nu esti sigur(a) daca si celalalt e atras de tine; cealalta persoana iti ofera intelegere, sprijin, te face sa te simti foarte bine in compania lui/ei, dar nu esti atras(a) fizic de ea. Alaturi de care dintre cele doua persoane alegi sa incerci o relatie? De ce?

Pe ala de care sunt atrasa. De ce? Pai pentru ca daca un barbat nu ma atrage [in niciun fel], nu pot sa am o relatie sentimentala/sexuala cu el.

Plus ca certitudinea ca persoana de care sunt atrasa simte cam acelasi lucru pot sa o am doar in momentul in care ma interesez de ce gandeste celalalt. Sau mai bine zis, trec la atac, mai ales daca vad ca terenul este deja pregatit. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna tuturor! Situatia urmatoare e pur ipotetica, dar sunt foarte curioasa cum ne-am comporta cu totii daca am fi pusi sa alegem. Ei, bine, lucrurile stau cam asa: cunosti doua persoane de sex opus, de una esti atrasa fizic, dar ti-e coleg(a) la job (si preferi sa nu te complici, dar ce te faci cu emotiile pe care le simti) plus ca nu esti sigur(a) daca si celalalt e atras de tine; cealalta persoana iti ofera intelegere, sprijin, te face sa te simti foarte bine in compania lui/ei, dar nu esti atras(a) fizic de ea. Alaturi de care dintre cele doua persoane alegi sa incerci o relatie? De ce?

 

 

Cu amandoua.... nu trebuie sa pierzi nimic...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca si colegul m-ar placea,nu vad care e problema.

Cu toate ca vorba aia : Nu incurca munca cu dragostea...dar nu e seful tau ..E doar un coleg.

 

DEci ... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Alaturi de care dintre cele doua persoane alegi sa incerci o relatie? De ce?

Stiu ca ai zis ipotetic dar.... nu sunt destui ca sa se gaseasca unul care sa le aiba pe toate? Nu-i mai bine sa gandim optimist?

 

Oare nu-i mai bine sa vrei sa-i canti la ureche versuri de genul:

 

I've been searching a long time

For someone exactly like you

Ive been travelling all around the world

Waiting for you to come through.

Someone like you makes it

All worth while

Someone like you keeps

Me satisfied. someone exactly

Like you.

Editat de Cavaleru' Jedi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oare nu-i mai bine sa vrei sa-i canti la ureche versuri de genul:I've been searching a long timeFor someone exactly like youIve been travelling all around the worldWaiting for you to come through.Someone like you makes itAll worth whileSomeone like you keepsMe satisfied. someone exactlyLike you.Frumos raspuns...ferice de cei care-l si traiesc...si ai dreptate cu privire la gandirea pozitiva :flowers:

Daca si colegul m-ar placea,nu vad care e problema.Cu toate ca vorba aia : Nu incurca munca cu dragostea...dar nu e seful tau ..E doar un coleg.DEci ... :(
Problema e cum il vei privi in cazul in care relatia va esua...daca nu-ti vine mai greu sa-l ai in preajma...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Frumos raspuns...ferice de cei care-l si traiesc...si ai dreptate cu privire la gandirea pozitiva :(

Si cand te trezeai era dimineata si toate problemele rezolvate, asa-i? :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×